Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Kako vam se cini ovo sranje?

 

maticna MSI G31M-F socket775 blatrucludila

Core2duo na 2ghz (fsb 800mhz)

2x1gb Geil ddr2(800mhz)

graf. Asus EN7300GT 256mb ddr2

hdd Maxtor 250gb 7200rpm sata

kuciste neko kme 350w midi-atx sa rucicom :zuba:

 

i da, syncmaster 960bf..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intel E2180 Core2Duo 2.00ghz fsb800mhz 1mb kesha.. 73 jura.

 

A ta MSI ploca.. nemam pojma. Otprilike sam trazio neku jeftiniju koja podrzava DDR2 na 800mhz, osim toga ima 2 pci slota, 1 pci-e i jos jedan pci-e x16.. Intel G31 chipset (za koji iskreno prvi put cujem).. kinda sam ispao iz tokova.

 

I sh'a mi treba, neko jace napajanje? 400w?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. sad sam nesto zevao u napajanja, pa sam skont'o da bolje da uzmem neko brendirano sranje, nego da razmisljam..

 

Naleteo sam na Antec BP500, 500w, ima active fpc i kosta 55 jura. Pa kontam da ne bi bilo lose da uzmem ono kinesko kuciste i to malo namudjenije napajanje..

 

 

 

edit:

Ili da pak uzmem Thermaltake Soprano DX VE7000 (400w) sa providnom bocnom stranom:

 

ve7000bws.jpg

 

Smekerica.

Edited by Simm A)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dabome, to sam skont'o.. Zato planiram da uzmem taj antec, jer bi trebalo da su kvalitetni modeli, plus doticni ima taj neki aktivni pfc, koji regulise napon ili sta vec.

 

Ovaj thermaltake otpada, jer nema napajanje, ovi sa itsveta su se nesto zajebali.. znaci - socijala kuciste i antec.

 

I da, najverovatnije cu uzeti Asus P5B maticnu, da ne uzimam neki sumnjivi MSI.

 

 

 

 

edit: definitivno evo mog kucista:

 

antec_sonata_iii_01.jpg

 

105 jura.

 

Edited by Simm A)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, taj 2180 se vrlo dobro klokuje. Uzmi neko napajanje od ~500W (preporučujem Čifteka od 550W). Asus P5B je odlična ploča, ja imam Asus P5B-E verziju i veoma sam zadovoljan. Mogao bi da razmisliš da uzmeš 7600GT pošto kapiram da nije velika razlika u ceni između njega i 7300GT.. Mada, opet stoji pitanje, za šta će da ti služi mašina? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

7600GT tesko, sad sam video da je najjeftiniji Zotac za 100 i kusur, a ovo moje sranje je 45 :mrgreen:

 

Necu da teram igre, masina mi vise treba za raznolike Adobe programe, tako da me za graficku u principu izbole kurac. Kao ae tek da imam nesto :D

 

Sto se napajanja tice, definitivno uzimam ovaj Antec gore, svidza mi se dizajn kucista, plus ima ugradjeno napajanje od 500w, koje bi trebalo da je kvalitetno..

 

tnx ;)

 

P.S. sto se overkloka tice, uzecu HyperTX2 i da me bog vidi :D

Edited by Simm A)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino sto mi pada na pamet je da instaliras najnovije verzije Flash-a i Jave(JRE-Java Runtime Enviroment)

 

http://www.java.com/en/download/manual.jsp#win

 

http://www.adobe.com/shockwave/download/do...=ShockwaveFlash

 

Neke prve verzije flash-a 9.x su znale da sruse FF samo tako

A sto se tice toga da je Opera zakon-upotrebicu reci Barta Simpsona "Eat My Shorts!" :evotigana:

 

hvala ti za pomoc i za linkove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javi kako je proslo :da:

 

skinuo samo javu i flash sa onih linkova kao i najnoviji firefox (doduse, sad sam pogledao i sad mi pise 2.0.0.7. iako sam instalirao i pisalo je 2.0.0.9, WTjebenoF) ali i dalje nece da mi otvara b92.net i youtube, jedino se manje baguje nego ranije.

 

posto sam se smorio od jebavanja sa firefox-om trazio sam alternativna resenja (opera, safari) i u operi mi radi youtube a u safariju b92.net tako da me boli kurac da se cimam vise oko toga. i dalje koristim firefox osim za dva pomenuta sajta.

 

svejedno, hvala svima na pomoci tj. na savetima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

za normalno koriscenje osnovnih servisa je svejedno koji od ovih koristite. Nemojte da tripujete da ima neke sustinske razlike. To su samo glupave price. Jedino sad ako vam treba po 10 pluginova mozemo da pricamo koji je bolji od njih, al ni to na ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje u vezi zvucnih kartica: naime ja imam plocu sa KT cipsetom i recimo kad hocu da ubodem PCI zvucnu karticu uvek mi dolazi do povremene pojave zujanja, odnosno kao da na sekund struja opali plocu, e sad mene zanima da li je neko imao uiskustva sa ovim, da li je to do cipseta, ploce, inace ja sam stari drajver od integrisane ploce obrisao, disejblovao sound on board, ali ne vredi.

 

Inace, zanima me da li bi ovaj problem mogao resiti tako sto bi pazario externu usb zvucnu karticu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zujanje u zvucnicima ili racunar zuji? ako je ovo drugo valjda si ga ugasio pre nego sto ubadas karticu :) . salim se...

 

Ma ne bre zujanje u zvucnicima, zvucnici mogu da zuje recimo ako se kablovi isprepletu, pogotovo sa strujnim kablovima. Ovde je u pitanju znaci zvuk koji se hronicno ponavlja svakih par minuta znaci kao da na delic sekunde struja opali racunar, ono zazuji glasno .... ali nema veze, pokusacu sa externom karticom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...