Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

Uzgred budi rečeno, sve od 2007. vodilo je ka ovome :obrv:

 

AVANTASIA - to take part in the preliminary round for the Eurovision Song Contest (German below)

“Hey folks, quite busy these days. New album in the pipeline, the slave drivers in my record company have kept me talking for months, something like 400 interviews, where's Amnesty International when you REALLY need them?! Anyway, video's shot, most interviews done, and early March, we'll set off on the »Ghostlights« world tour. As you know, Madrid and Hamburg are sold out, also the second Madrid show is on its way. More dates like London, Moscow and Sao Paulo as well. Have I told you that you rock big time? And you know what? We have just been confirmed to headline Tuska Open Air in Finland… Which means there'll be a second show in Scandinavia this time. And there'll also be some more American dates to be announced soon! Check out the tour section atavantasia.net to get info and tickets… Anyway, as if that all wasn't enough we've been asked by our record label if we'd be willing to take part in the German preliminary round for the Eurovision Song Contest. My mother's gonna be proud. Or not. We'll see… Anyway, it seemed like a quite unusual idea to compete with anyone in music, to play music AGAINST someone… like in Jazz music! "Everyone against everyone," as my Avantasia pal Ronnie Atkins has put it (after watching a Free Jazz show in Bremen…) wink emoticon

However: WHO AM I to get in the way of a great promotional opportunity?! Three minutes to show millions that something like us exists? GIMME THAT STAGE! glasses emoticon

So, in case you turn on your TV on the 25th of February and you virtually bump into bunch of people that look like AVANTASIA, that's maybe because it IS AVANTASIA! Ha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo mi je da se i dan danas ishajpujem kad treba nova Avantasia da izadje.

 

I uvek pojedem govno.

 

Ovaj post 2007 sablon o kome cika Joca govori je po meni Tobias sa Ghostlights doveo do besmisla, nazovite me infantilnim ali meni prva dva albuma sa fantasy tekstovima ostaju nedostizan ideal za Tobiasa koji je Avantasiu pretvorio u "imam pevaca x, napisacu pesmu u fazonu njegovog benda pa kako ispadne". No da probam da opisem pokoju pesmu cisto da bih docarao malo.

 

1. Mystery Of A Blood Red Rose - ovo je pesma koju je Tobias napisao za Meat Loafa, nije uspeo da ga dobije pa je otpevao sam. In a nutshell, ispunjavanje svojih decackih snova / ego tripova, zavisi kako je ko raspolozen.

2. Let The Storm Descend Upon You - da su sve pesme kao ova moglo bi se o necemu govoriti, ubedljivo najsjajnija tacka albuma i jedini momenat gde se oseca ta stara epika a ne Miki Maus sminka, odlican refren i pevaci na visini zadatka.

3. The Haunting - meni u sustini najpozitivniji momenat ovde sto Dee Snider zvuci zaista odlicno uprkos tome sto ga godine nisu mazile i nije skidao sminku pre spavanja, samu muziku pozdravio Toy Master sa Scarecrowa i rekao da je i dalje bolji.

4. Seduction Of Decay - ovde gostuje Geoff Tate i rekao neko da je pesma u Ryche fazonu, ja jadan ocekivao neki vintage sound a ono nesto kao da je sa Tribe ispalo, nema razloga zasto ovo traje koliko traje a Geoff bukvalno neprepoznatljiv.

5. Ghostlights - Tobi "moram opaliti neki double bass power za stare fanove jebem ga, ko ce drugi nego Kiske da peva" i skidam Tobiju kapu kad je uspeo da double bass pesma na kojoj Kiske peva zvuci dosadno, to stvarno treba znati.

6. Draconian Love - zanimljivo je ovo ali nista vise od toga, Tobias se probao i u gay gothic fazonu. Na papiru sam trebao da odlepim ali u realnosti i nisam bas.

7. Master Of The Pendulum - rasni Marko Hietala? Naravno pesma rip off Nightwish. Wishmaster of the Poet and the Pendulum je trebao nazvati, bilo bi postenije. U realnosti ne zvuci lose ali sama ideja kako nastaju ove pesme mi bucka po stomaku.

8. Isle Of Evermore - Sharon iz Within Temptation je tu, hej moram napisati electro goth baladu za nju. Kad se seti covek kako je bila ubacena zena na Metal Operu, kako je imala svrhu a nije bila svrha sama sebi bude mu jos gore.

 

Ostalih 5 pesama me nesto mrzi da opisujem jer kasnim malo na posao ali poenta je tu. Treba reci za njih da su totalno fileraste i ne preterano inspirativne.

 

Bonus cudos za Tobija, drugi album na kome Oliver Hartmann samo svira a ne peva, to je stvarno najmudrija ideja ovoga sveta jos otkad je Napoleon bio u fazonu da udari na Rusiju jer su uspavani od zimskog krljanja.

 

I concur with the angry old man above.

 

"Let The Storm Descend Upon You" je i meni ubedljivo najsnajnija tačka u ovoj eklipsi kreativnosti. "The Haunting" je sasvim dobra pesma, iste rase kao pomenuti Master i Death is Just A Feeling, sa tim dodatkom što mi Sammetovo njakanje opasno upropasti pesmu sa onom kratkom pojavom.

 

I da jebote, ovo:

 

Bonus cudos za Tobija, drugi album na kome Oliver Hartmann samo svira a ne peva, to je stvarno najmudrija ideja ovoga sveta jos otkad je Napoleon bio u fazonu da udari na Rusiju jer su uspavani od zimskog krljanja.

 

Fazon, na sledećem albumu mu gostuje i King Diamond, ali samo svira klavijature.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...

I tako, bio u Pešti na koncertu pre par dana :] Drugi dan samoorganizovanog metal festivala :mrgreen:

 

Sa Sammetom već godinama imam love/hate odnos. Za otprilike svaku do jaja pesmu koju napiše ima jedno 4-5 koje su mi loše i poslednjih par album do pre koncerta nisam mnogo ni obraćao pažnju. Spremajući se za 'cert, skontao sam šta je, bar meni, glavni problem. Na vokale, tekstove i vokalne linije je posvećeno jedno 3x više vremena nego muzici. Muzika se već neko vreme u Avantaziji svodi na copy/paste muzike Tobijevih idola (doduše, moglo bi se debatovati da je tako oduvek bilo) ili na neke generic riffove/leadove, čisto da podsećaju na nešto na šta bi vokal koji je već na pesmi zvučao "kao kod kuće". I kad god bi mi poslednjih dana pala neka pesma na pamet, uvek bi bili vokali, muzike, a to posebno važi za poslednja dva albuma, skoro ništa ne može ostati u glavi koliko je...preobično. Vanila metal.

 

Ovaj mini-rant je zbog rezonovanja što sam uopšte išao na koncert :haha: Jedina jebena prilika da vidim na istom mestu i Kisketa i Landeta i Hartmanna... gomila pevača na jednom mestu, plus druge poznate face, dobra prilika sve u svemu. I, sve u svemu, bilo zabavno. Zvuk bio perfekcija perfekcije, od prvog Sammetovog tona do završetka sa 7Angels refrenom (samo to def od pesme :/), kidanje koliko sve bilo potkonačno. Sammeta kao vokala ili sam bio OK ili me nervirao kad krene da zanjače, tako bilo i sad, na trenutke zvuči baš sjajno, na trenutke ode u neki ambis. Kiske na prve dve pesme me polio hladnim tušem kako je loše zvučao, ali nakon pauze (za njega) kada se vrnuo zvučao jako jako bolje. Hartmann ono malo što je pevao odrao, koliko bih voleo neki full studijski album sa njim sad da čujem... Eric Martin do jaja takođe, doduše njega najmanje znam, Atkins vidno ostario, i zvuči samo grublje i zaebanije, ali takođe odličan, i kao dobra protivteža (uglavnom) vrištavcima.

No, za mene vokalno najveći car večeri Jorn Lande. Jeste da sad izgleda kao da je neko pojeo Landea, ali man o man, Dio mi se priviđao kako je dobro zvučao. Highlightsi sa njim, kad god je bio na sceni.

A da, bila i Baba Amanda, good for her :haha:

 

A sad jedan plus/minus, trajanje koncerta :haha: Sveukupno, 200 minuta jebenih, iz cuga. S obzirom da je od toga bilo tipa 25 minuta sa prva dva albuma a sve ostalo novo, jebeno je bilo držati mi pažnju sve vreme, a i bez toga, sama ideja da se ovoliko dugo svira bez pauze nije baš normalna. Jedan intermission da se ode na miru po pivo ili sl. bi bio sasvim kul. No, ajde mi, ali kapa dole Felixu Bohnketu koji ga cepa skoro pa bez prestanka ovako svako veče. Nisam do sada imao neko spec mišljenje, ali ubi čovek kako svira, kapa dole. Bolji od dobre većine power bubnjara koje sam gledao u poslednje vreme (i koji mi uleću u draže mi bendove).

 

Sve u svemu, svakom bih toplo preporučio da ovo overe uživo, makar sa balkona sedeći, ima definitivno svojih čari. Ja naredni put jedino ako vidim da izvode ceo Metal Opera I+II ili da gostuju i Kai i Oliva i...ne znam, Geddy Lee, inače, teško.

 

I da, rasprodat koncert, tipa 1500 ljudi, možda malo preko, raspič atmosfera, posebno žene oko mene kada su išli ovi hitovi ludele kao da je Robbie Williams na sceni.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno si zaboravio da pomeneš da si čuo dva stiha od "Keeper Of The Seven Keys" onako kako je Bog zamislio. Plus Kiske posle toga pokazao na mene u majici, ja se raspilavio.

Pišem izveštaj za Nocturne večeras, sutra stavljam svoje utiske. Ali ovo je bio koncert mog života.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudno mi samo za zvuk, pošto malo pozadi (negde ispred miksete i onog centralnog šanka stajao), baš baš baaaš se dobro čulo sve i svi redom. Primetiš i kad uleti Hartmann da peva i Herbie i Babamanda. Možda to i objašnjava što smo drugačije čuli Kisketa, meni baš taj start njegov bio ladan tuš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle se popravilo pa se jasnije čulo, mada napred su se najače čuli glavni vokali, to stoji. U početku ritam gitara baš nije bilo, već recimo na "Invoke" se dovelo u red sve. Malo jače sam čuo Sašu, što je razumljivo pošto sam bio više na njegovoj strani.

A i da, pravo ispred Feliksa, a lik bije onaj bubanj ko nezdrav, to je dosta uticalo.

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...