Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Hej kompijuterasi, da li zna neko zasto ne mogu da pokrenem, takodje i izbrisem jedan program (Matlab R2009b). Kada sam ga instalirao (pre 6 meseci otprilike), proverio sam samo da li radi i radio je. Sada kada mi treba za fax, nece da mi otvori uopste program!! Koristim win7 x64, msi laptop. Kada odem u Task manager i u Processes, vidim da mi jede memoriju (oko 50%) kada ga pokrenem, ali nece da se otvori program... Mogu do sutra da cekam tako ;/ A i cini mi se da mi se procesor (ne znam sta je to tacno na laptopu) brzo greje zbog toga!! I duva toplo na tom delu iz coolera. Tj siguran sam da se to desava. Ne znam sta da radim sada? Niti mogu da ga obrisem, niti koristim. Ne znam kako da resim ovaj prooobleeeem. Help? Anyone? :/ I komponente su mi Pentium Dual Core 2,2 GHz i 4 GB rama.

 

Takodje mi se desava u skorije vreme, da se pojavi "plavi ekran" i restartuje mi se komp...

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej kompijuterasi, da li zna neko zasto ne mogu da pokrenem, takodje i izbrisem jedan program (Matlab R2009b). Kada sam ga instalirao (pre 6 meseci otprilike), proverio sam samo da li radi i radio je. Sada kada mi treba za fax, nece da mi otvori uopste program!! Koristim win7 x64, msi laptop. Kada odem u Task manager i u Processes, vidim da mi jede memoriju (oko 50%) kada ga pokrenem, ali nece da se otvori program... Mogu do sutra da cekam tako ;/ A i cini mi se da mi se procesor (ne znam sta je to tacno na laptopu) brzo greje zbog toga!! I duva toplo na tom delu iz coolera. Tj siguran sam da se to desava. Ne znam sta da radim sada? Niti mogu da ga obrisem, niti koristim. Ne znam kako da resim ovaj prooobleeeem. Help? Anyone? :/ I komponente su mi Pentium Dual Core 2,2 GHz i 4 GB rama.

 

Takodje mi se desava u skorije vreme, da se pojavi "plavi ekran" i restartuje mi se komp...

 

могуће да су повезани проблеми. провери све драјвере од тога зна да се рестартује комп кад се појави "плави екран" и могуће да ти се у неки од њих увукао вирус. а ако нису повезани, што се МатЛаба тиче, провери svchost.exe системски фајл. кад год се мени дешавао такав проблем, увек је било до тога. препоручујем ти да скенираш копм са овим:

 

http://www.microsoft.com/security/pc-security/malware-removal.aspx

 

пусти га на пуно скенирање (траје око 2 сата), па јави шта и како.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa reče čovek da ne može da ga izbriše, odbija uninstall koliko sam shvatio

 

Znam da ja jedino nema problema sa uninstallom kada ga uradim preko C Cleanera, preko Control Panela ponekad zajebava, posebno ako je program problematičan kao tebi.

 

Dakle, nabavi program C Cleaner i preko njega deinstaliraj Matlab.

 

I naravno neki antimalware program upotrebi, ne znam koliko je ovaj microfostov dobar, ali probaj neki u svakom slučaju

 

jebiga, to je najgore, ja sam instalirao SPSS statistics, ubacio mi je 27 virusa u sistem, jedva sam to pobrisao.

 

Užasi kompjuteraškog promiskuiteta :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

тај Мајкрософтов је одличан. мени је цео комп пречистио, а брдо апликација нисам могао да покрећем баш због тога што су ми системски фајлови били сјебани. сада све лети без проблема.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necete verovati, ali resio sam problem na jedan bezvezan nacin... Cackao sam i cackao i provalio da kada mi je usb flash od mt:s-ovog interneta iskljucen da hoce da mi pokrene program!!! A kada je ukljucen fles i net, nece da ga pokrene. Strasno, ne znam kako je to moguce? :haha::haha: Hvala vam na odgovorima!! :pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 inča, 70 000:1 kontrast, 2ms odziva... Evo ti ovde sve: http://www.emmi.rs/monitori-monitor-24-samsung-p2450h.11.html?productId=12887

 

E da ima i ovaj dynamic contrast koji se menja u zavisnosti od toga šta radiš. Npr kad pustiš film promeni se malo, požuti...jebemliga...

 

 

Trenutna rezolucija mi je 3360x1050px :D

 

Plašim se da ne ušinem vrat :haha:

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko citam jedina razlika izmedju LED i LCD monitora je u pozadinskom osvetljenju. LED je bukvalno napredna verzija LCD monitora. Hvale ljudi LED, kao bolja slika i samo osvetljenje. Otici cu ovih dana do Winwina cisto da pogledam uzivo.

 

EDIT: Vidim sad kod Emmi-a na sajtu medju specifikacijama:

 

Garancija na mrtve piksele 3

 

3 cega? :haha:

Edited by -Mare

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam danas pazario benq g2220hda,meni licno za sada super sljaka.placen je 13100din (ako neko ima kes lovu u win win-u je 11.900) i za te pare tesko da sam mogao uzeti nesto bolje.full hd,1080p,40.000:1...

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto meni kompjuter izbacuje gresku kad udjem u folder u kojem mi je neki HD film (BRRip tacnije) ? Cim se malo zadrzim u tom folderu odma' mi izbaci neku gresku windows explorer error bla, bla, bla i moram kliknuti na Close i ondak me izbaci na desktop...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, samo otvoriš film iz plejera i boli te kurac. ;):haha:

Pa, to i radim. Nego, koliko se krecu cene kulera za graficku? Imam 4850, ona Gigabyte prva serija sa sjebanim hladjenjem, pa mi se tako na svakih par meseci zapusi pa kad nista ne radim temperature budu preko 75C, u igrama ide i preko stotke pa se i ugasi :lol: Nem' para, nit' nameru da uzimam novu graficku, pa razmatram ovu soluciju. Taj kuler bi kupio jedino ako mi se bude komp gasio tokom igranja novog AC-a i Crysisa, ostalo je manje-vise nebitno xD

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...