Jump to content

Wolfmother


RNA

Recommended Posts

Setkam se ovuda i vidim da nesto fali, a ne mogu da se setim sta. Ovo je jedan od najboljih retro hard rok bendova na fazon 70-ih koje sam cuo, a prvi put sam ih cuo kad sam ih video kako gostuju kod - Konana O'Brajana! Svirali su glavnu pesmu sa svog album 'Woman'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podstaknut ovim sto si napisao, skinem jednu njihovu stvar na koju sam slucajno naleteo. Zove se Apple Tree. E, sad, da ga jebem. Cista zajebancija, ja bi' rek'o. Vokal iritirajuce odvratan, a od hard rock zvuka nema ni trunke. Mnogo vise vuce na punk. Pa jos onaj zajebantsko-tojdolsovskog usmerenja. Da l' sam bio tol'ko nesrecan da naletim bas na stvar koja je toliko nekarakteristicna za njih, ili sta je u pitanju... Ne pada mi na pamet da se trudim da cujem bilo sta vise od ovih. :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam im album. veoma je raznovrstan. nije lose, ali na momente je stvarno malo dosadan, upravo iz razloga po meni bezrazloznog experimentisanja. ima i veoma uocljivih stoner elemenata sto je veliki + najsvjetliji moment albuma je Woman

sto se vokala tice mene najvise podsjeca na glas Cedric Bixlera iz @ the drive in/The Mars Volta.

Edited by Cosmic Sailor

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa, sad, ja bas i ne pratim toliko taj zanr da bih znao ko je taj lik, ali verovacu ti na rec. Mene kos njih mozda najvise nervira izdrkavanje na klavijaturama, koje ume da bude cesto. Nije to kao virtuozno sviranje a la italijanski power, vec bas pravljenje buke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, tvoje misljenje sa kojim se ne slazem. Bas mislim da su fino uhvatili duh 70-ih, jedino vokal ume podosta da iziritira.

 

Nekako mi to vise dodje skrnavljenje uspomene na to vrijeme

Zika mi je ekstra glupa i vrlo 'nemuzikalna' i cisto lozenje

 

stoner feel je ok tu i tamo, ali ima 19000 bendova koji to rade kako treba

 

nije da ih nesto mrzim, mislim, svira se rok, lijepo je to sve, ali ima da se vise potrude za slijedeci put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je neki lik na sajmu knjiga preporucivao njihov CD u fazonu "Nirvana srece Led Zeppelin"... Zamalo ga kupih...

Ja i hocu, tj. ako nadjem plocu i za neke normalne pare. Ima previse dobar omot da bh uzeo CD. Mali je to format!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sad sam hteo da otvorim temu o ovom bendu, imam ceo album i meni je ok, lepo mi legne ovako uvece, a i zvuk 70-ih mi je oduvek bio perverzija. Ako se Page i ekipa okupe barem za jedan koncert, trebaju da pozovu Wolfmother da im budu predgrupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ја скинуо песму Collosal. И добро ми звуче. Али овај сајт са кога сам скинуо ми то више не дозвољава! Јел има неко неки предлог где могу да скинем остале песме!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od Hives-a, Strokes-a itd imaju ustvari prilicno solidne stvar tako da se potpuno se slazem da su najbolji retro bend. Problem je u tome sto jebeni retro smara - jedan je Led Zep!! Pravite originalnu muziku ljudi for fucks sake!!! :violent: :violent: :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добра је за смејање и ни за шта друго. Оно, у праву су што се тиче застарелости звука... па, шта? У томе и јесте фазон. Ако се њима не свиђа, биг факин дил!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...