Jump to content

Osvajači


VEPAR

Recommended Posts

Novi album u pop - folk fazonu kako Cipi rece...Svi znamo kolko ima sati,,,ajd zdravo Osvajaci...

Ако то мислиш на основу оног што је причано у "Преживљавачу" кад су та два смарача била, онда си погрешно скапирао. Водитељка га је питала да ли су попфолк, он је рекао да су увек били поп. Ту сам схватио да он и даље период кад је радио са Јелићем сматра као наставак старих Освајача, иако то нема везе са животом. Нема шансе да ће Урош икад свирати неки фолк-поп, то је могао да уради и раније, па није. Не знам зашто би сад.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам одакле вам инфо да ће нови албум бити у фолк фазону?

 

Пре пар дана сам гледао Чипија и Нешу у некој ток-шоу-сељачкој-ќо-зна-како-се-зове емисији и Чипи је рекао да имају око 14 нових песама и да ће албум бити у фазону ранијих, рекао је чвршћи, значи као прва два...

 

А друга је ствар што он не одваја те албуме од оних небулоза што је радио касније

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако то мислиш на основу оног што је причано у "Преживљавачу" кад су та два смарача била, онда си погрешно скапирао. Водитељка га је питала да ли су попфолк, он је рекао да су увек били поп. Ту сам схватио да он и даље период кад је радио са Јелићем сматра као наставак старих Освајача, иако то нема везе са животом. Нема шансе да ће Урош икад свирати неки фолк-поп, то је могао да уради и раније, па није. Не знам зашто би сад.

Da, slažem se sa ovim. Videh to što je pričao u toj emisiji i iskreno me prilično iznerviralo to što je rekao, izgledalo je kao da pokušava da se opravda za to što sviraju rock jbg... :no: užasno glupo. Nadam se da će taj novi album ipak biti u fazonu onih pravih Osvajača (i nadam se sa bar malo boljom produkcijom hehe)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

С обзиром да је главни композитор Освајача увек био и остао Драган Урошевић, мислим да нема бојазни пио том питању.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest Metal_KG

Hmm . ..

 

Osvajaci sviraju u slicnom fazonu kao 1990-1995 . ...Urosh cepa za medalju,Mikica i Cvetko (takodje) . .. .Cipi peva solidno dobro,podseca na stare dane(Nesa je mnogo mocan vokal,ali Cipi je bolji),Shone(je ostao seljak kao sto je i bio)..... ..

 

Garantujem da bu u svoj bend pre pozvao Neshu da peva nego Cipija,zato sto je Nesa monogo ozbiljniji i posveceniji poslu. .

 

Cipi je rekao da ima nekoliko komercijalnih pesama(te pesme koje je nazvao "komercijalnim" lice na s'kim cekas da itd..)

 

Evo linka za pesmu koja je nazvana "komercijalnom" :

 

 

Mislim da ce ih nov album podici ponovo . ...(po mom misljenu nikada nisu pali)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za link :pivopije: , nisam nikada video ceo spot, par puta sam uhvatio samo završetak, mada se nisam setio da potražim po youtube-u...

Uglavnom, interesantno je da se na spotu nigde ne pojavljuje pokojni Laza Ristovski iako je on uredno potpisan na omotu albuma kao član te postave koja je radila Vrelinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga konacno, nasao sam spot za pesmu Minut Cutanja

 

Nesha je fantastican vokal

 

 

Нисам ни знао да постоји овај спот, никада га нисам видео.

Добар је Неша, али он сад има свој бенд...

 

...ипак, један је Чипи, такав распон гласа се ретко где да чути.

Edited by Вуду ░▒▓▓▒░

Share this post


Link to post
Share on other sites

само да знате да је песма тече вино црвено од овог бенда плагијат једне грчке песме

Tu pesmu su snimili lažni "Osvajači". tj Čipi i Šone su čini tu lažnu grupu, ostatak ekipe sa novim pevačem je nastavio u starom stilu.

P.S. Čipi i Šone i Bane su grupu prvobitno nazvali "Prvi Čin", čak su pod tim imenom snimili i spot za pesmu "Čuvajmo deci proleća", onda su promenili ime u "Osvajači". Neki kažu da Čipi nije hteo da nastupa pod tim imenom ali da ga je Saša Popvić nagovorio da koristi staro ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli da izdas album za Sasu Popovica .... pa pre bih zabio kitu u mravinjak nego sto bih to uradio ..... a nekad davno, devedesetih sam voleo Cipija ... jbg ... koji mi je bio bedak tada, 2000. godine ja na moru vidim plakate "Osvajaci" i zig Grand Produkcije .... i hocu da crknem od muke :( Sta im je to trebalo :(

 

P.S. Izbedacim se svaki put kad vidim onaj gore Boskov komentar :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

a saši popoviću se ne sme reći ne

 

 

inače to sa čipijem je bilo ''osvajači all stars''

Tačno ali samo na albumu "Vino Crveno", na ostala dva albuma je skraćeno u "Osvajači".

 

Zamisli da izdas album za Sasu Popovica

Zanimljivo je da se originalni basista grupe koji je svirao na 1. albumu i ritam gitaru na "Vrelini" takođe zove Saša Popović.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...