Jump to content

Arakain


Angelystor

Recommended Posts

Ovaj cheshki bend postoji vec skoro 25 godina, iza sebe imaju 15 studijskih albuma, i po par live i best of kompilacija, a da ne bi' kuckao celu diskografiju evo je i to sa zvanichnog sajta: http://arakain.cz/diskografie/

 

Ja sam slushao sve studijske od Schizofrenie zakljuchno sa SOS(+ Warning), i u principu nema loshijeg ostvarenja, sve odlichan europejski thrash, s tim sto eto "Salto Mortale" bih mogao izdvojiti kao nesto bolji..Ultraparohac jebiga :rockdevil:

 

Muzika..hm..pa ne znam..rekoh 'evropski'..al ne mogu bas da kazem da vuce na nemacki thrash..mozda na schizou malo..ali ima tu i speedy i groovy delova ima chak i chistih heavy pesama na SOS i tim albumima oko sredine 90tih..ali u principu besprekoran catchy thrash.

 

Proshli kroz dosta promena postave inache..a izdanje "Legendy" je zanimljivo zbog toga sto su odsvirali neke metal/rock klasike ali sa tekstovima na cheshkom, tako je npr "Breaking The Law" kod nih "Chameleon" hehe..kul album.

 

Ko je slushao..nek leavuje komentar..a ko nije..neka dobavi..ili Salto ili Schizo. za starta..i neka vas ne obeshrabre tekstovi na cheshkom..ja "Gilotina" znam refren da pevusim..iako ne razumem nista :):rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

E chuh konachno i prvenac(taj bese i RNa chuo)...a ispostavilo se da sam vec chuo pola ovih pesama na Thrash albumu, koji actually ima pesme sa prvenca, samo na engleskom..tak da recimo da sam mahinalno na refrenu "Stvanice" poceo da pevusim "Maaster..prepare the manhunt!" pa se zbunio na trentuak :) ma...sta reci...fantazija album..ak ne i najjaci Arakain album :rockdevil: Od pesama koje nisam chuo pre, odusevila me "Amadeus"..kak'o riff silovanje jebote...

 

Sledece se nabavljaju albumi s kraja 90tih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, i meni je Zakk Wylde-ova muzika i on sam urnebesni ali me ne vidish na njegovoj, BLS ili Ozzy temi kako serem o tome.

 

To sto ne razumes, ne znaci da je smesno, mozda sada negde tamo postoje neki cheski klinci metalci koji nemaju sta da rade ceo dan pa googlaju i sluchajno su skinuli bend njima smeshnog imena Oroz koji peva na veoma nerazumljivom urnebesnom jeziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вала си му и рекао! Апсолутно се исти аршини могу применити, а ја му све време причам да су му разлози за неслушање и потпуно игнорисање неких бендова сулуди.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, i meni je Zakk Wylde-ova muzika i on sam urnebesni ali me ne vidish na njegovoj, BLS ili Ozzy temi kako serem o tome.

 

To sto ne razumes, ne znaci da je smesno, mozda sada negde tamo postoje neki cheski klinci metalci koji nemaju sta da rade ceo dan pa googlaju i sluchajno su skinuli bend njima smeshnog imena Oroz koji peva na veoma nerazumljivom urnebesnom jeziku.

 

Nije stvar u tome da li razumem ili ne,vec da mi je smesno.Isto tako je razumljivo da neki momak iz Ceske jedan dan naleti na site Oroz-a,skine nase stvari,i prokomentarise da mu je jezik na kome mi pevamo urnebesno smesan,i nasi tekstovi zajedno sa njim.I momak bi bio potpuno u pravu.I sta je tu lose?Ko njemu ili meni moze oduzeti to pravo?Ti?Bosko?Nemozete.Ja imam pravo da se nasmejem necemu sto mi je smesno,i da to prokomentarisem.Ja za ovaj bend nisam rekao da je los,posto ih nikada nisam cuo,ali sam na ovoj temi igrom slucaju procitao njihove tekstove,i jebeno su me nasmejali.I sta sada?Ja nesmem reci 'HAHAHAHAHA JEBENO HA",zato sto ce mi se odmah nakaciti neki likovi i cimati me kako sam ja ogranicen?Ajde odrastite vise.

To sto ne razumem,neznaci da je smesno.Tu si u pravu.Ali ako meni zvuci smesno,smejacu se.Itekako.A i onaj ko ne razume srpski i tekstovi Oroza mu zvuce smesno,ima pravo da se smeje do mile volje.I ja cu se smejati zajedno sa njim.

 

Ovo u vezi Zakk Wylde-a,Ozzy-a i BLS nema potrebe da komentarisem.Bas me briga da li ces ti ici na njihove teme i smejati im se.Tvoja stvar.Ukoliko imas potrebu,ti to uradi.Ja znam svoje misljenje o njima,za tudje me bas zabole.

 

Вала си му и рекао! Апсолутно се исти аршини могу применити, а ја му све време причам да су му разлози за неслушање и потпуно игнорисање неких бендова сулуди.

 

Kolega,o ovome smo nedavno vec raspravljali,i ne pada mi napamet da ponovo ulazim u tu pricu.Reci cu samo da su interesovanja,ukusi i opste stanje zivota nekog pojedinca pravi kriterijumi za utvrdjivanje ogranicenosti.A i da ne pricam o tome koliko je bitno nekoga dobro poznavati da bi mogao govoriti o tome da su njegovi stavovi ili ukusi suludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не ставови и укуси, већ разлози одбијања неких бендова у старту или чак пре старта. Ја ничије укусе не могу да сматрам сулудим, јер су укуси. Али, небитно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar u tome da li razumem ili ne,vec da mi je smesno.Isto tako je razumljivo da neki momak iz Ceske jedan dan naleti na site Oroz-a,skine nase stvari,i prokomentarise da mu je jezik na kome mi pevamo urnebesno smesan,i nasi tekstovi zajedno sa njim.I momak bi bio potpuno u pravu.I sta je tu lose?Ko njemu ili meni moze oduzeti to pravo?Ti?Bosko?Nemozete.Ja imam pravo da se nasmejem necemu sto mi je smesno,i da to prokomentarisem.Ja za ovaj bend nisam rekao da je los,posto ih nikada nisam cuo,ali sam na ovoj temi igrom slucaju procitao njihove tekstove,i jebeno su me nasmejali.I sta sada?Ja nesmem reci 'HAHAHAHAHA JEBENO HA",zato sto ce mi se odmah nakaciti neki likovi i cimati me kako sam ja ogranicen?Ajde odrastite vise.

To sto ne razumem,neznaci da je smesno.Tu si u pravu.Ali ako meni zvuci smesno,smejacu se.Itekako.A i onaj ko ne razume srpski i tekstovi Oroza mu zvuce smesno,ima pravo da se smeje do mile volje.I ja cu se smejati zajedno sa njim.

 

Ovo u vezi Zakk Wylde-a,Ozzy-a i BLS nema potrebe da komentarisem.Bas me briga da li ces ti ici na njihove teme i smejati im se.Tvoja stvar.Ukoliko imas potrebu,ti to uradi.Ja znam svoje misljenje o njima,za tudje me bas zabole.

Kolega,o ovome smo nedavno vec raspravljali,i ne pada mi napamet da ponovo ulazim u tu pricu.Reci cu samo da su interesovanja,ukusi i opste stanje zivota nekog pojedinca pravi kriterijumi za utvrdjivanje ogranicenosti.A i da ne pricam o tome koliko je bitno nekoga dobro poznavati da bi mogao govoriti o tome da su njegovi stavovi ili ukusi suludi.

 

To shto ti radish je extra detinje. Imash li ideju koliko je meni bendova sa raznih foruma smeshno? Rado bih ishao na Metalcore&NWOAHM forum i lepo rekao na svakoj temi shta mislim o tom izrodu muzike, ali to me nece dovesti apsolutno nigde. Isto kao sto su meni extra smeshni drone bendovi, i npr. kada sam slushao SUN0))) umro sam od smeha, a onda od bola, i rekao nije ovo za mene, a vidis li me kako kenjam po njihovoj temi? Ne. U principu, izuzetno je neprimereno kenjati o bendu koji nikada nisi chuo. Ljudi su prvo chuli(i videli) Manowar, pa su im se onda usne razvukle u osmeh.

 

'Ajmo sad da idemo forumom i sta god nam je smesno negde, da spamujemo tu temu, npr. kako nam je smesno sto su spomenuli "Dragon" u nazivu benda, sto su van Engleskog govornog podruchja, ili sto u tekstovima hvale Satanu i farbaju se pastelama ili shta vec. A u pimpek sa tim!

 

Poslushaj Arakain, pa se vrati sa mishljenjem ovde.

Edited by Angelistor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu ih poslusati,posto nisam zainteresovan i nemam vremena.A vise se necu ni prepirati posto vidim da prethodni post nisi procitao (ili ga razumeo),pa nema svrhe ostavljati konkretan novi jer ga verovatno isto tako neces procitati (ili razumeti).Gubljenje vremena.

 

Ajd' uzivajte. :pivopije:

 

Giljotina!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени само није јасно зашто ти губиш време постујући на теми бенда који из одређених разлога никад нећеш преслушати, кад већ немаш времена да их слушаш?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Видиш, има ту неколико проблема. Наиме, Леми је много добар, а истовремено и много чудан лик, који је, да ствар буде бизарнија, до пре неколико година био модератор на треш метал подфоруму заједно са мном.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...