Jump to content

Recommended Posts

Svojevremeno, 1987. g., Gwydion mi je snimio CD sa tadašnjom kompletnom makedonskom alternativnom demo scenom (u to vreme). Koliko se sećam, tamo je bilo snimaka Padot na Vizantija, Arhangel, Aporea, Mizar...

 

Kasnije sam iste godine čuo ploču sa subotičkog festivala sa koncertnom verzijom Gradot e Nem, i samo na osnovu te stvari naručio sam ploču i slušao intenzivno Mizar, naročito kada sam nabavio prvi album 1988. g.. Kada se pojavio Svjat Dreams doživeo sam neverovatno razočarenje tadašnjom aktuelnom političkom situacijom koju su i oni preuzeli... Naravno, nastavio sam da slušam prethodni album...

 

Pre godinu dana bio sam u Skopju i našao sam originalni CD prvog albuma, sa nekim raritetnim dodacima. Tada sam uzeo i CD prvog albuma Arhangela, a naravno, nisam našao Padot na Vizantija.

 

Veoma mi je drago da ovde čitam tako pozitivna mišljenja od osoba koje su nedavno prvi put čuli ovu grupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o reprintu u CD izdanju prvog albuma, koji se pojavio na tržištu Makedonije 2003. g. Bonus pesme su:

 

1. Slabjani - demo 1988. (veoma kvalitetna stvar po meni)

2. Dožd po doždot - demo 1988.

3. Doždot - uživo 1990.

4. Gradot e nem - demo 1988.

 

Inače, meni je Istekuvam njihova najbolja stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ću reći ABSOLUTNO SAVRŠEN BEND! Svaka pesma im je do yaya, mešavina gothic rocka i etna i još po nečega stvarno je odlična! Meni se najviše sviđa pesma Glas, a dobra im je i ona sa dema The Fog. KULT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

МИЗАР је сигурно најачи састав те врсте.Почевши од музике која је ствара сјајну атмосферу коју употпуњује ГЛАС.Мислим да би најбоље било попети се на врх неке планинчине,сам ноћу, и на врху слушати МИЗАР до свитања.Све песме су сјајне али су Свјат Дримс,и то демо,затим ,,Ускрс" и Градот е Нем најбоље.Ако неком треба имам Свједоџбу,први албум под именом МИЗАР + неки снимци уживо + Свјат Дримс Демо, и други албум Свјат Дримс у мп3.

 

Да ли неко зна где се МИЗАР може наћи на касети и да ли неко има текстове другуг албума?

ja imam onaj Tribute to Mizar na kaseti ako ti to neshto znachi , takodje i par textova ,ne mogu da se setim kojih icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na proslom Egzitu je mizar svirao, naravno kao i luna u prakticno dnevnom terminu, ali ruku na srce, bez obzira sto je to jako subjektivno bio je to jedan od najboljih nastupa na tom Egzitu, stvarno je bilo za svaku pohvalu..

I ostatak makedonske scene je sasvim korektan, normalno uz sjajnu Anastasiju..ali neko je ovde pomenuo jedan meni sentimentalno drag bend, koji doduse nikada nista nije izdao na Cd-u jer je to bilo teze u to vreme, ali je zato imao zapazen uspeh na goth sceni, to je Trivalia iz Nisa. Bend je nastao 1986. godine i njihov prvenac bio je mini ep "Pravoslavija", omaz na duhovnu muziku sa gitarama i elektronikom, slede "Crna voda" za SKC iz Beograda, a onda se bend transformise iz gothica u neku vrstu electro body-ja, pa izlazi "Headhunter" a zatim i Body collection", imaju i jedan zivi album "Halooween nights" kao i gomilu unreleased tracks..

Ovo je svakako bend vredan paznje, verovatno cete teze naci njihove naslove, ali ako ste bas toliko zainteresovani kontaktirajte me, jer sam dugo godina bio iuz bend, isao na njihove svirke i druzio se sa tim ljudima..

trivalija je trebalo da svira sa Phantasmagoriom ali je zbog rata taj nastup otkazan..

Frontmen ovog benda Vlada Mantis, radi jos uvek neku vrstu elektronike ali se poprilicno povukao sa scene..

Imali su manje uspesnu frakciju Headhunters..

Trenutno u Nisu radi mali broj slicnih bendova (projekta), Margita je mrtva (Ex I'm), figurative theatre, metal gothic bend Deluvium i to bi bilo to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tribute to Mizar?!?!

 

Шта је бре то?

1.Kismet-Dom

2.Den potoa-Devojka od bronza

3.Majakovski-Dozdot

4.Cine-Gradot e nem

5.Music makers-Red day

6.N'Soi-Abja mem

7.Siniac-Uninije

8.Brainless genius-Magla

9.M.Trendafilovski-Hoden ze

10.No name nation-Devojka od bronza

11.Ataraxia-Glas

12.Alexandria-Ne si sam

13.Kismet-Isteknuvam

 

Pod imenom Majakovski krije se Risto Vrtev,o Alexandiji vam je prichao Gvidion,sve ostale stvari su electro obrade osim Siniaca koji su black metal icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какве су наде да ти то или умножиш или извршимо размену па да ја то некако умножим.

 

Наравно ако си докона,можеш и да га скинеш у мп3 и метнеш на неки сервер,оставиш линк овде па ко воли нека скида,наравно ако си баш докона.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Iz Politike:

 

Poznata skopska grupa Mizar završila je ovih dana album koji je naslovljen kao Kobna ubavina ('Kobna lepota'). Album bi na tržištu trebalo da se pojavi do kraja oktobra kada se ocekuje i njegova koncertna promocija u Skoplju. Izdavac ovog diska je makedonski Lithium records, dok je svetska distribucija poverena slovenackoj kuci Dallas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...