Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Preslusao album dva puta i ne uhvatih ni jednu pesmu da cu da se vratim sigurno da slusam. Ima rifova, ima melodija, ima deonica, ali cela pesma da onako grune i da hvata na prvu loptu, jos je nisam cuo, a sa paznjom sam slusao. Probacu malo kasnije, mozda legne.

 

Ja isto ovako samo polarna suprotnost. Ne znam odakle prvo da krenem ponovo. Nemam kao na prethodna tri izdanja pesmu za koju kažem "A, moglo bi realno bez ove". Silujem Draconian Love kao da nosi dopičnjak i majicu "siluj me". Iskreno nisam očekivao ovoliko dobar album, od daljih hvalospeva ću se suzdržati dok se malo ne slegne.

 

Opet, ja sam prilično subjektivan. Od Angel of Babylon je objektivno daleko. Ali realno, to je taj post-2007 šablon, da se ne lažemo. Ali opet je uspeo da ga osveži i preokrene. Zadovoljan.

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo mi je da se i dan danas ishajpujem kad treba nova Avantasia da izadje.

 

I uvek pojedem govno.

 

Ovaj post 2007 sablon o kome cika Joca govori je po meni Tobias sa Ghostlights doveo do besmisla, nazovite me infantilnim ali meni prva dva albuma sa fantasy tekstovima ostaju nedostizan ideal za Tobiasa koji je Avantasiu pretvorio u "imam pevaca x, napisacu pesmu u fazonu njegovog benda pa kako ispadne". No da probam da opisem pokoju pesmu cisto da bih docarao malo.

 

1. Mystery Of A Blood Red Rose - ovo je pesma koju je Tobias napisao za Meat Loafa, nije uspeo da ga dobije pa je otpevao sam. In a nutshell, ispunjavanje svojih decackih snova / ego tripova, zavisi kako je ko raspolozen.

2. Let The Storm Descend Upon You - da su sve pesme kao ova moglo bi se o necemu govoriti, ubedljivo najsjajnija tacka albuma i jedini momenat gde se oseca ta stara epika a ne Miki Maus sminka, odlican refren i pevaci na visini zadatka.

3. The Haunting - meni u sustini najpozitivniji momenat ovde sto Dee Snider zvuci zaista odlicno uprkos tome sto ga godine nisu mazile i nije skidao sminku pre spavanja, samu muziku pozdravio Toy Master sa Scarecrowa i rekao da je i dalje bolji.

4. Seduction Of Decay - ovde gostuje Geoff Tate i rekao neko da je pesma u Ryche fazonu, ja jadan ocekivao neki vintage sound a ono nesto kao da je sa Tribe ispalo, nema razloga zasto ovo traje koliko traje a Geoff bukvalno neprepoznatljiv.

5. Ghostlights - Tobi "moram opaliti neki double bass power za stare fanove jebem ga, ko ce drugi nego Kiske da peva" i skidam Tobiju kapu kad je uspeo da double bass pesma na kojoj Kiske peva zvuci dosadno, to stvarno treba znati.

6. Draconian Love - zanimljivo je ovo ali nista vise od toga, Tobias se probao i u gay gothic fazonu. Na papiru sam trebao da odlepim ali u realnosti i nisam bas.

7. Master Of The Pendulum - rasni Marko Hietala? Naravno pesma rip off Nightwish. Wishmaster of the Poet and the Pendulum je trebao nazvati, bilo bi postenije. U realnosti ne zvuci lose ali sama ideja kako nastaju ove pesme mi bucka po stomaku.

8. Isle Of Evermore - Sharon iz Within Temptation je tu, hej moram napisati electro goth baladu za nju. Kad se seti covek kako je bila ubacena zena na Metal Operu, kako je imala svrhu a nije bila svrha sama sebi bude mu jos gore.

 

Ostalih 5 pesama me nesto mrzi da opisujem jer kasnim malo na posao ali poenta je tu. Treba reci za njih da su totalno fileraste i ne preterano inspirativne.

 

Bonus cudos za Tobija, drugi album na kome Oliver Hartmann samo svira a ne peva, to je stvarno najmudrija ideja ovoga sveta jos otkad je Napoleon bio u fazonu da udari na Rusiju jer su uspavani od zimskog krljanja.

Edited by Grobodan
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...