Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Engleski :bigblue: , ali moram da priznam da svoj fax ne dozivljavam kao fax... Vise kao hobi...Moja istinska ljubav je sociologija tj. jedan deo te nauke...
O, koleginica!Meni je engleski ipak istinska ljubav.Za dve nedelje treba da apsolviram,tako da me trenutno boli dupe za fax.Jos sedam ispita i cao!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нешо potpuno si u pravu!

 

Demonical, šta te zanima, koja oblast soc. Ima nas ovde, s komšijskog faxa sa svih smerova, pa možda možemo da ti preporučimo nešto zanimljivo za čitanje.

Edited by wind

Share this post


Link to post
Share on other sites

"iznad institucija"

Ajde sada čitaj malo svoj potpis i mani se tih sokratovskih samo-kontradikcija kojima pokušavaš da sebe opravdaš u očima drugih. Jalova rabota.

 

 

o filozofe odavno nismo srali a? :pivopije:

Samo ako grane malo sunce sad u nedelju, ima da nastavim udarnički.

Bring meaning to the word flame

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da obrazovanje generalno ima jednu žensku crtu, koja je naglašena u ovoj overspecijalizovanoj i novcem gonjenoj civilizaciji koja lagano izumire zbog loše selekcije. Zanimljivo je što tu metafizičku prati i fizička smrt, ali ne samo nas, već i jedog dela,za sada samo oko 20% živog sveta, a uskoro i puno još. Više od 70% populacije pruža usluge, što je da se odstreliš. Stali smo sa umnim razvojem odprilike 5. veka bc, ničea niko ne/nije sposoban da prati, filozofi, psiholozi i okultisti drve patku kao i ostatak imbecila, koji fantaziraju o tajnim virusima, vanzemaljcima, masonima ili miru u svetu.

Ja jesam iznad institucija, i njihovih zabluda da je čovek nepobedivi super-div koji sve razume i sve može, što se opet može trackovati nazad od rusoa preko hobsa do sokrata, i kapiram dole sve do thoth-a.

radije ću hodati peške

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, koleginica!Meni je engleski ipak istinska ljubav.Za dve nedelje treba da apsolviram,tako da me trenutno boli dupe za fax.Jos sedam ispita i cao!!!!

 

 

Pa i meni je engleski istinska ljubav... Vecina ljudi danas studira engleski zato sto misle da mogu da zarade veliku lovu (zalosno) ... A ja samo zelim da govorim Cockney..

Edited by demonical

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe-ja pre nekog vremena konacno dadoh zadnji ispit(istorija)pa krecem polako da pisem diplomski ;)

Bilo je vala vreme jer sto se mog studiranja tice 2 godine su bile definitivno "bacene niz rijeku"

No nije lose ipak :pivopije:

 

Cestitam! Uostalom, s obzirom na broj i obim predmeta, sta su dve godine? :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da obrazovanje generalno ima jednu žensku crtu, koja je naglašena u ovoj overspecijalizovanoj i novcem gonjenoj civilizaciji koja lagano izumire zbog loše selekcije. Zanimljivo je što tu metafizičku prati i fizička smrt, ali ne samo nas, već i jedog dela,za sada samo oko 20% živog sveta, a uskoro i puno još. Više od 70% populacije pruža usluge, što je da se odstreliš. Stali smo sa umnim razvojem odprilike 5. veka bc, ničea niko ne/nije sposoban da prati, filozofi, psiholozi i okultisti drve patku kao i ostatak imbecila, koji fantaziraju o tajnim virusima, vanzemaljcima, masonima ili miru u svetu.

Ja jesam iznad institucija, i njihovih zabluda da je čovek nepobedivi super-div koji sve razume i sve može, što se opet može trackovati nazad od rusoa preko hobsa do sokrata, i kapiram dole sve do thoth-a.

radije ću hodati peške

 

 

Molim te, reci mi koja je to ženska crta obrazovanja?!

Ne razumem, jesi li ti protiv ovakvog sistema obrazovanja ili protiv obrazovanja (pa i nauke, tehničko/tehnološkog, mentalnog....napretka) kao pojave, uopšteno. Jesi li siguran da si iznad institucija? Hoćeš da kažeš da bi više voleo da živiš u Hobsovom ili Rusoovom ''prirodnom stanju'' (dok te ne pojede prvi kanibal koga je majka priroda obdarila jačom pesnicom), tj. da si spreman da se odrekneš električne gitare, tiganja za palačinke, inkubatora za bebe, teleskopa, naočara.....

Radije ćeš hodati peške. O.K. Kuda? Čemu?

Ne kažem da je ovako o.k., treba menjati. Ako znaš kako - KAŽI!!! Ako ne, ne preostaje ništa drugo nego da: ''filozofi, psiholozi i okultisti drve patku kao i ostatak imbecila'' , pa kako nam bude....

Share this post


Link to post
Share on other sites

:mhihi:

 

Da zelim COCK...Sparerow novi album i dobila sam ga i kritike su odlicne...

 

Нешо potpuno si u pravu!

 

Demonical, šta te zanima, koja oblast soc. Ima nas ovde, s komšijskog faxa sa svih smerova, pa možda možemo da ti preporučimo nešto zanimljivo za čitanje.

 

 

Supkulture...i sve vezano za niih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da obrazovanje generalno ima jednu žensku crtu, koja je naglašena u ovoj overspecijalizovanoj i novcem gonjenoj civilizaciji koja lagano izumire zbog loše selekcije. Zanimljivo je što tu metafizičku prati i fizička smrt, ali ne samo nas, već i jedog dela,za sada samo oko 20% živog sveta, a uskoro i puno još. Više od 70% populacije pruža usluge, što je da se odstreliš. Stali smo sa umnim razvojem odprilike 5. veka bc, ničea niko ne/nije sposoban da prati, filozofi, psiholozi i okultisti drve patku kao i ostatak imbecila, koji fantaziraju o tajnim virusima, vanzemaljcima, masonima ili miru u svetu.

Ja jesam iznad institucija, i njihovih zabluda da je čovek nepobedivi super-div koji sve razume i sve može, što se opet može trackovati nazad od rusoa preko hobsa do sokrata, i kapiram dole sve do thoth-a.

radije ću hodati peške ™

 

Treba da snimish eksperimentalni film o tome, ili, bolje, film esej.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sada čitaj malo svoj potpis i mani se tih sokratovskih samo-kontradikcija kojima pokušavaš da sebe opravdaš u očima drugih. Jalova rabota.

 

:cool: Wow, kako si ti superioran...

 

 

Sta god ti mislio o obrazovanju, to je ok. To je tvoj licni izbor, odlucio si da se usavrsavas na neki drugi nacin, i verovatno imas dobre razloge za takvo misljenje.

Ali nazivanje necijeg izbora ili cilja gubljenjem vremena je bedno, pogotvo upotpunjeno tim stavom "Ja sam popio svu pamet sveta". Da jesi ne bi nikad imao ovako bedan nastup.

Ne sporim ti ni inteligenciju ni informisanost, nista od toga;

ali stav koji zauzimas u ovoj prici je, kao sto rekoh, poprilicno bedan...

Svesni smo svi mi da gomila budala i glupih ljudi studira i diplomira,

verovatno svako sa svoje grupe zna bar jedan takav primer,

ali ako neko istinski voli nesto, ako ga nesto zanima i zeli time da se bavi, ko si TI da kazes da on gubi vreme???

Pa cak i ako je necija motivacija samo da mlati pare od neke profesije koju smatra za unosnu, sta se to tebe tice? I sta ti to daje pravo da prosipas pamet okolo? (Pamet moze to pravo samo da ti uskrati, ali to je moje misljenje, a posto si tako "dobro" provalio kakva sam, onda ni moje misljenje ne mozes uzimati ozbiljno :))

 

Uostalom, naziv teme je "Sta studirate?", ako ne studiras niti imas nameru, i nemas dobro misljenje o studiranju - STA TRAZIS ONDA OVDE?

Verovatno samo povod da se iskazes... Ili si mozda toliko superioran da mi tvoju motivaciju da postujes ovde ne mozemo ni da shvatimo? Bice da je ovo drugo...

Edited by Милица

Share this post


Link to post
Share on other sites

Supkulture...i sve vezano za niih...

 

Neverovatno opširno. Pokušaću da ti pronadjem nešto vezano za pojam i podele, a ako imaš neku koja te posebno interesuje,javi...

 

Svaka čast Josifovom batici metalcu

Edited by wind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda studiraju nesto sa zajebanim, ili jako dugackim nazivom. (Kao ja npr, ali znala sam puni naziv jos pre nego sam upisala). ;)

 

U svakom slucaju, ne verujem da ih ima bas mnogo koji ne znaju tacno sta studiraju. :)

Tj kako im se smer zove.

 

 

Sta po tvom misljenju nije gubljenje vremena?

Malo je glupo tako govoriti.

 

Meni bi licno pravo bilo :puke:i svakako bih tamo gubila vreme, ali nije fer da proglasim pravo ze gubljenje vremena.

A sta ti studiras?

Ili si ti mozda "iznad institucija" i odabrao si iz tog razloga da ne studiras nista? (sto moze biti ok, ali opet ne opravdava pricu o gubljenju vremena.)

 

 

ne diraj mi faks to samo ja smem !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel kogod ovde studira Elektrotehnicki u novom sadu smer Racunarstvo odsek za racunarske nauke i informatiku?

trbao bih sledece godine da upisem fax pa se dvoumim izmedju toga i arhitekture. koliko je ovo tesko upisati i sta mogu da radim sa tim? :uhoh:

Evo moja sestra pokupila diplomu juce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...