Jump to content

Darkthrone


Miu?!

Recommended Posts

Preslušao sam, to je to. Jednostavna, dobra svirka, a osnovni razlog zašto je ovo apsolutni zakon je to što se oseća da su oni i dalje dva naložena magarca. Da se razume otkud ovaj i ovakav album treba preslušati ona njihova reizdanja sa bonus diskovima od pre godinu dana, meni je to pomoglo da shvatim kakvi su to ljudi. Nepretenciozna, lowlife by choice metal bagra, pravi oni metalci šabani, u najboljem smislu reči. To je danas izumrlo, tj. ne postoji na etiketama tipa Peaceville, pa naviše ka Nuklear Blastu i C Mediji. Dakle, krmeljive oči do 3 popodne, dok same ne otpadnu i iste ćega 4 dana, tako ja to vidim. Postigli su da im se može da tako funkcionišu i da im se baš jebe. Što sam stariji i što me više usisava ovaj korporativni kapitalizam, sve više shvatam veličinu te filozofije života i baš im žestoko zavidim. Jedino to vredi, a sve drugo je kurac. I zato od mene imaju bezuslovni worship dok god snimaju ove retro krljačine propraćene ovakvim promo fotkama na kojima izgledaju kao poslednji ološ metalski, što i jesu. U ovoj odvratnoj eri primadona bendova.

 

Kada vidim ove Fenrizove brlje od tetovaža krenu mi suze radosnice...

  • Upvote 10
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušao sam, to je to. Jednostavna, dobra svirka, a osnovni razlog zašto je ovo apsolutni zakon je to što se oseća da su oni i dalje dva naložena magarca. Da se razume otkud ovaj i ovakav album treba preslušati ona njihova reizdanja sa bonus diskovima od pre godinu dana, meni je to pomoglo da shvatim kakvi su to ljudi. Nepretenciozna, lowlife by choice metal bagra, pravi oni metalci šabani, u najboljem smislu reči. To je danas izumrlo, tj. ne postoji na etiketama tipa Peaceville, pa naviše ka Nuklear Blastu i C Mediji. Dakle, krmeljive oči do 3 popodne, dok same ne otpadnu i iste ćega 4 dana, tako ja to vidim. Postigli su da im se može da tako funkcionišu i da im se baš jebe. Što sam stariji i što me više usisava ovaj korporativni kapitalizam, sve više shvatam veličinu te filozofije života i baš im žestoko zavidim. Jedino to vredi, a sve drugo je kurac. I zato od mene imaju bezuslovni worship dok god snimaju ove retro krljačine propraćene ovakvim promo fotkama na kojima izgledaju kao poslednji ološ metalski, što i jesu. U ovoj odvratnoj eri primadona bendova.

 

Kada vidim ove Fenrizove brlje od tetovaža krenu mi suze radosnice...

 

Post godine. O tome pričam, zbog toga je i bitno da se bend ovog statusa i veličine tako ponaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je svima jasna car u tome sto su oni "metalci u dusi" i "ne predaju se" i sve to.

 

ali muzika nije na nivou. da je neki nebitan bend snimio ovo ne bi dvaput pustio zato sto je pre svega prosecno.

 

to je istina.

 

to je sustina.

 

meni je sasvim jasno zasto vi volite ovaj bend. i odlican je post od I'm Calmer, sve to kapiram.

 

ali kad bi samo priznali da vam je zbog toga vrh a ne zato sto je muzika stvarno dobra, ne bi se niko svadjao.

 

da je ovo izaslo kao demo nekog benda Steel Savage iz Nemacke na Hellion Records niko od vas ne bi pricao o ovom izdanju.

 

rascistite te cinjenice jednom za sva vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije ce biti lazo da ti ne mozes da uvidis da smo mi svi tu zbog muzike,mene isto rade ovi rifovi kao oni na panzerfaustu npr,da ne pricam da niko njegov stil ne moze ni da sanja da reprodukuje.ja jos od goatlorda gotivim preseravanje sa vokalima,omaze,tribjute i sl,sad sto ti imas psihicki problem da je bend htio da zapakuje sve to u priblizno demo i andergraund ruho upravo kao tribjut svim tim demoima na kojim su odrasli to je tvoj problem.ja i dan danas imam ekstenzivnu kolekciju demoa,par bendova mi je i dan danas najvise pokazalo u toj fazi,i ja sa ovim pakovanjem nemam problem,cak stavise,fenomenalno mi je.a o njihovim sposobnostima da izvale dobar rif,haromiju,pjesmu suvisno je posle svega pricati.posle onih par donekle suvoparnih bm albuma sa kraja devedesetih citava pank/hevi/oldskul faza je u mojim ocima preporodila bend,a izgleda i objektivno posto se ne sjecam kad su bili aktuelniji,slusaniji i praceni nego danas,a to nece da biva samo na kontu kulta devedesetih jer oni niti sviraju uzivo niti sviraju uzivo i rade promociju po drugih bendova.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će tek Laza da padne u rebus, ali meni je baš glavni kvalitet ovog albuma što je prosečan. Toliko je predivno prosečan. A i šta koji kurac i treba da bude nego prosečan? Mogao je da bude i loš, što se mene tiče. Opet bi mi bio blizak. Mnogo bliskiji nego cela prog scena koja se jadna ubi ne bi li pomerila granice i otkrila toplu vodu. Stvar je, dakle, u ljubavi. Kao što ne ideš u zabavište da pokupiš najlepše i najmirnije dete, nego svoje.

 

P.S.

 

Inače, ja se već neko vreme trudim da slušam samo bendovi tipa Steel Savage iz Nemacke na Hellion Records i iznenadio bi se koliko se interesantne muzike tu dešava.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će tek Laza da padne u rebus.

 

naprotiv. sve si rekao. to je to.

 

cela fama me podseca na neke belce hipstere sto slusaju neki glupi rep poput gucci mane-a i pisu blogove od milion reci kako je to neko skriveno duboko geto znanje, kako je on ustvari liricka pirana sto krije ulicne bisere u svojim mali recima i glupim rimama.

 

reci buraz da ti se svidja zato sto je glupo i dobro ti zvuci i volis da slusas i zato sto picke mrdaju guzicama kad cuju to a neke zarasle Anticon filozofe.

 

to je to, to je sustina. zato i postoji takva muzika, zato je i ljudi vole.

 

to je sto je i zato je nekim ljudima gotivno a nekim ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

ali nije isto. ovde vec pricamo o nekom retro/tribute momentima. isto kao sto warbringer ne parira forbiddenu tako i ovaj darkthrone ne parira saxonu.

 

isto tako municipal waste nista novo nisu odsvirali u zivotu ali cu svaki put kad budem imao priliku da ih odgledam uzivo jer iako ne mogu ceo album da preslusam, zabavni su mi u tom svetlu.

 

tako darkthrone nista novo ne nudi, nit su blizu nivoa onog sto imitiraju, ali postoji sarm i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde moze da se vodi polemika do ujutru, nema smisla.

Razumem da neko voli toliko jedan bend - cak i da se isti isprdi u mikrofon - kupovace se na vinilu.

Ali, kad je DT u pitanju, meni su oni podeljeni pre i posle Ravishing Grimness. Sve posle mi ne valja, sve pre mi valja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, meni se iskreno isprva nije svideo ovaj fazon kojim su DT krenuli posle Cult-a koji mi je sjajan, FOAD mi je najslabiji njihov album generalno. Sledeća dva su mi već bili bolji, mada je i na njima bilo slabijih mi delova ali i sjajnih stvari, ali ovaj mi šije prošla 3 debelo, prosto mi je skroz zabavan i super vozi celom dužinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas Cannibale,ne izmisljaju toplu vodu pa opet jebu kevu sa svakim novim.

Postavili su standarde kao i Darkthrone,sad ljudi rade sta vole i sta hoce i u tome lezi car ovog albuma.

 

ZATO STO JEBENO VIDIS DA NE SAMO STO SU TO ZELELI NEGO JE ISKRENO DO KOSKE !!!

 

THE WINDS...THEY CALLLED...THE DUNGEON SHAKERRRRRRR !!!!!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro si uzeo da uporedis cannibale koji su maltene tvorci neke vrste modernog death metal zvuka i to furaju 20 godina i darkthrone koji u 2013 svira siromasan ali, kako smo vec konstatovali, zabavan i iskren tribute 80s heavy i speed metalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte ljudi,kapiram sta hocete da mi kazete. Jesu razliciti pravci,pa mozda izgleda cudno poredjenje.

 

Cannibali sviraju to sto su izmislili vec 20 godina. Darkthrone svira old school retro fazon.

 

Jebu kevu u tome sto rade zato sto ima duha,iskreno,iako nije nesto najoriginalnije. To sam hteo reci.

 

Jbg,ja imam neki svoj vid na sve to,vi vas,ali tako stoji stvar.

 

Resistance je odlican,A Blaze In The Northern Sky je najbolji. :)

 

Ende. :D

 

PS : Torture je kidacina,medju omlijenim albumima u 2012-toj,ima osvezenja,ali opet nista sto oni vec nisu uradili. Medjutim od toga sto imaju su napravili monstruozna album. :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...