Jump to content

Edguy


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Cula sam samo Tears Of Mandrake i bila sam odusevljena bendom jedno vreme. Onda su mi dosadili.

Worldwide Hellfire Tour 2004, u aprilu.

Volela bih da nabavim neke njihove ranije stvari.

Avantasia mi nije narocito privlacna za slusanje  :|

 

Avantasia je meni bolja od Edguy-a.. ( Kiske, Sammet, Hansen biggrin.gif )..

A ja mislim da pola ovog foruma ima sve od Edguy-a pa nabavi....

Inace jedina mana Edguy-a je sto je manje-vise svaki album na isti fazon.. ali dovoljno je da cujem Sammeta kad zavristi da se odusevim biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avantasia je meni bolja od Edguy-a.. ( Kiske, Sammet, Hansen  :D  )..  

A ja mislim da pola ovog foruma ima sve od Edguy-a pa nabavi....  

Inace jedina mana Edguy-a je sto je manje-vise svaki album na isti fazon.. ali dovoljno je da cujem Sammeta kad zavristi da se odusevim  :D  

 

 

"Jedina mana" biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Dobro, ko voli taj fazon nek' izvoli, nece mu biti dosadno biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hellfire club je grom album! ovo je godina true metala, od svih izdanja iz 2004.koje sam cuo do sada (a ima ih, nije da ih nema) prvih 5 mesta su mi heavy/true:

 

1.Edguy - Hellfire Club

2.Manigance - D`un Autre Sang

3.Heavenly - Dust To Dust

4.Thunderstone - The Promise

5.Dragonforce - Sonic Firestorm

 

ludilo! laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hellfire club je grom album! ovo je godina true metala, od svih izdanja iz 2004.koje sam cuo do sada (a ima ih, nije da ih nema) prvih 5 mesta su mi heavy/true:

 

1.Edguy - Hellfire Club

2.Manigance - D`un Autre Sang

3.Heavenly - Dust To Dust

4.Thunderstone - The Promise

5.Dragonforce - Sonic Firestorm

 

ludilo! laugh.gif

Jesi li baš potpuno siguran da je ijedan od bendova koje si naveo true metal???

Share this post


Link to post
Share on other sites

edguy i heavenly sigurno jesu heavy/true (Vain Glory Opera je svakako jedan od najboljih albuma TRUE metala) kao sto sam rekao, dragonforce su melodic speed, thunderstone, tja, melodic heavy/speed, manigance imaju i prog uticaja, mada su u osnovi heavy... etiketiranje i nije toliko bitno, ali, `ajde kad insistiras bas, heavy (a, rekao sam heavy/true, obrati paznju na kosu crtu) jeste sve, svakako, pikantno je kako ko shvata pojam true i sve od toga sto sam naveo sigurno nije true (Thunderstone nikako nije, ni Manigance), jer dobro znam o cemu pricam ... je l` se meni cini ili bi ti to da dovedes u pitanje :? tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

edguy i heavenly sigurno jesu heavy/true (Vain Glory Opera je svakako jedan od najboljih albuma TRUE metala) kao sto sam rekao, dragonforce su melodic speed, thunderstone, tja, melodic heavy/speed, manigance imaju i prog uticaja, mada su u osnovi heavy... etiketiranje i nije toliko bitno, ali, `ajde kad insistiras bas, heavy (a, rekao sam heavy/true, obrati paznju na kosu crtu) jeste sve, svakako, pikantno je kako ko shvata pojam true i sve od toga sto sam naveo sigurno nije true (Thunderstone nikako nije, ni Manigance), jer dobro znam o cemu pricam ... je l` se meni cini ili bi ti to da dovedes u pitanje :? tongue.gif

Pa, da, zato što nijedan, ali NIJEDAN od bendova koje si pomenuo ne može da se podvede pod true metal. True metal ti je onaj najklasičniji heavy iz 80-ih godina. Od novih bendova, true metal sviraju Wolf, Twisted Tower Dire, October 31, Skullview, Majesty (ne volim ih, ali jesu true), Wizard, Wizzard, Sacred Steel (smejte se koliko hoćete), Pegazus (beskrajno su dosadni), a od francuskih bendova, kad si već pomenuo Manigance, Lonewolf, K.O.B, Guttural, Nightmare (stari bend, ali još uvek rokaju) i donekle Malediction (oni su više klasičan power).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel' postoji neka enciklopedija metala gde su svi bendovi danasnjice lepo razvrstani po zanrovima(koji su opet diskutabilni) pa si taj podatak izvukao odatle ? I uopste koji bend pripada kom pravcupodravcu je veoma diskutabilno jer nigde ne postoji spisak nekakvih parametara prema kojima se neki bendovi svrstavaju u odredjene zanrove.To je tvoje misljenje da su ti bendovi true metal i nikoga ne mozes uveriti u tacnost tvog misljenja jer nigde zvanicno ne pise da je tako.To nije isto kao odgovor na pitanje Koliko Brainstorm ima albuma jer je to moguce dokazati i sa sigurnoscu proveriti a to koji bend pripada kom pravcu je beskrajno diskutabilno i u krajnjem slucaju nepotrebno raspravljati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...