Jump to content

Darkthrone


Miu?!

Recommended Posts

Овај албум звучи солидно, али не верујем да би га ико толико слушао да није у питању Darkthrone.

 

Све је то део имиџа. Да их заиста боли курац за публику, не би издавали ништа.

 

оно што Darkthrone данас раде нема претеран утицај на екстремни метал.

 

понављају се и немају да понуде ништа ново.

 

главни разлог за долазак на концерт би многима био да виде како то раде, а не да се чују квалитетне песме.

 

ту су, сви их и даље поштују, али немају да понуде ништа ново и немају готово никакав утицај на сцену, тј. на онај значајан део исте.

 

Ovo su, recimo, sve vrlo netačne i za svakoga ko je fan blago iritantne generalizacije... Iritantne, jer pretenduju na objektivnost, u fazonu "to je tako, a vi koji ne mislite da je to tako jebite si mater". Ali nema veze, krpite i dalje - u nešto se udarati mora.

 

ako ti je ukus toliko iregularan da si na nekom prince of darkness sranju i da su ti oni rusi arija bolji od mejdena i priesta onda mogu da ti verujem da smatras da je ovaj darkthrone album vanserijski tradicionalni heavy metal.

 

Ako praviš analogiju, ti si taj koji kenja po Mejdenima i Pristu. Vidiš kako si nekorektan, dovodiš me u situaciju da ako mislim da je album sjajan, što mislim, ličim na neke old school forumaške kretene. To je skroz loš zon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahah ma jok, samo kazem da ako slusas metal duze od 5 godine kao sto svi ovde slusamo, valjda se stvori neki kriterijum koji je manje vise uniforman.

 

taj prince of darkness je bio anomaly. Kazem ti, Ruska Arija mu bolja od Maidena i Priesta, Axel Rudi Pell mu bolji od Yngwie-a. tako neke nebuloze za koje se 99 od 100 metalaca ne bi slozilo.

 

jedino pa takvom nekom kriterijumu mozes da kazes da ovaj novi darkthrone parira sa najboljim heavy albumima 80ih u cistom muzickom konektsu bez ikakvog dodatnog hajpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su, recimo, sve vrlo netačne i za svakoga ko je fan blago iritantne generalizacije... Iritantne, jer pretenduju na objektivnost, u fazonu "to je tako, a vi koji ne mislite da je to tako jebite si mater". Ali nema veze, krpite i dalje - u nešto se udarati mora.

 

Јеби га, ако би се сваки фан неког бенда бунио због тога што се некоме не свиђа оно што чује, онда би форуми изгубили смисао.

 

Никога нисам увредио, нити сам рекао нешто понижавајуће о последњем и неколико претходних албума овог бенда, па нема разлога да се било ко нађе увређеним. Све што сам рекао је лично мишљење, ништа не претендује на објективност. Сматрам да стилски не би било ваљано да сваку реченицу почињем речима: "Мислим да..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

citav smisao ovog albuma je vracanje korenima i coming of age prica; blekeri su nekad pljuvali hevi metal i podsmevali mu se ali sad su shvatili gde leze prave vrednosti gde je sve pocelo itd tako da je album jedan pogled unazad jedna samorefleksija i tribjut hevi metalu. to je smisao albuma i to stvarno nije nista novo i drugi ekstremi metal bendovi su to radili pa s te tacke gledanja nema govora o epohalnosti ali reci za darkthrone da su foliranti zbog toga i da se ulizuju fanovima je jedan neznalacki potez

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ne voliš Venom, o čemu pričamo?

 

mnogi metalci koji cene dobro sviranje i interesantne pesme ne vole venom. i to ljudi koji su odrastli u to vreme i bili u bendovima tad.

 

deal with it.

 

to sto si ti opsednut sa kultom i tim nekim isforsiranim uticajem i ko je koliko vazan za koga nije moj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu da zavrsim sa vargom :haha:

 

"I mentioned Venom and the fact that I never listened to their music. In fact the only person in the whole Black Metal scene in Norway who had listened to Venom was Aarseth (although he still claimed he liked them a lot I - luckily - never heard him play any of their records). Everybody else in the scene either hated Venom or didn't even know who they were. As an example I can tell that the first time I even heard about them was in 1991! So contrary to what the authors claim, with the possible exception of Aarseth, not a single soul took Venom seriously, not a single soul was influenced by Venom, not a single soul even liked Venom - and that includes Hellhammer of Mayhem too."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj album je veoma uspešan, jel je ispunio svoj primarni cilj. Glavna ideja i cilj ovog albuma dok se stvaraio, je bila da podeli i natera yumetalce da se svadjaju, da ubaci razdor i nemir medju članove. Negde duboko u grim i frostbitten šumama Norveške Fenriz se smeje vašim postovima zajedno sa Novalisom koji mu prevodi postove, i duboko u sebi oseća malo osvetničkog ponosa posle šta ste mu uradili sa aferom fejk naloga.

 

Tako da ne napadajte jedni druge, napadajte Novalisa on je za sve kriv!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Lazo: Super što si završio sa likom koji menja mišljenja kao gaće, koji je prvo bio satanista pa paganin, pa pljuvao po gitarama, pa snimio album sa istim a uz sve to bio na sudu u Venom majici pa ih pljuvao. A to je takva ortodoksna baljezgarija da nemam reči, Frost ima BM tet, Immortal su die hardovi Venoma, o Darkthroneu da ne pričamo...

 

I opet si uradio ono što reče kolega, otkud ti znaš da sam ja opsednut kultom? Ja bre slušam Venom sto godina otkad nije bilo neta i nisam ni znao njihov status, ne trpaj više mi neko mišljenje.

 

A da su Venom u top 10 najbitnijih bendova metala uz Darkthrone to stoji i ne škodi.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet si uradio ono što reče kolega, otkud ti znaš da sam ja opsednut kultom? Ja bre slušam Venom sto godina otkad nije bilo neta i nisam ni znao njihov status, ne trpaj više mi neko mišljenje.

 

A da su Venom u top 10 najbitnijih bendova metala uz Darkthrone to stoji i ne škodi.

 

nisi opsednut kultom ali moras u svakom odgovoru da spominjes koliko je neko bitan :haha:

 

to ti je i najveci problem.

 

kad bi mogao da odvojis to sto si slusao kao klinac i sta ti je bitno sa nekom objektivnom kritikom muzike onda bi mozda i moglo da se prica sa tobom.

 

venom je u bilo kom muzickom pogledu mediokritet. nit su energicni kao motorhead, nit upecatljivi kao maiden i priest, i svaki drugi i treci nwobhm bend je imao bolje riffove i pevanje i sviranje i sve od njih.

 

oni su cirkus, big dumb fun, i ako su uticajni i bitni to je najvise zbog ikonografije, odece i imidza. sam je varg rekao da je nosio njihovu majicu jer pise "black metal" na njoj.

 

oni su bukvalno kiss za zli metalce na kraj krajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je taj yumetal duh glupih postera. bravo.

 

ja nikog ne vredjam nit sporim da je venom bend koji moze da se voli, bend koji moze da se postuje i ceni i bend koji je uticajan.

 

ja sporim grobov stav da je venom bend koji mora da se voli, ceni i postuje ako mislis da budes metalac.

 

i sporim stav da postoji neki leksikon kulta koji moras da postujes iako nema veze sa tvojim licnim muzickim ukusom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...