Jump to content

Violator


Guest Radojka Gotičarka

Recommended Posts

Ovi 'klinci' su iz brazila, i postoje od 2001. godine, kad su u Brazilu započeli svoju karijeru kao kvartet, da bi posle demosa Violent Mosh iz 2004, postali trio. Ove godine treba da izdaju full-length album, a na Destruction južnoameričkoj turneji, svirali su kao predgrupa, i u svojoj zemlji već imaju kultni status.

 

U njihovoj svirci koja se bazira na pravom old school thrashu, osećaju se uticaji nemačke prve lige thrasha, kao što su Destruction, Kreator i Sodom...

 

Odličan bend, valjda će napraviti veći proboj na sceni, inače, i vizuelno su u total 80's thrash fazonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhh..."Violent Mosh" je stvarno odlichno izdanje..kao sto si rekao, prva nemachka liga ima uticaja podosta..ali se mnogo manje chuje Destruction nego kod ostale brazilske dece..Kreatora ja primecujem. Pored VMa imam josh jedan demo ja mislim, al me mrzi sad da proveravam...ne mog se skinem sa Kruxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si da su uradili split sa Bywar... to im valjda dodje prvo zvanicno izdanje, a novi album je vec izasao. trebao bih da ga dobijem u dogledno vreme. Odlican je bend, medju boljima u Brazilu.

Uzgred, skoro sam uocio jos jedan Violator koji svira thrash, da li bese iz Malezije ili Singapura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam za njih, al nisam imao prilike da ih slusam...

Imas neki link da se cuje neka pesmica? :D

 

Ja sam to uspeo da skinem preko lajm vera.i to ne sve...jebaga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo,preslusah Violent Mosh EP i Chemical Assalt uz jutarnju kaficu,i fino mi leze za razbudjivanje.

Momcad su malo "naprednija" od Brazilskih kolega kao Bywar i Farscape,ima dosta Nemackog zvuka,ali vise kao Extreme Aggression ili Release from agony,mozda mi malo znaju vuci i na Razor speed metal pakao.Sve u svemu - jos jedan OK bend thrash metal undergrounda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

u evo sad slusam ovaj chemical assault sto dobih od groba i moram reci bogami :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

samo kec :rockdevil: :rockdevil:

odlican album zaista, samo malo losija produkacija al pored ovakvih pesama to uopste nije bitno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени се и даље више свиђају Farscape, али су ми свакако бољи од Bywar. Сува продукција је карактеристична за те новије бразилске бендове, пошто се свим силама упињу да покушају да репродукују античку продукцију немачких бендова из 80-их.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја мало имам проблема са тим ставом 'култна продукција по сваку цену'. У реду ако неко жели да тако направи, али чему кад може да се добије бољи звук?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa istina je da se dobija boli, odlican zvuk kad se produkcija odradi kako treba, al njima to nije u cilju. sve njihove pesme su ko da su izasle iz osamdesetih godina. mislim na kraju krajeva pogledaj njihove fotke. pljunuti sodom akd su bili klinci :) njima je upravo fazon da sve podseca na ta neka prosla vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, ОК, преслушао сам поново јуче цео нови албум и продукција уопште није ретро, а и њихови рифови више звуче као у неког Bay Area бенда, него Шваба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
zbog ovoga je thrash najbolji pravac u metalu

 

To nemoj reci onom ko najvise voli death ili neki drugi pravac... :da: Mada se slazem da je jedan od boljih... :D

 

A sto se tice Violatora, to sam vec rekao... jedan od najjacih thrash bendova... najjaca pesma mi je Atomic Nightmare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nemoj reci onom ko najvise voli death ili neki drugi pravac... :da: Mada se slazem da je jedan od boljih... :D

 

A sto se tice Violatora, to sam vec rekao... jedan od najjacih thrash bendova... najjaca pesma mi je Atomic Nightmare...

 

zajebavam se, bre.meni je najbolji i omeiljeni pravac.stvarno su dobar bend, mogli bi da svrate do nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...