Jump to content

Sta studirate?


chatjunkie

Recommended Posts

Pa eto moj brat koji je zavrsio medicinu u roku je visok 212 cm,igrao je odbojku za Crvenu Zvezdu iz Beograda jedno vreme ali je napustio zbog studija.Draza mu je bila knjiga.

 

Hoces da kazes da je posveceno radio matematiku? :)

Salim se, nemoj pogresno da me shvatis.

 

 

:) :) :)

Није од оних класичних билдера, не иде у теретану. Само трчање, склекови, згибови и трбушњаци.

 

E, sad se vec vadis... ;)

 

Ima kod moje mame u skoli neki bilder, kaze nosi tunjevinu u skolu za uzinu i tako to, a za matursku ekskurziju je rekao da nije bitno kuda ide dokle god spava sa devojkom :) :) :)

 

A sto se studija tice, hocu li ja diplomirati u septembru vec vise smucila mi se knjiga i skripta i sve. Nadam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se studija tice, hocu li ja diplomirati u septembru vec vise smucila mi se knjiga i skripta i sve. Nadam se...

 

Joj ja sam to rekla u aprilu 2006 pa u julu otisla po drugi index... I sad sam druga godina. Tj za mesec dana cu imati uslov za trecu nadam se :)

 

Studiram tako godinama, prilicno uspeshno, nisam nikada pala ni jedan ispit.... Mada iskreno smara da svaki jebeni maj spremam i dajem 7-11 ispita.. Ali nekako navikne se covek... Jednog dana ce i to biti gotovo pa ce mi nedostajati...

Dobro me podseti ovo, imam ispit u ponedeljak.. aj vidimo se posle... :surprised:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vako: jel može neko da mi kaže da li na nekom od vaših fakulteta/škola postoji "pravilo" da na ispite iz prvog semestra možeš izaći samo prva 3 roka?? Dakle u mom slučaju januarski, aprilski i junski.

Ako ih ne položiš do juna poduvao si ga, moraš ga slušati ponovo sledeće godine sa tim što plaćaš dodatno hiljada koliko on nosi bodova...

 

E pa, jebo im ja pas mater zbog toga!! Danas sam prvi put pao ispit iz prvog semestra a i prijavio sam ga tek sad u ovom roku prvi put i navodno ne mogu više njega da polažem. Da stvar bude još gora, imam ogromne šanse da položim sve iz drugog semestra u ovom roku i zbog tog jednog predmeta ću izgubiti budžet i sve u kurac...znači do oktobra ladim jaja a ne daju mi da ga polažem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put cujem da ima tako neka glupost! Jel' to nesto sada po Bolonji ide tako polaganje ispita ? Kod mene mozes ispit da polazes u svakom roku.

Najbolje idi u studentsku sluzbu i pitaj.

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vako: jel može neko da mi kaže da li na nekom od vaših fakulteta/škola postoji "pravilo" da na ispite iz prvog semestra možeš izaći samo prva 3 roka?? Dakle u mom slučaju januarski, aprilski i junski.

Ako ih ne položiš do juna poduvao si ga, moraš ga slušati ponovo sledeće godine sa tim što plaćaš dodatno hiljada koliko on nosi bodova...

 

Kod mene glasi pravilo da ispit mozes da polazes samo 3 puta,znaci sve ocistis i padnes 3 puta jedan ispit okinuo si godinu.Mi imamo dva problem predmeta gde je vecina vec 2 puta pala pa i ja,nadam se da necu da roknem i treci inace ima da spalim fakultet jer su profesori idioti.

Zamisli da ti profesor kaze 'pa sta vi mislite da ja mogu da pregledam 100 radova'

sta onda ucim koji kurac

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upisan sam prošle godine i to po Bolonji. Tako nam je rekla profesorica zadužena za moj smer. Inače sam na višoj tehničkoj...

Meni ne bi bio nikakav problem da mogu 3 puta. Problem je što ti po ovom "pravilu" ako ne položiš u januaru sve, što je stvarno teško, posle kada ti krene drugi semestar od silnih kolokvijuma ne možeš naći dovoljno vremena za ispite iz prvog semestra.

 

U svakom slučaju neće im to proći tek tako, raspitaću se, pisaću molbe, žalbe pa ću videti...

 

btw naš sistem obrazovanja je sranje neviđeno. Bolonja se ne koristi ni u Bolonji, a profesori se, kako mi se čini, trude da iz nje izvuku samo ono najgore.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam već obavila studiranje (elektrotehnika), ali sam igrom slučaja završila radeći u finansijskom sektoru (berza, ne banka :P), pa se nešto premišljam da ovako matora upišem sledeće godine neki faks za finansije, privatni, ne previše skup i ne previše zahtevan u smislu nekog velikog štrebanja. predlozi? iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

elektronika & telekomunikacije

 

nisam bila student etf-a, baj d vej, tako da nemam pojma da li oni imaju taj smer pod tim nazivom.

Edited by feyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...