Jump to content

Immolation


Grobodan

Recommended Posts

New York death metal legends Immolation and NoiseCreep.com give you a glimpse into the creative process that went into making the artwork for new album "Kingdom of Conspiracy."

View rough sketches and detailed accounts on the cover's construction by both artist Pär Olofsson and guitarist Robert Vigna at this location.

Immolation and Decibel Magazine have also made a brand new song available for streaming, which can be heard below. The album is due out May 10th in Europe via Nuclear Blast. "Kingdom of Conspiracy" was recorded at Sound Studios in Millbrook, NY with longtime producer Paul Orofino, and mixed and mastered once again by Zack Ohren.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma ko je na ovoj temi prognozirao da ce da opadne kvalitet posle prelaska na NB,ja sam zelio da ne bude tako,mislio sam da nece podleci pritisku i izbacati materijal kao do sad,opusteno i kad se njima digne,ali ocigledno para vrti dje burgija nece.jedan izsilovan album mogu da podnesem,zasluzili su oni da se precuti i proguta i vise,ali se nadam da ce bar onda NB potpisati jos neki kultan DM bend i da ce presija sa njih da spadne.naravno,jos se nadam da je ovo jedina reciklirana pjesma,ne sumnjam da u najgorem slucaju ce biti bar dvije tri jako dobre,ali svejedno,steta da se ovakva karijera bar i malo uprlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam bio ja, samo što sam zapravo rekao da NB potpisuju i drže ili velike bendove koji su uglavnom rekli svoje i počeli da se recikliraju (Dimmu Borgir, Nile, npr) ili samo nekolicinu matoraca koji još delju (pri tome sam mislio na Immolation). Biće šteta ako se ispostavi da su naštancovali pesme pod okriljem velikog izdavača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ide,nema onog wow efekta kao ranije,a uopste nisam zasicen,mozda sam od certa provrtio par hitova i to je to.

 

lulu:

 

mrs raspala vjesticurino (znam samo da si ti samo realno vidio ono sto zadrti fan nije htio da vidi i pretpostavi,svejedno,jebem te u usta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

definitivno nema wow efekat kao kad su se prve pesme sa majesty i providence pojavile, ali ima dobrih momenata.

 

mene je najvise brinulo to sto su tako malo po malo izmedju turneja pisali pesme i sto nisu seli zajedno kao bend da sve razrade. rekli su da je bubnjar prvi put cuo pesme u studiju.

 

ali videcemo, da ne baksuziramo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pamtim iz vremena pred Harnessing Ruin, kada sam radio intervju sa njima za Butcherian Vibe, da mi je Rob rekao kako su ušli u studio sa samo dve gotove pesme, a da za čak 3 uopšte nisu imali ni skicu - mislim da su one poslednje 3 na albumu. Dakle, kompletno napisane u studiju za 2 dana. Pa opet, album je bio dobar, tako da nema pravila.

 

Ova nova stvar ima dobrih momenata, ali meni ima nekako sintetički šmek - dobar groove i sterilno-savršena produkcija, ali realno nema masnoće, samo krtina. Preslušao sam je 100 puta, naučio je napamet, pa opet me traljavo radi. Mislim da je njihov glavni problem što im je muzika potpuno izgubila na atmosferičnosti, nije više mračna, sad zvuče kao 4 dobro uštimovana bezdušna DM robota. Do Close To A World Below (a naročito na njemu) zvuk im je bio mrkli mrak, baš je bilo zajebano. Od Unholy Cult stvari kreću da budu ispeglanije, što na prvu loptu nije bio preteran problem jer je songwriting bio mnogo bolji nego danas - na Unholy Cult apsolutno nema loše pesme. Ali, posle toga, svaki album je na relaciji stagnacija-blaga regresija. Ipak, oni su monumentalan bend, nema tu zbora, i treba svaki njihov album ispoštovati, makar na silu. Na stranu to što su bili ovde, održali carski koncert, bili maksimalno friendly i sl.

 

I još jedna stvar za DM na Nuclear Blast-u - 100% sam siguran da svi bendovi imaju maksimalnu slobodu da snime album kakav sami žele da snime, naročito bendovi koji tamo dođu kao etablirani (Immolation, prvi primer). Pa zbog starih albuma i bogate istorije su upravo i dobili šansu da završe na metal major etiketi. NB bi najviše voleo da ovi izlegu još jedan Here In After, pa da ga oni cede i 20 godina kasnije, kao što Metal Blade i dalje radi sa pomenutim albumom...

 

I jedan off-topic za kraj: poslednji Nile je potpuno sasvim, apsolutno sasvim boli glava album, i ja stvarno ne kapiram koji je kurac ljudima koji to nisu u stanju da vide/čuju.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate najgora reciklaza koju sam ikad u zivotu cuo,kontam da je do jaja ako nisi nikad nile upalio,bukvalno je svaki rif ranije odsviran.

 

sto se tice NB,nikad immolation nije ovoliko materijala za ovoliko kratko vrijeme izbacio,ako su toliko godina funkcionisali kako su funkcionisali,prije ce biti da je to do izdavaca.ne kazem da njih neko iz NB tjera puskom da snimaju,mozda treba vigni da plati kockarski dug,alimentaciju zeni,ko to zna,sustina je kinta.nije produkcija problem,iako se slazem da npr CtaWB ima neprevazidjenu atmosferu i zbog toga,bas zadnja dva albuma su cist dokaz da i sa najispeglanijom produkcijom atmosfere ne manjka,sustina je da pjesma ima reciklirane i otaljane rifove,tj da taj fazon ne moze vigna da proda vise meni i tebi,tj dugogodisnjim fanovima koji znaju citavu diskografiju u pola dana pola noci napamet.

 

nego,ne bi bilo nikog srecnijeg od mene da se na kraju ispostavi da je problem samo u ovoj pjesmi,ko zna,mozda je samo dio slagalice u vecoj slici koncepcije albuma pa na kraju nas i odradi.ali ima razloga za brigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pesma golo govno, sve vise postaju tr tr "moderan" death metal bezlican bend. sve je tu, stancovanje pesama, mekdonalds produkcija i reciklirani rifovi. jebiga

taj nile sto spomenuste bar ima neke bas dobre momente. ja sam uvek mnogo vise gotivio te sporije i/ili atmosfericnije delove kod immolation-a, nasuprot deljanju. izgleda da ode jos jedan bend u 3 lepe, sta da se radi...svejedno, ce se cuje na albumu sve, ko zna.

Edited by Џрк
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@I'm Calmer Than You Are

I jedan off-topic za kraj: poslednji Nile je potpuno sasvim, apsolutno sasvim boli glava album, i ja stvarno ne kapiram koji je kurac ljudima koji to nisu u stanju da vide/čuju.

 

 

Potpuno se slazem,najbolji album u 2012-toj

Edited by HeLLsarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Морам се сложити. Сва срећа па музика неће бити у складу са омотом.

 

Окачио сам ово за случај да има колекционара, а и сада нам је стигао ПејПал, па је могуће да ће бити више заинтересованих.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...