Jump to content

Dark Funeral


Narsil

Recommended Posts

Uopšte nemam razloga da hejtujem Dark Funeral, naprotiv, baš sam se nadao ovom albumu, ali eto, šta znam. Nije mi zanimljiv gotovo nimalo.

 

DF i nije baš provalio formulu :meshuggah:

 

Dark Funeral važi za jedan od najgeneričkijih bendova na black metal sceni, baci pogled na recenzije, pa ćeš se i sam uveriti. To ne znači samo po sebi da muzika nije kvalitetna (kao što ni pridev "komercijalno" ne podrazumeva "loše" kad je black metal u pitanju), već jednostavno da oni pesme rade po sistemu udri bubanj koliko god brzo može, daj dva agresivna i jedan melodičan rif, napravi wall of sound sa što više trebla i idemo. Svaki album je takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovom Kvragu cu lepo dati warn i ban na par dana. Inache pitali su me ljudi sa drugih podforuma kada cu da mu dam warn, izgleda da je covek bash posteno zaradio svoju reputaciju.

 

-edit- i malo da ocistim temu.

 

2nd-edit- Ovaj album ima loshu produkciju? Nikako.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se sve sabere, meni je ovaj album fino legao. I dalje mislim da je blizanac "Attere" ali mi ne smeta, mogu fino da ga obrnem i da mi bude zanimljivo, vec na drugo slusanje mi je skroz legao. Naravno, rekoh vec, "Diabolis" ostaje nedodirljiv ali nisam ni ocekivao da ga prejebu. :D I da, jel' se samo meni cini da i ovog puta slika na omotu i izbor boja savrseno opisuju muziku? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark Funeral nikako nije komercijalan bar po onome sto ja podrazumevam pod tim. Istina im je da oni sviraju po svome i ne menjaju puno ali kao sto neko rece i jesu dobri takvi kakvi su. Posle dosta slusanja mogu reci da je album iznenadjujuce dobar i slusacu ga jos dosta vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahriman je jedan od retkih ljudi koji se uzasno cima sam oko svog benda.brzo odgovara na mejlove,intervjue,na forumu mi je par puta odma odgovorio na neka pitanja i izgleda kao da mu nista nije tesko.svaka mu cast.vecina bendova ima prijatelje benda ili neke ljude koji odgovaraju na mejlove,postove itd itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahriman je jedan od retkih ljudi koji se uzasno cima sam oko svog benda.brzo odgovara na mejlove,intervjue,na forumu mi je par puta odma odgovorio na neka pitanja i izgleda kao da mu nista nije tesko.svaka mu cast.vecina bendova ima prijatelje benda ili neke ljude koji odgovaraju na mejlove,postove itd itd..

 

To jeste, stvarno kapa dole što se toga tiče. Sličan je i Morgan iz Marduka, s tim što on nije baš toliko prisan sa fanovima, ali čak i Legion je po izbacivanju rekao da je lik kičmu lomio oko benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Као што сам и очекивао - албум је одличан. И оно што ме је пријатно изненадило, за нијансу бољи од мојих очекивања.

Није да нема сличности са претходним, али није копија. Потврдили су моје тврдње да су водећи black метал бенд на планети тренутно. In My Dreams је још једна "лагана" песма у њиховом опусу, My Funeral остаје краљица албума, али је мој лични фаворит "Demons of Five", мада ми се ту муљају и "Declaration Of Hate" и насловна нумера. У суштини, албум који је вредело чекати 4 године, који је у маниру великана, није разочарао и што се мене тиче - објаснио је свим пичкинским бендовима како се прави и свира ова врста музике. Фантастично остварење.

 

 

 

Гробе, питај Ahrimana да ли је истина за гласине о свирци у Србији следеће године, и да ли је истина да су их контактирали људи одавде, а они су рекли да разумеју шта се збило на фестивалу и да није фрка за свирку, само треба неко да им организује. Занима ме одговор. Хвала унапред.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto oni razumeju sta se desilo na festivalu i sto su ok sa tim je sasvim cool sa njihove strane. Ali ja da sam na njihovom mestu ne bih bio cool. Ne mozes tek tako da izjebes za pare svetski bend koji dodje cak iz Svedske po prvi put u Srbiju. Ozbiljan organizator mora unapred da ima pare, ili bar da ima jako precizne i sigurne proracune a ne da ide na rizik i da posle moljaka i da se uvlaci bendovima. Posledica toga je ono sto se desilo sa Destructionom, i ako je. Ako nemas pare za festival tih razmera onda nemoj da se pravis mudo i da ga organizujes nego lepo dovedes dva ili tri benda. Iako je zvuk bio uzas, nije mi krivo sto sam gledao Dark funeral jer ih obozavam. I kad dodju gledacu ih ponovo. Ali to sto im je priredjeno na legaciju je bruka i sramota. Voleo bih da mi neko navede neki bend koji je izvisio za pare na nekom ozbiljnijem festivalu kao sto je Wacken pa cak i Metal camp. I takodje je bruka i sramota sto su oni pederi Pain of salvation svirali jebenih sat ipo vremena svoje smaracko progressive - disco sranje a Dark funeral su morali da prekinu posle 5 pesama. Jebes ti takav festival.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гробе, питај Ahrimana да ли је истина за гласине о свирци у Србији следеће године, и да ли је истина да су их контактирали људи одавде, а они су рекли да разумеју шта се збило на фестивалу и да није фрка за свирку, само треба неко да им организује. Занима ме одговор. Хвала унапред.

 

E jeba ga, vec sam poslao pitanja, ali sam pitao za iskustva sa Legacy festa i da li ce dolaziti opet ovde, tako a je to slicno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...