Jump to content

Elvenking


StarbreakeR

Recommended Posts

zasto prosto kad moze komplikovano :D

 

ja preferiram irske narodnjake, mnogo su bolji uz pivo i viski nego nasi

 

a ni ovi vikinzi nisu losi

 

Pre svega, naša NARODNA muzika se ne razlikuje previše od Irske, ne ubacuj šabane u koš sa melosom i narodnom muzikom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto prosto kad moze komplikovano :D

 

ja preferiram irske narodnjake, mnogo su bolji uz pivo i viski nego nasi

 

a ni ovi vikinzi nisu losi

 

 

Nadam se da ZNAS sta slusas i sta se podrazumeva pod to....Poslusaj Sumski klan, ili Korpiklaani na finskom kako se kaze...

Ovde je rec o dragim nam Italijanima, pa vas molim, ne skrecite sa teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok turbo folk nisu narodnjaci, pretpostavljam da narodnjacima ne smatras ni one matorce Miroslav Ilic, Lepa Lukic i kompanija

a sta su onda nasi narodnjaci vojvodjanski tamburasi sa Zvonkom Bogdanom, ili trubaci iz Guce, ili Sanja Ilic i Balkanika, ili mozda Bilja Krstic, ili crnogorske guslare smatras nasim

nebitno, nista od toga nema ama bas nikakve veze sa irskom tradicionalnom muzikom koju izvode npr Shane McGowan sa Pogesima i Popesima ili mozda Dublinersi...jedina dodirne tacke bi mogli biti neki instrumenti

samo se za Orthodox Celtse moze reci da lice na irske narodnjake :D

 

back to the topic

Pominjala se neka mogucnost da Elvenking sa Damnagorasom snimi opet par pesama sa Wyrd, sto bi po meni bio veliki promasaj, ali dobro ja sam u manjini

 

izvinjavam se za off topic, ja sam svoje zavrsio

tj jos samo da kazem da slusam i Korpiklaane

Edited by rhapsoad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja za narodnjake smatram izvornu muziku iz Srbije, Vojvodine, Kosova, Raske...Svi ti moderni, pa ne znam...bolje je da poslusas one narodne pesme sto pevaju horovi kulturno umetnickih drustava.

Sto se tice Iraca, gresis kod navedenih imena...Svojevremeno je na radiju Aleksandar Zikic imao jednu emisiju gde je pustao zaista prave irske narodnjake. Procesljaj malo po ovom podforumu i nacices neke celtic folk bendove.

Orthodox celts su samo kolateralna steta irske muzike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se najvise svidja heathenreel i wyrd, the winter wake mi je nesto slabiji...

uzeo sam da slusam, posto slusah falconer dosta i ortak mi rece da i ovi sviraju power/folk samo sto vise imaju folk elemenata stvarno sam se iznenadio, nisam ocekivao ovako veseo bend :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зајебавате или озбиљно?

Krajnje ozbiljno. Album "The Answer Machine?", pesma "Troublesometimes".

 

back to the topic

Pominjala se neka mogucnost da Elvenking sa Damnagorasom snimi opet par pesama sa Wyrd, sto bi po meni bio veliki promasaj, ali dobro ja sam u manjini

 

 

Pa ja sa tog albuma jedino sto volim "Jigsaw Puzzle", tako da bi bilo kul npr da snime kao bonus track za sledeci...sto da ne, hehe..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam dosta emisija o irskoj i slusao muziku iz pabova, i sa nekih njihovih praznika, da ne kazem rituala, i po mom misljenju skoro je ista kao Dubliners, ali dobro...

ne slazem se za Celtse, oni su jedan od 3-4 benda sa ovih prostora koji nesto vrede

potrazicu teme o tim celtic folk bendovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Italian folk metallers ELVENKING have announced the worldwide release dates for their new album, "The Scythe":

 

Europe: September 14 (AFM Records)

USA: November 6 (Candlelight Records)

Japan: November 21 (Soundholic Records)

 

The European limited digipack version will include one bonus audio track ("Horns Ablaze") and one bonus video track ("The Divided Heart").

 

The Japanese bonus track will be "The Open Beach" from "The Winter Wake" sessions.

 

Nisu objavili kada ce da se pojavi na netu :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj kako sam se razocarao kad sam prvi put cuo album

ne znam meni uopte vise ne lice na stari, i mislim da vise nemaju veze sa folkom

ali posle par slusanja sam primetio da sam navikao na vokal, i da sad zvuce kao bas dobar power

jedino su mi oni stihovi bez veze...bitch whore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ovo vise veze sa folkom...videli ljudi da ih brazilci masovno kopiraju(stare radove) pa resili ljudi da promene, sto zbog toga, sto zbog vise kinte...overall meni se Scythe mnogo svidja.Power metal sa Violinom, mnogo Bodomastih upliva, i overall osvezavajuce...nisam ocekivao od njih ovakav album, sto je i razlog da mi se toliko svidja.A s druge strane Damnagoras zvuci bolje nego ikad!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...