Sign in to follow this  
marko.petrovic

Nasty Savage

19 posts in this topic

sjajan thrash bend sa Floride, i kako da ne mogu da nadjem temu za Nasty Savage, nije moguce da jos uvek ne postoji!

Imam samo onaj album iz 1985te (nasty savage), izuzetni tehnichki thrash sa odlichnim rifovima tu i tamo, vokal je prva liga sa sve visokim vokalom, vrishtanjem, itd.. Mozda preterujem, ali na par momenata me odredjene pesme podsete i na neki rani death metal.

kolko sam chuo, imaju neka tri albuma ukupno?

ajde, shta vi mislite o nasty savage..

Касније су отишли у прогресивно лудило, још техничкије, скроз прогресивно, благо и кретенски. Мени је демо "Wage Of Mayhem" супер!

Podobar bend, ali nikada mi se nisu nesto posebno izdvjali. "Indulgence" bih izdvojio kao najbolji album...

XXX is one crazy song..

Menise uz tu pesmu sa onog dema sto pomenuh najvise svidja 'Witches Sabbath'.

sjajan thrash bend sa Floride, i kako da ne mogu da nadjem temu za Nasty Savage, nije moguce da jos uvek ne postoji!

Imam samo onaj album iz 1985te (nasty savage), izuzetni tehnichki thrash sa odlichnim rifovima tu i tamo, vokal je prva liga sa sve visokim vokalom, vrishtanjem, itd.. Mozda preterujem, ali na par momenata me odredjene pesme podsete i na neki rani death metal.

kolko sam chuo, imaju neka tri albuma ukupno?

ajde, shta vi mislite o nasty savage..

Takodje imam album iz '85-te. Dobar je album, nista preterano.

Svidjaju mi se, naravno, Metal Knights (dobra krlja), Garden of Temptation (fin instrumental) i Dungeon of Pleasure ima jak refren i dobar solo.

Matori, potpis ti je urnebesan, smejao sam se ko lud.

Uzdravlje B)

Ja imam takodje album iz 85-e a taj demo nazalost nemam pa nishta ne mogu da kazem za njega.Album je i vishe nego dobar,ali sam izgleda ipak malo vishe ochekivao od ovog benda s bzirom na to da sam ga jurio skoro godinu dana i da ga je mnogo ljudi hvalilo.Ostale albume nisam chuo nazalost a ako su zaista takvi kao shto kazete onda je i bolje da ih ne preslusham...

Kakvi kao sto kazemo? Meni su odlicni, samo je kasnija faza zvucala dosta progresivnije, valjda su povukli malo na Watchtower.

Previse progresivni za moj ukus, ali Nasty savage nikad nisu otisli toliko daleko.

Ali, Watchtower je imao Alana Tekija na vokalima na drugom albumu, a to ne treba zaboraviti. Hail Hades!

Pa pravo da ti kazem, albume koje imam, ED, CAR i DIC, nisam nesto preterano puno slushao zbog razloga sto me je vokal smarao, naravno, nisam ih odslushao jednom pa da kenjam, nego jednostavno mi ne ide u pozitiv, iako je dosta slichan Agent Steel stilu ne svidja mi se.

Mada secam se da je jedna pesma tako iskakala, a sad ne mogu da je nadjem... Mada opet nisam siguran da li je to od WT ili Nasty Savage :D

E, jebiga sad, ako si pomesao Nasty Savage i Watchtower. Nasty Ronnie ne zvuci ni na jednog pevaca Watchtowera.

Edited by RNA

Ma kazem samo za tu pesmu.

Evo ako ti znachi nesto, pustio sam Watchtower..

Kad ga tako 'valish, morao sam ;)

Edited by MREzAsTI_MEn

Nisam primetio da sam ih nesto mnogo hvalio, nahvalio sam Tekija!

Pa imam takav osecaj, da ti se svidja bend i da zelish da se drugima svidi... ili je to bio o Nasty Savage... to, hvaljenje...

E dobra je ova Mayday in Kiev od WT, al necemo o tome ovde.

Watchtower i Anacrusis bash i slusham u poslednje vreme,i obadva benda su odlichna ali umeju da smore na trenutke.Iskreno ni prvi album Nasty Savage me nije neshto preterano odushevio a chisto sumnjam da bi mi ostali popravili utisak.

Jedna od najjacih prica vezanih za Nasty Savage mi je bila kada sam citao neki intervju sa Ronijem i on se prisecao festivala u Montrealu 1985, gde su svirali Voivod, Destruction, Celtic Forst... Kaze da nijedan bend nije nosio svoje stvari za prodaju, jer su Kanadjani imali ogromne carine, pa im se ne bi isplatilo. Nasty Savage ekipa je imala 15-tak ljudi i svi su bili obukli po 15 majica i prosvercovali ih. Posle su prodali 140 majica na koncertu, valjda zato sto niko drugi nije imao nista.