Jump to content

Politikin zabavnik


WS

Recommended Posts

  • 3 months later...

На улазу на ЈНА чича које продаје новине за седење има и пуно старих бројева Заабвника. Дође ми да одем са 200 динара и купим 40 бројева издатих пре 1995, пошто кева и ћале нису сачували оне које су куповали кад су били млађи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
На улазу на ЈНА чича које продаје новине за седење има и пуно старих бројева Заабвника. Дође ми да одем са 200 динара и купим 40 бројева издатих пре 1995, пошто кева и ћале нису сачували оне које су куповали кад су били млађи.

Pa što ne odeš??? ..

ja da znam gde je to, i da sam tamo, gde god da je ja bih davno to uradila..

Mada ja bih više para dala, jer je keva sve svoje pobacala, i moje do pre 4 godine,

a ja zabavnike nisam kupovala već dve godine. :no:

. . . sranje. Zabavnik je bruka od časopisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si iz beograda, možeš da nadješ na puno mesta. naročito ispred filološkog faxa i na zelenom vencu. oni prodaju i mikijeve zabavnike za neke smešne pare

Micke.. nesam iz BGa... XD ..

A znam, jebi ga.. mislim ne znam gde se nalaze zabavnici, ali znam da mogu po BGu da ih svuda nađem. XD

 

Btw, Imrahile, još me ne znaš, ali moraš brate znati, da je moj praznik broj jedan pre svih ovih koje imamo, SAJAM KNJIGA. :) Eto..čisto informativno. XD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, Imrahile, još me ne znaš, ali moraš brate znati, da je moj praznik broj jedan pre svih ovih koje imamo, SAJAM KNJIGA. :) Eto..čisto informativno. XD

 

Pa pretpostavljao sam tako nesto po slikama koje si kacila na spejs/fejs :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajam knjiga je opasno sranje. Nasla sam Kisa svojevremeno za 300 din i saznala sam za antikvarnicu na Obilicevom gde radi neki baja koji lici na Dzejmija iz Mitbastersa, a ostalo... samo da sednes i da se pucas u glavu. Biografije Madone, Sakire, Andjeline, Poslednja kineska kraljica, carica, konkubina, tajne pustinje, indijska izgubljena princeza, orijentalna ljubavna prica, tajni kodovi, tajna drustva, masoni, templari, asasini, ku kluks klan, digitalne kule, dvorci, zamkovi, staklenici, tajna katolicke crkve, Isusov rodjak sa caletove strane, pravoslavna crkva jos nije na udaru, al zamalo, ljubavni zivot diktatora, pedera, vlastele, uskoka, burzoazije, najveci ljubavnici, zlikovci, ubice, idioti, kako biti srecan, kako ostvariti kapital, kako postati plavusa, kako pronaci/izgubiti decka, kupoholicarke, alkoholicarke, dnevnici narkomana, astrologija za 3, 5, 8, 20 dana, jezici takodje.

 

Kao da ronim u govnima brontosaurusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe. :pivopije: Ispraksala sam se već. ;) ... Ih, samo da počne sajam, samo čeeekaaam, da zgradim onu kolekciju E.A.Poa, jer sam bila potrošila pare

razočarana, jer nisam našla..i još malo prošetam, i nađem ga! Bedaaaak!!! .. Sada prvo idem tamo, pa da im jebem kevu... Ne dam ja mog E.A.P. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sajam knjiga je opasno sranje. Nasla sam Kisa svojevremeno za 300 din i saznala sam za antikvarnicu na Obilicevom gde radi neki baja koji lici na Dzejmija iz Mitbastersa, a ostalo... samo da sednes i da se pucas u glavu. Biografije Madone, Sakire, Andjeline, Poslednja kineska kraljica, carica, konkubina, tajne pustinje, indijska izgubljena princeza, orijentalna ljubavna prica, tajni kodovi, tajna drustva, masoni, templari, asasini, ku kluks klan, digitalne kule, dvorci, zamkovi, staklenici, tajna katolicke crkve, Isusov rodjak sa caletove strane, pravoslavna crkva jos nije na udaru, al zamalo, ljubavni zivot diktatora, pedera, vlastele, uskoka, burzoazije, najveci ljubavnici, zlikovci, ubice, idioti, kako biti srecan, kako ostvariti kapital, kako postati plavusa, kako pronaci/izgubiti decka, kupoholicarke, alkoholicarke, dnevnici narkomana, astrologija za 3, 5, 8, 20 dana, jezici takodje.

 

Kao da ronim u govnima brontosaurusa.

 

Naravno! Jebo me pas ako se na sajmu knjige moze naci nesto da valja, a da je od klasicne knjizevnosti, a ne od ovih novopecenih wanna be bestseller govana. Svakako da se moze nesto i naci ali je to rijetkost ili je papreno poprilicno, a necu da me na sajmu opeljese!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zdodnovani - pročitaj moj post. U čitavom delu sa polovnim knjigama možeš naći BUKVALNO šta hoćeš. Sve po bednim cenama. A knjiga je knjiga, k'o da je bitno da l' je polovna ili nova, sve dok nije skroz raskupusana.

A može se naći i u onom "glavnom" delu, samo ne znate da tražite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, čini mi se da Geopoetika možda najkvalitetniji program ima od svih domaćih izdavača i to već duuugo dugo.

 

Nego - zna li neko da li radi ona antikvarnicaknjiga.com? Otkopala sam tamo jednu knjigu koju sam imala ali mi je neko otuđio ne vrativši je nikada... Poručila sam ali nit' rumore nit' žubore. Jes' da nema ama nikakve veze sa Politikinim zabavnikom, evo pošto sam ga pomenula biće mi oprošteno :P Any ideas?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zdodnovani - pročitaj moj post. U čitavom delu sa polovnim knjigama možeš naći BUKVALNO šta hoćeš. Sve po bednim cenama. A knjiga je knjiga, k'o da je bitno da l' je polovna ili nova, sve dok nije skroz raskupusana.

A može se naći i u onom "glavnom" delu, samo ne znate da tražite.

 

Pa da, onda ja ne znam da trazim. Inace nisam puno puta ni dolazio na sajam u BG pa ni ne znam za taj dio sa polovnim knjigama ali eto hvala sledeci put cu se raspitam i odmah pocinjem da skupljam pare za sajam. Naravno kad god je sajam u BL ja odem i pronjucam sta ima i nikad ne nadjem nista zanimljivo zato sto je pola standova sa knjigama na temu horoskop, kuvanje, dijete, kako naci muza/zenu i slicne gluposti. Ostatak su udzbenici pa onda neki bezvezni trecerazredni romani. Mozda je problem u meni sto sam izbirljiv ali dosta ljudi kaze da je sajam u BL katastrofa u poredjenju sa BG i ZG...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre sajma knjiga treba obavezno napraviti spisak željenih knjiga i tražiti ih po štandovima izdavača koji su te knjige objavili. tako ispadne najjeftinije. plato i mamut su najgore opcije osim ako ljudi ne traže knjige an engleskom. meni je prošle godine najbolji bio štand English Booka

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest HEFEST

Kod moje babe u beogradu stanovala je jedna dobra cica iz Rume koja je bila veliki fan politikinih i mikijevih zabavnika. Ja sam sasvim slucajno otkrio njenu velicanstvenu kolekciju. Devojka je imala politikine zabavnike iz 1910 i slicnih godina. Znaci od broja jedan pa sve do zadnjeg broja koji je tada bio izdat. Sve je to bilo slozeno i ukoriceno!!!

 

Politikin zabavnik tih ranih godina nije uopste licio na danasnji. Bio je vise u fazonu mikijevog zabavnika. Znaci skoro samo stripovi, ali u velikom formatu. Tako da sam imao priliku citajuci danima i nocima da posmatram evoluciju Politikinog Zabavnika. Moje misljenje je da od prvog broja nije trebalo nista menjati!!! Same radnje stripova(Miki,patak Paja i drugi) su bile daleko bolje nego zadnjih 30 godina.

 

Takodje je imala sve Mikijeve zabavnike i Mikijeve Almanahe od prvog do poslednjeg broja ukoricene i slozene po redu. To je tek bila fantazija.Znaci jedno 6 debelih knjizurina koje je bilo tesko podici sa zemlje. Trebalo je vremena to sve procitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo nisam uzimao Politikin zabavnik(tacnije vise godina),pre nekih mesec i po sam ponovo krenuo da uzimam redovno. Ma i dalje je zakon!

E bas bih voleo da ponovo izdaju Mikijev zabavnik, to bih sigurno redovno uzimao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...