Jump to content

Cradle Of Filth


All_Destroyer

Recommended Posts

Guest LadyCorpse
Ma kakav blek metal - to ce biti Armagedon...

(Mada na M. Palace spotu, u pozadini se povremeno vidi CoF banner na bini ;) )

 

 

uuu jbt, vidi stvarno, i pritom BASH se vidi...ogroman je! :ph34r: ....xD....'oce to! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce,po meni do Damnation-a je bio neprikosnoven kada su ta dva benda u pitanju.Danas Borgir vodi glavnu rec,pitanje je dokle ce i oni jer vidim Thornography deluxe pomalo nagovestava povratak ranijim radovima.

Osim ako Cof-u na narednom albumu ne gostuje pevac tokio hotela a borgiru nergal sto bi cenio da vidim i cujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse

pa dobro...mozhda...jbt, OGROMAN je logo CoF-a u spotu... :unsure: mozhda su svirali na tom cof festu....hm, kao shto je ovo sad shto dolazi... :icon_ne: don't know...

Share this post


Link to post
Share on other sites

djeco djeco... ta turneja se zvala Gods of Darkness, i na njoj su svirali IF, Dissection, CoF i Dimmu, bila pre no sto je izasao, i da, CoF je bio zadnji (ako me secanje dobro sluzi). Tad su odrali Dusk u 100 000, a Enthrone jos nije bio izasao, tur je bio pocetkom 1997. godine a Dimmu je izbacio album 31.5. Valjda se svega secam dobro, ah te lude teenage black metal godine...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to vam je koncert borgira live in koln iz 1997 gde su svirali oni i dissection verovatno kao predgrupa cof-u..

 

Dimmu, In Flames i Dissection predgrupe CoF-u, pa to je stvarno da se čovek zapita ima li inteligencije na ovoj planeti.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest LadyCorpse
Dimmu, In Flames i Dissection predgrupe CoF-u, pa to je stvarno da se čovek zapita ima li inteligencije na ovoj planeti.

 

 

dissection predgrupa CoF-u...:(...ah, RIP my wonderful JON!:( shmrc...:(..

Edited by LadyCorpse

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

jebem ga u zadnje vreme je svaki drugi album konceptualan :)

Pre neki dan se pojavio Nostradamus, ceka se Iced novi...

Malopre vidim kako Alice Kuper pravi konceptualni album o nekom Spider ubici a sad ovo :) :)

 

U sustini zanimljivije je kad preslusavas takav album, ali plasim se da ce ponestati originalnosti u svemu tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga njihovi koncept albumi su bili dobri,po tekstovima mozes da zakljucis da je deni nacitan i da su mu tekstovi prilicno teski za razumevanje,mahom zbog staroengleskog.secam se jos kad sam isao u srednju odneo sam profesorki jedan njegov tekst,pola nije umela da mi prevede

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da je Gilles de Rais u pitanju. Ratovao sa Jovankom Orelankom, po optuzbama inkvizicije kasnije osudjen na smrt jer je navodno ubio oko 400 djecaka(uglavnom) i djevojcica, koji su prethodno bili silovani, muceni i eventualno koristeni u crnomagijskim ritualima kojima se Gilles odao. Inace, bio je punk para kao brod, aristokratske krvi, vitez itd.

Tacno mi on i COF idu ruku pod ruku. Inace, ima dosta bendova koji su posvetili pjesme ovom srednjevjekovnom devil-worshiperu, ali nesto se ne sjecam da je bilo kojeg konceptualnog albuma. Ako je fazonu Cruelty, onda ne bi bilo lose. Steta sto njihova muzika odavno vise ne budi taj osjecaj kao sa pocetka kada su izdali Vempire, Dusk i Cruelty.

 

Evo veceras na RTS2 odgledah film o jos jednoj francuskoj crnoj legendi, markizu de Sadu. Dobar film, zanimljivi dijalozi, glumci i atmosfera.. jebeni su ti francuzi u glavu, totalno. Mozda zato i obozavam njihove bm bendove :) Vidim da je bondage goat zombie(kao i Belphegor tekstovi uopste) inspirisan ovim avangardnim likom. Razlog vise za BGZ worship, al da ne offtopikujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...