Jump to content

Elvenking


StarbreakeR

Recommended Posts

Jebiga,nisi dao nijedan argument,pa ne mogu da polemisem.Kao sto rekoh,nisam slusao The Scythe,sem The Divided Heart pesme,i po njoj bih rekao da vise nema folk elemenata.Sta da ti kazem,preslusaj malo bolje Wyrd i The Winter Wake i videces da su jednako lucidni kao debi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga,nisi dao nijedan argument,pa ne mogu da polemisem.Kao sto rekoh,nisam slusao The Scythe,sem The Divided Heart pesme,i po njoj bih rekao da vise nema folk elemenata.Sta da ti kazem,preslusaj malo bolje Wyrd i The Winter Wake i videces da su jednako lucidni kao debi.

 

Slushao sam ih svojevremeno, i osim pesme "Jigsaw Puzzle" koja mi je vrh, stvarno ne nalazim nishta ni blizu zanimljivo Heathenreel materijalu na druga dva. Chak ni obradom klasika nisam bash zadovoljan, ali tu verovatno ima veze moja Martin obsession..

 

...што га не чини лошим албумом само по себи.

 

Kao ELVENKING album ga chini loshim. Kao METAL album ga chini loshim. Kao ALBUM BENDA KOJI ZELI DA PRATI METAL TRENDOVE - odlichan album. Josh jedan jebeni "8th sin".

 

Istu stvar je ove godine uradio i Human Fortress, bend koji je izdao jedan od meni omiljenih power albuma, je izdao ove godine nikad gori "8th sin", tako da kome se svidja "The Scythe", predlazem da skine "Eternal Empire". Ja se od ovakvih govana ogranichavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Kao ELVENKING album ga chini loshim. Kao METAL album ga chini loshim. Kao ALBUM BENDA KOJI ZELI DA PRATI METAL TRENDOVE - odlichan album. Josh jedan jebeni "8th sin".

Само ми још једну ствар објасни. Који то они тренд желе да прате? То ми никако није јасно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zelim da imenujem trend (tipa nu-power ili sl., jednostavno glupo zvuchi), ali ukljuchuje nabudzeniji groovy zvuk sa primesama nwoahm/melodicdeath fazona, s tim shto se melodija skoro sasvim stavlja u drugi plan. Primeri: Nocturnal Rites, Human Fortress, Elvenking, moze chak i Primal Fear tu uci..ne znam, ne mogu sad ovog trenutka da se setim josh bendova koji su se podvrgnuli ovoj zloj promeni, uvek izbacujem to iz sistema... Nadam se da Falconer npr. nece krenuti tom stazom, ne znam ko josh sad izadje novi album..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам овде уочио тек минорне промене тог типа, мелодија има прегршт на све стране. Икрено, једино су ме нервирали поједини рифови и уводи. Понављам, далеко је албум од првог, који је био фантастичан, али далеко и од тога да је лош.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

a evo nechega shto ce biti dalje od "Shythe" albuma :P

 

Italian folk metallers ELVENKING have set "Two Tragedy Poets (...And A Caravan Of Weird Figures)" as the title of their new acoustic album, due in Europe on November 14 via AFM Records. The CD will be released in digipack and jewel case formats and will be preceded by an Internet-only single.

 

"Two Tragedy Poets (...And A Caravan Of Weird Figures)" track listing:

 

01. The Caravan Of Weird Figures

02. Another Awful Hobs Tale

03. From Blood To Stone

04. Ask A Silly Question

05. She Lives At Dawn

06. The Winter Wake (acoustic version)

07. Heaven Is A Place On Earth

08. My Own Spider's Web

09. Not My Final Song

10. The Blackest Of My Hearts

11. The Wanderer (acoustic version) (digipack bonus track)

12. Miss Conception

13. My Little Moon

14. Skywards 2008 (Japan bonus track)

 

Internet-only single track listing:

 

01. From Blood To Stone

02. The Perpetual Knot (acoustic version) (exclusive non-album track)

03. The Winter Wake (acoustic version)

 

2840451217_19f01c9c97.jpg

 

 

Bash Skajkledna imena pesama..dobar znak :da:

 

I da, mnogo lepo koverche, ljubi ga tata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jbt, FENOMENALAN je album! :rockdevil:

 

Posle vise od mesec dana bezuspesnih pokusaja da slusam bilo sta osim Sentenced-a i Anatheme ovaj album je uspeo da ih potisne. :opusteno:

 

Samo jos da nadjem textove negde i da ih malo bolje proucim i sigurno ce mi se jos vise svideti. Uvod u jednu stvar (ne mogu sada da se setim naziva) me neodoljivo podseca na pesmu Glory od Kamelota.

Ni sam ne znam zasto ali me ovaj album u nekim trenucima asocira na Guns N' Roses :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

elvenking nakon ovog albuma više nema nikakav kontakt sa metal muzikom, al nema veze. album je fenomenalan za slušanje! opušta čoveka samo tako :pivopije:

znači sve neki gej albumi u poslednje vreme. prvo edguy, pa sad elvenking, al albumi nikad jači :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

U principu, josh varim "Dva tragnichka pesnika i karavan chudnih figura", ali recimo da je Elvenking konachno izbacio rad za koji se moze reci da je barem blizu dobar kao debut ostvarenje. Skyclad elementi jachi no ikad, sto cenim da se preko akustike jos vise izrazilo, hell..chak me i pocetak albuma bash podseca na nachin na koji "The Answer Machine?" krece.

A album startuje prokleto odlicno, "Another Awful Hobs Tale" je jednostavno cale pesme, sledi "From Blood To Stone" koja ima catchy vibe, ali mi nije nista special, though ona glavna melodija je k'o neki narodnjak :] Sve u svemu dobar start koji onda ostatak albuma promenljivo prati. "Winter Wake" pesme zvuce OK, ali nista bolje, a tu je i jedan uzas od pesme koji se vika "Heaven Is a Place On Earth" koji zvuci kao neki uzasni AOR i koji ne znam sta im je trebao, fantasticno iritantna pesma. Laksativ. Bolje su "Ask A Silly Question" i "Not My Final Song", meni najbolja uz "..Hobs Tale". Pravo 'clad-ersko pennydreadful folk ludilo.

 

I tako...dobar odskok nakon ogavno-bljutavog "The Scythe", ali sve skupa nista vise od 6/10

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...