Jump to content

Nocturnus


Aurora Vandalis

Recommended Posts

Godina je 1990. Američki death metal bend Nocturnus izdaje svoj prvijenac ''The Key'', koji postaje jedan od najbolje prodavanijih DM albuma u to vrijeme - 50 000 kopija! Što je novo? Klavijature. Prvi put da se pojavljuju klavijature, spretno ukomponirane u death metal. Kasnije izdaju Thresholds koji također postaje kult, a njihova glazba ima ogroman utjecaj na bendove kao što su Emperor, te na kompletnu švedsku DM scenu početkom devedesetih. Sramota da ovdje nije bilo teme o Nocturnusu. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Orbital Decay' je sjajna pesma, ali bi tu valjalo dodati i 'Search For The Trident'. mnogo je tezak album za slusanje u jednom cugu, ali nikako nije los.

 

Elem, Brauning je osnovao Nocturnus, zajedno sa nim iz Acherona, Vinsom Kroulijem, i basistom Ricardom Bejtmanom. Vins je izbacen iz benda (Brauning svirao posle s njim u Acheron), Ricard optisao posle toga, a novi clanovi iz ledja Brauninga registrovali ime i izbacili ga posle "Thresholds". Inace, Brauning je zasluzan za reizdavanje Nocturnus demo snimaka na CD-u, iako je i sam rekao da verovatno zakonski nije imao prava na to, posto ostali clanovi jos uvek drze prava na ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocturnus je po meni najbolji D.M bend svih vremena. M.Angel su mi i dalje #1 , ali mislim da je u to vreme Nocturunus svirao mozda i najbolji death metal . Posebno gitarski dvojac koji jebe kevu, sa klavijaturama ono zvuci smrtno !

Skinuo sam sa neta video bootlege neki iz krakowa gde sviraju na nekom kamionu ( sa najkrsh opremom koju sam video u zivotu ), a pri tom KIDAJU USI !!!! Drug butleg je neki iz brooklina '91, na kome je mnogo bolji zvuk i oprema, izgleda su bili predgrupa Napalm Death ( mislim da je njihova zastava pozadi ) . Set lista koja se samo pozeleti moze ! Sa slagom na torti na kraju - Neolithic !

Ono sto je najcudnije u celoj prici je to da bend zvuci ISTO ili cak bolje nego na studijskim albumima ! Verovali ili ne sa sve klavijaturama i ostalim ludnicama( mikeom na vokalima ) ono zvuci neverovatno .

Ceo The Key i Thresholds su jebene albumcine !!! Oba su fantasticna . Etherial Tomb mi je sranje .

Ne znam koju pesmu bi mogao da izdvojim sa prva dva albuma . Ah da, znam Neolithic ! :)

Nemam jebene reci krivio mi je zbog ovog benda sto nisam rodjen 70ih i sto nisam rodjen na floridi da ih odgledam... ovako tuga !

Bc-Ad, Undead Journey, Empire of The Sands, Climate Controler, Gridzone, Alter Reality....

Ah da ste slusali ovaj Possess The Priest ?! Mummified i Possess the Priest su takodje pesme koje ubijaju ! Posebno Mummified .

Malo sam se raspisao nadam se da ne zamerate ...

;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

According to a posting on the web site of UK's "premier independent metal promoters" Arcane Promotions, the "classic lineup" of the long-defunct American progressive death metal band NOCTURNUS will reunite for a tour where it will perform material from its acclaimed 1990 LP "The Key". No further details are currently available.

 

 

AAAA......AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.....AAAAAAAAAAAAAAA BREE!

 

ZIMI KURAC, NE VERUJEM...

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% Istina. Nazalost naravno.

 

Meni je The Key njihova najaca stvar i to ubedljivo , pa onda sve ostalo. Ustvari mogu reci da moji najomiljeniji albumi ove grupe idu od najstarijeg k najnovijem naci prvi album mi je najomiljeniji pa drugi pa treci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Former MORBID ANGEL and NOCTURNUS drummer/vocalist Mike Browning has issued a statement regarding what is being billed as a reunion of the "classic lineup" of NOCTURNUS, set to take place in Europe this fall. In a post to to the comments section of BLABBERMOUTH.NET, Browning writes, "I want to be totally up front and honest with everyone that the original lineup will not be touring. My band AFTER DEATH will be doing the tour as NOCTURNUS, we WILL be playing at least 7 of the 10 songs on 'The Key' [NOCTURNUS' classic 'The Key' album] as well as a couple of old MORBID ANGEL songs done the way they were originally written on 'Abominations of Desolation'! Mike Davis was asked and he didn't want to do the tour as he and I were the ones who wrote pretty much everything on 'The Key'. Lou [Louis Panzer, keyboards] and Sean [McNenney, guitar] were not asked to do this. What people will see will be a show that no one else can faithfully perform containing old NOCTURNUS and MORBID ANGEL material that I either wrote or co-wrote. And it will be done the way it was meant to be written and performed, not some contrived 'rock star' version! The tour will be from October 13-27, 13 shows only to be done in Europe because of these U.S. trademark restrictions from the former members who did indeed steal the name and band I created back in 1988."

 

Eto i objashnjenja. Znachi nishta od actual NOCTURNUS reuniona..samo ce Mike sa svojim sadashnjim bendom da pika "Key" pesme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i objashnjenja. Znachi nishta od actual NOCTURNUS reuniona..samo ce Mike sa svojim sadashnjim bendom da pika "Key" pesme..

 

Pa sta oces, uz sva ta sranja ovo je najblize reunionu sto se moze doci. A i to sto ce da sviraju je do jaja, Morbid Angel stare pesme + 7 od 10 sa The Key.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Nocturnus je po meni najbolji D.M bend svih vremena. M.Angel su mi i dalje #1 , ali mislim da je u to vreme Nocturunus svirao mozda i najbolji death metal . Posebno gitarski dvojac koji jebe kevu, sa klavijaturama ono zvuci smrtno !

Skinuo sam sa neta video bootlege neki iz krakowa gde sviraju na nekom kamionu ( sa najkrsh opremom koju sam video u zivotu ), a pri tom KIDAJU USI !!!!

 

Hahaha, ovo je zakon butleg, kolko su bili nadrogirani i sjebani a zvuk perfekcija. Imam jos nekih 5-6 butlega, jedan je iz Brazila gdje su trebali nastupiti sa Sarcofagom ali oni su otkazali, i prikazuje Majka kako izlazi na binu zamotane glave :mrgreen:

 

Jedan od najboljih bendova uzivo, e da je stara postava da se zaputim na Maryland Deathfest ako treba, zajedno sa Pestilenceom i reunionom Morgotha, e pusti snovi . . . .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...