Jump to content

Ždranje u Beogradu


Geozee

Recommended Posts

pa ono, ja preferiram rostilj (pljesku) ili burek (+jogurt). pizza-u redje.

 

pljeska je sigurno najbolja kod Nislije, preko puta pete gimnazije, znaci sto posto. ali obicna pljeska, ne gurmanska ili punjena. sto se kolicine tice, tj. velicine, ne znam koliko je to tacno grama ali nikad nisam ni sa kim bio tamo a da taj/ta nije bio/la u fazonu "jebote, ozdro sam se do jaja". sto se ukusa tice, sigurno najukusnije mleveno meso u gradu, kad je taj tip hrane u pitanju (rostilj za poneti). i to kosta samo 130 kinti. radi 0-24. znaci nislija u svemu daleko ispred stepe, duff-a, grill-a uno, lokija i ostalih.

stepa mi je isto dobar (stepin vajat, na autokomandi), mozda i bolji od duff-a. duff ima ubedljivo najbolji izbor zacina, nema sta nema, ali im meso nije bog-zna-sta. loki ok, malo izvikan. ovo sve pricam za pljeskavice posto ja uvek uzimam to (a ne vesalicu, pilece belo itd), zato sto mi je to najukusnije, iako znam da nije bas zdravo, tj. mogu svasta da stave unutra.

 

Kada sam pre nekog vremena bila do Zemuna otisla sam do Pinokia koga su mi ishvalili na palacinke i mogu reci da su izvrsne i velike, ja sam moju pojela do pola i vec bila sita

 

pinokio je odlican, super su im i slane i slatke palacinke. verovatno najbolje palacinke u gradu.

 

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzas.

 

 

cak bi prije usla (usla, ali ne i jela :) ) u McDonalds nego u KFC. strasno.. piletina pohovana perjem, kostima i pilecom iznutricom, piletina s poda, iz sudopere i ispod noktiju vase kasirke. piletina ol d vej.

 

uz piletinu dobijete grejvi (u prevodu po sake pisake), ako ocete kuvani kukuruz, pire krompir u kom nema ni mrvica krompira i pet litara sode.

za 5 godina Srbija dobije pokoljenja s visokim pritiskom, srcanim bolestima, dijabetis od 3-73 god (tuku ko nece), a naslovna strana Svijeta Plus izgleda OVAKO PRIMAMLJIVO

 

ukratko:

meso iz konzerve, jaja u prahu, mlijeko u tetrepaku, stolica u celofanu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blondie: stupid people do stupid things

A to kazem iz prostog razloga sto u danasnje vreme, kada se zna koji su faktori rizika ovo sto si navela ljudi i dalje smatraju da im nece biti nista i d je bolje biti debeo i srecan.

 

Ma znam gomilu ljudi koji bi pojeli i govna samo da su dobro upakovana.

 

Inace moram da priznam da jedino sto mi se dopada u Mc-u i sto ponekada uzimam su stapici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ti mozarela stapici su ekstra. za hamburgere necu da kazem da su govno jer bi to bilo vredjanje smisla postojanja govneta haha :) ja odem u mek mozda jednom mesecno i to pojedem pomfri i mozda onu salau od piletine al izgleda da ni to nemaju vise :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne moras nista da pricas po tom pitanju. Meni se smeju sto ne jedem pecenje, slabo jedem hleb, crveno meso i sto cu jesti pre salatu nego neko mesishte.

Pohovanom tesko mogu da odolim ali ponekad i uspem. :redface:

Pored teske hrane, srcu (i ostalim organima) dosta shteti duvanski dim pa niko nema nameru da prestane da pushi. Bolesna nacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne moras nista da pricas po tom pitanju. Meni se smeju sto ne jedem pecenje, slabo jedem hleb, crveno meso i sto cu jesti pre salatu nego neko mesishte.

Pohovanom tesko mogu da odolim ali ponekad i uspem. :redface:

Pored teske hrane, srcu (i ostalim organima) dosta shteti duvanski dim pa niko nema nameru da prestane da pushi. Bolesna nacija.

 

apsolutno... moja omiljena recenica: "covekov organizam je jako fascinatan, ali istovremeno glup" :)

Inace muz koji je trenutno u Kini javio mi se i regularno pricali o tome sta ima tamo za klopu, kako se snalazi itd. pri cemu mi on prica "setao sam se jednog dana, centrom sangaja u potrazi za restoranom i u trenutku nailazim na jedan sav srecan i vidim tablu: praseca glava, pile i kuceca glava." prvo nije mogao da veruje, a onda je otisao do nekog fast fooda (barem je znao sta jede) dok ne skapira bolje grad :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovdje je recimo poznato da kineski restorani, i generalno azijska kuhinja koriste najlosije meso, pogotovo mljevenu teletinu.. nije bitno dal jedes u fast food ili neki skupi restoran, znam DOSTAAA LJUDI koji su dobili parazite, bakterije i ko zna sta od kineske hrane..

imaju oni dobrih stvari (koreanci pak nemaju nista pametno doduse), ali jedem na strogo provjerenim mjestima i bacam grah :)

 

e da, iz price izuzimam Japance.. oni su malo drugaciji, u kontekstu kuhinje. :da:

 

a KFC - cim mi neko pomene, na pamet mi pada `white trash` ljudi iz trejlera, narkomani, bezube babe, jadna mala slinava djeca.. i naravno mali siromasni crnci, ko da nista Bog na ovaj svijet nije dao osim piletine :D

kad vidim reklamu na tv za KFC, prebacujem kanal, zeludac mi se pobuni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blondie: pa dok u kineski restoran u Americi ne bih usla ni da me gone grabuljama ovde u BGu ima jedan ili dva dobra (naravno ima i losih, za jedan sam cula da su nasli neke metalne zhice sa sundjera za ribanje serpi :) ) i tamo zaista mislim da je sve kvalitetno jer prosto isplati im se da budu jedni od (ili jedini) dobri :da: konkretno radi se o restoranu Makao za koji imam sve najbolje da kazem, narocito posle dugogodisnje klope u Ludoj Kuci koja nije trovachnica ali je daleko od dobrog.

 

Pitam se kakav ce biti KFC kod nas posto svuda u svetu zavisi u kojoj si zemlji.. .recimo u Nemackoj je Burger King smrdljiva rupa gde rade cigani dok je u Austriji genijalna hrana... isto vazi i za Mc Donald's.

 

Ko je ono lupio da ce KFC biti na Terazijama? :D Jel to zato sto KoeFiCient ima ista slova, a? :)

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek malo, zar nije meni isti za sve restorane.. mislim MANJE VISE isti? mcdonalds - burger king i sl.?

 

 

ovdje - burger king, mcdonalds, del taco, taco bell, carls jr, cak i subway, ne valjaju po shake pishake sto se kaze. izbjegavati u sirokom luku.. jedino sto valja nesto u konktestu fast fooda je In&Out - najobicniji hamburgeri s tri stvari bukvalno na meniju.

 

 

matatrta:

 

evo, upoznacu te s mojim komsijama, ne skidaju se s karija jebo ih on :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ukoliko ste u prolazu overite piletinu u petici na banjici(paunova st.) kekstra je a imaju i zatvoren deo gde mozhe da se sedne....punjeni belo ili pileci cevapi rolivani u slaninicu m,m,m!

jedina mana mesta je shto im neshljak ventilacija bash kako treba pa je chesto puno dima od roshtilja....

inache dozviljeno je pushenje, sami dodajete priloge, klopu serviraju na kekstra velike tanjire, pomfrit je 50kinti rade valjda non-stop, guarava je 60kinti....

iskrena preporuka

 

p.s. chini mi se da sam hvalio chikenitu ovde... e pa skoro sam tamo u punjenom bataku nahao crva... ali bilo je ukusno!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najsavrshenija klopa koju sam ikada dobila u restoranu je bila definitivno u Sarajevu, i da naravno , bili su to cevapi sa lukom i kajmakom :D

 

A shto se Beograda tiche, Peking je suuuuuper!!! Ostalom ponudom brza hrane nisam odushevljena moram da priznam... Oduvek sam se pitala shta oni sve stavljaju u to mleveno meso, i odakle im kechap koji sipaju iz nekakvih plastichnih chasha, i da li je taj koji mi je pravio palachinku na primer, oprao ruke nakon shto je bio u WCu i tako to... Zato i ne volim da klopam van kutje :D

 

Da, i Keops pekara u Glavnoj u Zemunu ima neopisivo dobre kroasane sa belom chokoladom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...