Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Imam mašinu novije generacije (C2D E6550, 2GB rama, 8800GTS grafika), ja sam isto testirao, npr. Cubase (Nuendo) mnogo sporije procesira neke stvari koje snimim, Photoshop nisam stigao da instaliram jer mi je trebalo nešto iz XP-a pa sam se odmah vratio nazad. Inače, odmah sam disable-ovao System Restore i Windows Search i Indexer. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huuuuuuh! Mislim da ne bi to trebao da radiš! Uradi brate clean install ... što se tiče drajvera ... veliki broj će ti Win sa prepoznati, ali za neke egzotičnije se snađi po netu ... uglavnom su kompatibilni i Vistini drajveri (u najvećem broju slučajeva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj rad, odradi clean install, nemoj da se drkaš sa upgrade-om. Meni je sedmica sve prepoznala po defaultu, samo sam skinuo WDMM 1.1 drajvere za grafičku (i naravno za eksternu zvučnu, ali to mora na svakom windowsu da se radi, nijedan to ne prepoznaje po defaultu ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju moram format particije da uradim - hteo sam par dana da razgledam Windows7, pa ako mi se svidi da instaliram clean. ;)

Edited by bdonkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ono što me posebno oduševljava je to što više neam drljanaj po hardovima ... valjd aje jednom indexirao kako treba i sad je otvaranje svega glatko i trenutno :)

Vidi se da nisi koristio Vistu : )

Razumem oduševljenje, al to sve isto je bilo i u Visti, osim što Vista izgleda ima "agresivniji" prefetch pa hard duže drlja, sedmica je stvarno nekako mekša po tom pitanju, al uglavnom, kad se sa sedmice ili Viste vratim na XP, ko da sam seo za Pentium 1 :S

A i to keširanje nema veze sa indeksiranjem (gasim ga čim instaliram Vistu) nego sa tim prefetchom, keširanjem programa u RAM. Kliknem na Firefox, otvori se odma, hard se ne čuje - milina božja :)

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto se meni svidja kod virtuelnih masina je sto imaju mogucnost da sacuvaju snapshot(ne znam kako je za VMware trebalo bi da ima,nisam ga koristio ihahaj,Virtual Box ima :da: )

Pa ako nesto useres samo revert to zeljeni snapshot i milina-zgodno za isprobavanje raznih egzibicija tipa namernog sjebavanja mbr-a ili init skripti i servisa zarad spremanja troubleshooting sekcije RHCE ispita-tako nesto i izbegavam da radim na zivoj masini :)

Evo vec polako i 3d accel pocinje da biva prisutan na ovom polju-ono konacno umesto nekog budjavog generickog VESA virtuelnog adaptera i 2d accela-a sa instaliranim additions-ima

Doduse opet nije pored sebe lose i imati neku pravu kantu koja ce da sluzi za izivljavanje ili stvaranje mini-lokal mreze :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da nisi koristio Vistu : )

Razumem oduševljenje, al to sve isto je bilo i u Visti, osim što Vista izgleda ima "agresivniji" prefetch pa hard duže drlja, sedmica je stvarno nekako mekša po tom pitanju, al uglavnom, kad se sa sedmice ili Viste vratim na XP, ko da sam seo za Pentium 1 :S

A i to keširanje nema veze sa indeksiranjem (gasim ga čim instaliram Vistu) nego sa tim prefetchom, keširanjem programa u RAM. Kliknem na Firefox, otvori se odma, hard se ne čuje - milina božja :)

razmisljam da stavim Vistu, jel je preporucujes? Imam 4Gb memorije, naravno samo 3.nesto u upotrebi, i pored toga i ubice od procesora mi dugo ucitava folder sa puno fajlova + kod nekih 'ok malo je tezi proces ali mora da moze da ga uradi' stvari u PhotoShopu izbaci mi poruku da nesto ugasim jer nema memorije :confused: Pa bih rekla da mi Win XP ne odgovara.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje sacekaj Win 7 final koji ce verovatno na jesen-do tada ces valjda da izdrzis sa XP ;)

Inace,ne vidi ti ostatak memorije zato sto koristis 32bit OS-da je 64bit video bi sve,mada moze i sa 32bita ako se ukljuci PAE switch

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...