Jump to content

Anastasia


Recommended Posts

Za pravo cudo, evo proverih sve teme i nema ni jedna posvecena ovom odlicnom bendu. Gledao sam ih dva puta live - jednom u BGu a jednom u NSu na Exitu i svaki put su me ostavili bez daha. Stvarno odlican bend. Da li neko mozda zna neku web adresu na kojoj se moze videti sta bend trenutno radi, jer njihov oficijalni sajt nije updateovan od 1999. godine.

 

http://www.unet.com.mk/anastasia/ana_abe.htm

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

No band, no update.

 

Zlatko Oridjanski je pre dve godina objavio solo album Razbudi se,

koji će ti apsolutno nadoknaditi odsustvo Anastasije.

Isti stil. Čak je i semplovao neke stvari koje su trebale da se pojave

na Nocturnal-u, pa su naknadno izbačene, a Trajkoski mu je gostovao

kao vokal na nekim pesmama.

 

Trajkoski je, valjda, nakon odlaska iz Mizara počeo da radi album sa Veljanovim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije nesto? Pa bend je preteran! Zaboravljas da su oni iz Makedonije, zemlje koja je velicine Vojvodine... :)

 

kah , kah..kao shto vec rekoh slichnom prilikom , velichina nije bitna...Makedonija ima ODLICHNE bendove , ovakvog ili slichnog usmerenja, da ne govorimo koliko je makedonski koncept etno-electronike originalan i razvijen na njihovoj sceni..shto se tiche same Anastasie meni je najdrazi soundtrack za Before the rain, koji je dodushe (skoro) chisti etno ali volim i ostalke stvari..GORI SKOPLJE !!!:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Иначе бенд је неактиван већ неколико година и изгледа да ће тако и остати. Иначе Горан Трајкоски завршава (или је већ завршио) албум са Александром Вељановим (Deine Lakaien).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...

Znas kako, sam naziv ovog podforuma je malo "iscasen", iz prostog razloga sto bi on trebao da podrazumeva celu tu "dark" kulturu, dok je ovde taj electro/industrial deo bas naglasen, ali ako sagledas malo siru sliku videces da im je ipak mesto ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bi da mi objasnis tu shiru sliku.

opuste

Ja jedino sto osecam kada slusam ovu muziku je bliska povezanost sa vizantijskim korenima i istorijom , atmosfera koja te navodi na mastanje da si ti stvarno tamo zarobljen u vremenu.

 

ima par pesama koje ne volim ali vecina pesama mi daje taj utisak.

 

Izgleda da nisam dovoljno mracan da bi razumeo "dark kulturu " :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, ma vidi ovako - po nekom mom gledistu ja bih i Dead Can Dance stavio ovde (posto su, ako se ne varam, na ne-metalu, a mozda se i varam), a ovde vec imas i bendove kao sto je npr. Current 93 koji veze nemaju sa industrialom i slicnim tripovima. Kad kazem "dark" pre svega mislim na tu staru skolu dark muzike, ne na ove nove goticarske gluposti koje se tako nazivaju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Minimalna izdanja sa ponosom predstavljaju novi album makedonske grupe

 

 

ANASTASIA: LIVE 1994 - 2001

 

anastasialive.jpg

 

9 pesama (1 do sad neobjavljena) u izvanrednom izvođenju skopskog sastava, snimljenih u izuzetnom kvalitetu. Disk sadrži snimke iz svih perioda njihove karijere, kao što i sam naziv albuma kaže.

 

U dogovoru sa bendom, Minimalna izdanja ovim putem organizuju naručivanje diska. Od ovog trenutka pa do 01. februara tekuće godine moći će te, preko adrese [email protected] da naručite svoj primerak (ili primerke) albuma. Nakon isteka ovog roka u narednih nekoliko dana će se vršiti uplata novca i, naravno, slanje diskova na kućne adrese.

 

Podaci:

 

Naziv albuma: Live 1994 – 2001

Izdavač: Lithium Records

Zemlja porekla: Makedonija

Godina izdavanja: 2009

Cena: 550 din. + PTT troškovi

Ukupno trajanje: 72 minuta

Pesme:

1. Circle is not Round

2. Coming Back Home

3. Nine Iron Doors

4. Voice

5. Bridge

6. Child

7. Thanksgiving Day

8. Passover

9. Kjanija Adzamija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...