Jump to content

UFC / Ultimate Fighter


Vresište

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ne znam... i ja sam se zacudio kad je Bruce proglasio pobjednika, ali....zadnje dvije runde je samo odugovlacio. I sam je priznao to i rekao da je Robbie zasluzio. Kaze da je nije imao kondicije u cetvrtoj i petoj rundi i da je morao da skida 20 kila da bi dosao na trazenu kilazu. Prva i peta idu sigurno Lawleru, druga i treca Hendriksu, cetvrta najvjerovatnije nerijeseno zbog zadnjih 30 sekundi.

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

I prva je isto diskutabilna. Ja jedostavno nisam video kako je Lawler mogao da dobije a pri tom je bio izazivač...ja sam uvek nekako mislio da izazivač mora više da se dokaže kad je tesna borba. Podsetila me na onu borbu Hendriksa i GSP-a gde je Hendriks izgubio na odluku sudija a GSP se ponašao isto kao Hendriks sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo zbog želje... vidio si na kraju cetvrte i pete, išao je da ga završi, a ovaj odugovlači.

 

Sto je rekao Dana " You can't expect to win a fight with the head between man's legs for 3 rounds".

 

Meni je generalno glup kompletan bodovni sistem 10-9 rundi. Nije ovo boks, ali jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kradja je kradja. Nema veze da li je neko isao da zavrsi ili ne. Ako ga nije zavrsio onda nije. Onda kao objasnjenje protiv GSP-a - nije ga zavrsio. Sto mora on da ga zavrsi ako ga covek posedovao sve runde. Ono protiv GSP-a istorijska kradja, a ovo jos nisam video pa ne mogu da pricam ali po komentarima vidim da je bilo blizu. U slucaju GSP-a nije vala bilo ni blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIje krađa krađa ako je važeći ovakav sistem bodovanja.

 

Runda 1 i 3 - Hendriks uništi GSP-a

Runde 2 i 4 - GSP jedva bude bolji

Runda 5 - tu i tamo, ne zna se.

 

(Pricam napamet, ne mogu se sjetiti tacno rundi, znam da je GSP bio bolji u petoj npr.)

 

Po logici treba da Hendriks pobijedi. Po bodovnom sistemu on gubi, jer runda 10-8 se daje samo u situacijama kad neko dominira totalno. Npr Shogun nije dobio 10-8 5-u rundu protiv Hendersona iako ga je uništavao. Generalno se sudije ne odlučuju lako da boduju runde 10-8 ili 10-7 ili 10-10 i zato ima ovakvih grešaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je po njima kao GSP bio bolji te runde. Po mojim ocima sto bih rekao nije bio bolji ni u tim rundama sem u jednoj, mozda toj petoj. Ocigledna pobeda Hendriksa koji je taj mec izgleda samo nokautom mogao da dobije. Po meni ako neko nekog tuce 2/3 meca i napravi mu od face mesni narezak i izgubi tu nesto ne valja. Ili sudije ili sistem. Ja bih rekao ipak sudije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se gleda statisika navodno je Lawler petu rundu imao significant strikes 42 naspram 13, rekao bi čovek ubio ga, a kad ono računali su sve što ga je udarao po bubrezima dok ga je ovaj držao za nogu u parteru, niđe veze... Naravno ovaj je budala što nije pustio, al da zbog toga izgubi borbu je stvarno bezveze...

 

I videlo se posle na press konferenciji, Lawler je izgledao kao da ga je tenk pregazio, kontam da neće moći da hoda par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sećam se sad al sigurno nije izgledao lošije od GSP-a protiv Hendriksa. Uostalom prvu se Hendriks borio sa povredom.

 

E da, zaboravio sam da prokomentarišem onaj pederski ubod u oko Juraje Fejbera. Mario Jamasaki najčešće kiksuje od svih sudija koliko sam ja primetio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ocekujem ludilo od borbe, mozda malo stekovanja na pocetku, najvise do trece runde. Prvi put da ne mogu da izaberem za koga bih navijao, volim oba borca. Sanse su 50-50% po meni. DC jace mnogo jace udara i ne boji se da primi udarac da bi ga zadao. Jones ce udarati sa distance to je sigurno, nije iskljuceno da iskusno ceka kao protiv Rampagea, ali da se ne lazemo DC je mnogo opasniji borac od Rampagea trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...