Jump to content

Arcturus


Recommended Posts

meni je La Masquarade bio keva album kad sam prvi put cuo, ali nije dobro ostario nimalo. Sad mi je daleko najslabiji album u diskografiji.

 

:o

Jedan od naj albuma Norveške devedesetih i sigurno najbolji Arcturus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam mator, nije to izgovor :D

 

kao sto sam rekao, cak mi je i onaj black metal prvi bolji sad od la masquerade infernale, a ono, kad sam ga slusao prvi put bio mi je bas zakon, a tad sam se lozio na sve te norveske apstrakcije, od solefalda do bogus blimpa. Pustio sam album pre godinu dana i bas mi je bio bezveze, kapiram ja sta mi je bilo kul tad i idalje znam sve pesme, ali nekako, sta znam, zvuci kao anahronizam.

 

Ali nije to neki isolated incident, ima brdo takvih albuma, fazon seko sam vene tad, i pustim sad i neprijatno mi je da slusam (Eternity X - The Edge je jedan primer). Ali Sham Mirrors mi idalje do jaja zvuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja la masquerade infernale dozivljavam kao polu-pecen transition album (iako to bas i nije realno), nije mi jasno zasto ga ljudi toliko uzdizu kad je songwriting bolji i na aspera h.s. i na kasnijim albumima

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto taj La Masquarade nisam mogao nikad do kraja da svarim, i uvek sam se pitao sto ga ljudi tolko uzdizu u nebo. Neke pesme su mi fenomenalne, a neke su mi bile teski promasaj. Dok mi je Sham Mirrors savrsenstvo od pocetka do kraja.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ne kapiram šta pričate, meni bi to pre išlo za Sham mirrors (mada on naravno nije transition album), songwriting na Maskaradi perfektan, bukvalno svaka pesma dragulj.

 

Moj poredak: Maskarada > Aspera > Sideshow Bob > Sham mirrors

 

Jebo vas midle range i textovi koji ritmicki prate gitarski riff , ja mislio metalci vole da istrazuju a vi samo popy stvari volite.Album je genijalan!!!!!

 

Koji album je genijalan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu ja to baš tako da poredim, suviše su mi recimo Aspera i Sideshow stilski različiti da ih poredim po kvalitetu. Mada, bili njihovi albumi međusobno jači ili slabiji, oni su mi baš jedan od bendova za koje mogu reći da su imali karijeru bez greške, sa sve DVD-jem kao krunom svega.

Btw, mnogo su mi dragi onaj remix/remaster Aspere i tog drugog ranog materijala i "Disguised Masters", naročito gangsta verzija "Master Of Disguise". :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je klasican sindrom drugog albuma, kad bend ispuca svu kreativnost na prvom albumu, a na drugom albumu nece da se ponavljaju i onda naprave neko govno (nije bas tako los drugi vulture i. doduse). Arcturus je prosao tu fazu, nema sanse da zaseru, bendcina je to. Vidi kako recimo borknagar nije nikad zasro, jer mnogo dobro znaju da pisu pesme, dobri su muzicari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...