Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Ne znam, za sad mi se jako dopada (obilazila sam milion fakulteta i na Mašincu mi je najlepše :wub: ) Eto, bio mi je jedina opcija (razmišljala sam samo još o Građevinskom).

 

Mada, moram da priznam, MegaRodni, i Filozofski je jako gotivan, ako ne prsnem ovde, dolazim (za nekih desetak godina) :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš, ja ne bih, ja se ubuđavam na fakultetima gde su mi ljudi retardirani :bigblue:

Tako mi je bilo kad sam bila na pravnom i filološkom (i donekle na tehnološkom), filozofski je deseta priča

Mada, možda nisam u pravu, vidim sad da sam puna predrasuda :bigblue: ali jednostavno, ljudi me toliko ozrače da ne funkcionišem

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da verujem da neko sada upisuje faks i upiše bilo šta što nije vezano za IT.

Aj ja kad sam krenuo na studije i nije toliko bio popularan IT mada moglo se videti gde to sve ide, naravno zajebao sam se, zato sada radim kao som i subotom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je, kad već kompjuteri, koji faks? :D

Nekako mislim da su matematički i etf najbolji, ali mislim i da su ubistveni

Ja mogu da uzmem master informacione tehnologije (što sam i mislila), mada me baš burazer (inače, mašinski inženjer) savetuje da ne idem tamo nego na npr. termotehniku ili zavarivanje, kaže da je to bolje za posao

Imam prve tri opšte godine taman da smislim koji smer :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zavarivanje je sjajno, bez zajebancije, znam lika koji je dao 500 evra za neki kurs za varenje i dobio neku licencu, otišao u Rusiju dobija 5k evra mesečno.

Ovo za termotehniku nemam pojma šta je ali mi zvuči kao da moraš da si u stranci da bi upala u EPS ili tako nešto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I prodje mi kroz glavu Kuruzov komentar odozgo:

 

To je njegov komentar na izdrkavanje profesora, navikao jadnicak na Pravnom da ga jebu :haha:

Ozbiljan profesor na ozbiljnom fakultetu priznaje tacne odgovore, Kuruze. :P

 

de navikao, fakultet sam završio levom nogom

priča da se na Pravnom samo buba pije vodu za idiote

u ovome uspeh može da postigne samo onaj ko kapira pravo, pusti ocene i proseke

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za programiranje nije neophodan faks ,samo da se zna rabota.

 

Potpis, i zivi sam primer za to. Firme se bukvalno takmicile koja ce da mi ponudi bolje uslove kada mi se raspala prethodna firma u kojoj sam radio. A ja fax nisam ni upisao ni zavrsio. Ali isto tako ima i hrpa ljudi koji su zavrsili fax, poceli da rade pa nisu dobili ni ponudu, jer nema radnog iskustva, a nekog extra znanja koje svi ostali nemaju, tesko da oni poseduju. Mene izdvaja sto imam znanja nekih tehnologija koje se ne uce na faxu, a itekako su trazena danas.

 

Fax je tu da te usmeri, a na tebi je da tokom faxa radis na sebi koliko bi i na poslu, pa i duplo. Ucenje + dodatno ucenje. Bez toga, nista.

 

Da je najlakse trenutno naci posao u IT da, ali da je isto tako potrebno da znas odlicno svoj posao, i te kako. I ova industrija ce se zasititi u jednom trenutku, a tada ce samo najbolji opstati i drzati svoju cenu rada, dok ce cena rada za pocetnike dosta opadati. Tako da, nemojte da ocekujete pocetnu platu od 700-800 evra ako ste zavrsili fax. 400 evra pa izvolte, dokazi se, ako si prosao sve testove i pokazes da imas znanja, bori se da se pokazes jos vise.

 

Mislim da treba da se razbiju mitovi o faxu, da ces kad zavrsis fax da budes bog i batina "zavrsi fax da ne radis" fora i ostalo. To je zaostavstina komunizma i socijalizma. A vecina mladih jos uvek razmislja glavom svojih roditelja, a ne svojom glavom sta zna i sta zeli da radi.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovo sto kazu kao prolaznost ne sme biti manja od 30%, je l to negde funkcionise?

Nama prolaznost redovno bude manja od 30%, a to se resava(na nekim predmetima) tako sto se oni studenti koji su izasli i pali zavode kao da nisu izasli.. Td. od ukupne izlaznosti ispada 100% prolaznost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu neke sloge kod nas.. Primera radi, na prvoj godini su napravili haos, prolaznost u 2 grupe (od 4, za druge 2 ne znam, ali isto mala) manja od 14%..

Pokusavali su nesto da se pobune, ali ne ide.

Pre 2 godine je bila blokada, pa i nismo nesto postigli.. Imamo i najmanje rokova koliko sam skontala... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...