Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

Dobije zice za dz upravo jer ima deal.

 

Ima ih mnogo, pa moze chesto da menja. Kad god sam ih stavljao, bajatile su u roku od dva-tri dana. Dodushe, nisu mi pucale kao Ernie Ball, ali to po meni nisu dobre zice ako si neko ko svira na odredjenom budzetu i voleo bi da ima solidan zvuk malo duze od par dana bez da je primoran da ih menja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok videcu da li imaju ovde te zice posto vam verujem po iskustvu. Imacu u vidu , ako ne nadjem , eto mene u beogradu.

 

Ali na sajtu chainsaw studija mi je ona mapa jako nejasna. Posto sam video krajickom oka da negde pishe Dalmatinska ulica, da li je to blizu Takovske ulice , ili onog rudarskog fakulteta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vukov spomenik ti je najbolja odrednica, nadjesh dangubu, pa malo nize ide Idea, a desno odatle je dvorishte sa sklonishtem

 

rudarsko-geoloshki jeste u dalmatinskoj, takovska seche dalmatinsku, ali ne pomaze mnogo u orijentaciji, buduci da ima josh 3-4 tramvajske stanice do Vukovog spomenika (peshke mi natovarenom od botanichke bashte do chainsaw-a treba oko 20 minuta, ali ima i onih koji vole GSP) ;)

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravo javljeno da je umro Les Paul :

 

Guitar hero Les Paul dies, aged 94
(UKPA) – 6 minutes ago
Les Paul, the guitarist and inventor who changed the course of music with the electric guitar and multi-track recording has died, aged 94.
Paul died of complications from pneumonia at White Plains Hospital, New York, with his family and friends by his side.
As an inventor, Paul helped bring about the rise of rock and roll and multi-track recording, which enabled artists to record different instruments at different times, sing harmony with themselves then carefully balance the tracks in the finished recording.
Paul was taken to hospital in February 2006 when he learned he won two Grammys for an album he released after his 90th birthday, Les Paul & Friends: American Made, World Played. "I feel like a condemned building with a new flagpole on it," he joked.

 

Pogresio sam deo , hteo sam na gitare.

Edited by Feral Ghoul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva sa Ernie Ball .10-.52 Skinny Top u standard E shtimu? Kakav je zvuk? Jel prevelika tenzija na vratu?

Negde sam procitao da neki ne preporucuju da se ide sa ovim zicama u E dok neki tvrde da dosta jazz muzicara svira .12 i .13 i da kao nema problema.Uglavnom sviram u E ali sa vremena na vreme volim da se spustim u C

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bih rekao da je neka tenzija,zice deluju meko i na E stimu,a na C ili A kao da ih nema.Po meni najbolji zvuk daje marka Erni,necu sad da ulazim u detalje i da opisujem zvuk,jednostavno najbolje.

Edited by Untitled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mozes komotno da sviras u E stimu na tim zicama (bice tenzija na E zici malo jaca ali nije nista strasno, meni iskreno vise tako odgovara). Ja ih koristim za drop D i Cis uglavnom. Vec za drop C nisu, mnogo su mlitave tada. Za tako nesto ti je bolje da uzmes pakovanje Not Even Slinky .012 - .056. E sad mana kod njih je sto nisu nikako za E stim.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ernijeva jajca 10-52 radila super na D štimu i drop C, al' sam sad prešao u H i drop A tako da me ne zanima to. :D Kapiram da normalno radi i u E štimu, al' ne znam što bi koristio njih na E štimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ernijeva jajca 10-52 radila super na D štimu i drop C, al' sam sad prešao u H i drop A tako da me ne zanima to. :D Kapiram da normalno radi i u E štimu, al' ne znam što bi koristio njih na E štimu.

 

Jel Consecration u H? Meni je H previse dubok i muljav,nije mi za prangijanje po solijanama :mrgreen:...vise je za voznju rifovima.Ali dobro ako ste u tom stimu kapiram skroz.vama to lezi.

Nego imam potrebu da se spustam u C standard sa vremena na vreme a i nisam do sada isao sa debljim zicama tog tipa (Ernie .10-.52) u E pa reko da cujem iskustva.Hocu sa Ernie Ball Power Slinky da predjem na Heavy Bottom jer mi ove slabije drze C shtim a ne znam kako ce se heavy ponasati u E,da li je prevelika tenzija zbog debljine pa da ne dodje do kriveljenja vrata vremenom i to

 

p.s Jel koristi neko GHS zice i kakva su vam iskustva? Cuo sam da su zakon isto

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, u H je. :D

 

Ne verujem da će biti prevelika tenzija sa ovim 10-52, nije to toliko debelo, a što se tiči GHS žica, mislim da ih je Vuk koristio, čekaj njega da odgovori. :D

 

Btw. u kom bendu ti sviraš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zombi:

 

tenzija ti zavisi od action-a,tj. koliko je visok ili nizak,skala(duzina) vrata i naravno debljina zice.a li ti se isplati stavljati ista deblje zavisi od kvaliteta i odlika gitare (koliko je debeo vrat,koliko je kvalitetan(drvo),koja je konstrukcija...)takodje,ako vec zelis da eksperimentises sa stimovima,moras uzeti u obzir floyd,tj da li ga imas na toj gitari,i kakvog je on kvaliteta,pogotovu backpanel(kakvi su srafovi koji drze federe kojei drze floyd...)najbolje bi bilo da opises koja je gitara,kakav stil svirke ganjas,pa ce ti ljudi najbolje objasnit' kakve zice da stavljas u tu gitaru da bi to postigao.

 

npr,ja pocinjem projekat neke a la crowbar-down-CoC svirke,znaci h stim,dosta bendinga.za onakve rifove treba mi sastejn-set nek i string tru badi,jbg toliki mi je budzet inace bi ganj'o nek tru,deblje zice,radi istog tog sastejna i malo vise muda i na taj nacin u svirci-moram nekako tenziju da popustim radi vrata i radi lakseg bendinga,stoga biram 24"75' skalu vrata,a isto necu da su mi mikroskopski pragovi-pa se odlucujem za 22 praga.

 

sve je povezano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zombi:

 

tenzija ti zavisi od action-a,tj. koliko je visok ili nizak,skala(duzina) vrata i naravno debljina zice.a li ti se isplati stavljati ista deblje zavisi od kvaliteta i odlika gitare (koliko je debeo vrat,koliko je kvalitetan(drvo),koja je konstrukcija...)takodje,ako vec zelis da eksperimentises sa stimovima,moras uzeti u obzir floyd,tj da li ga imas na toj gitari,i kakvog je on kvaliteta,pogotovu backpanel(kakvi su srafovi koji drze federe kojei drze floyd...)najbolje bi bilo da opises koja je gitara,kakav stil svirke ganjas,pa ce ti ljudi najbolje objasnit' kakve zice da stavljas u tu gitaru da bi to postigao.

 

npr,ja pocinjem projekat neke a la crowbar-down-CoC svirke,znaci h stim,dosta bendinga.za onakve rifove treba mi sastejn-set nek i string tru badi,jbg toliki mi je budzet inace bi ganj'o nek tru,deblje zice,radi istog tog sastejna i malo vise muda i na taj nacin u svirci-moram nekako tenziju da popustim radi vrata i radi lakseg bendinga,stoga biram 24"75' skalu vrata,a isto necu da su mi mikroskopski pragovi-pa se odlucujem za 22 praga.

 

sve je povezano.

 

Znam koje mi zice trebaju da bi postigao sta mi treba,nije u tome stvar vec da li zice tog tipa prave tenziju u visokom stimu (konkretno u E) i kako to podnosi vrat.Zato me i interesovalo ko i kakva iskustva ima.Ja imam lockovan floyd i vrat mi je maple sto i nije bas za neku pohvalu.Do sada nisam imao nekih problema sa Ernie Ball Power Slinky .11-.48 u E dok su mi kao sto rekoh slabije malo drzale u C (u D,Cis recimo drze ok)...ma kapiram i ja da necu imati frku kao sto Ball kaze ali ko pita ne skita heh

Nego do jaja ti taj projekat...aj neka je sa srecom pa da zazivi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa deblje zice prave vise tenzije,ali ako ti .11-.56(vjerovatno si pogrijesio u pisanju kad si napisao .46) ne prave problem,lagano mozes ici i na .12-50+ ili cak i malo deblje,naravno ako stim ide nize,naravno da ce tenzija biti prevelika na tankom maple ratu,koji generalno ide na solo gitare,kakvu mislim da posjedujes.

 

e sad,opaska za floyd-radi stimova moraces se igrati sa srafovima koje sam ti vec spomenuo,a ako idu ti srafovi direktno u tijelo,tj. samo drvo,bolje pokusavaj da postignes idealan odnos federi-zice tako sto ces smanjivati broj federa i smanjivati im rastojanje koje treba da postignu(da su postavljeni paralelno).uglavnom,prvo ispitaj sve te mogucnosti prije nego sto pocnes da ih zasarafljujes/odsrafljujes od i u drvo,posto ovi "basswood"-i,"alder"-i i ostala sranja na koje vecina svira,tj ove gitare od 300-800 e koja vecina svira (pa predpostavljam i ti,slobodno me ispravi ako grijesim),lako se izjedu od srafova,pa onda mozes zamisliti koja je to katastrofa za instrument.najidealnije bi bilo kad bi zacrtao jedan stim za tu gitaru,i drvio tako.

 

hvala za zelje,u fazi sam komponovanja,ako to bude icemu,naravski da cu to podijeliti sa vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...