Jump to content

Politikin zabavnik


WS

Recommended Posts

Чак је врло занимљиво кад прелисташ неке старе бројеве, па видиш које су биле актуелности у то време.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја све то држим на тавану, мислим да их има преко 600. За последњих 20 година мислим да мој ћале није омануо ниједну недељу да не купи Забавник.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја све то држим на тавану, мислим да их има преко 600. За последњих 20 година мислим да мој ћале није омануо ниједну недељу да не купи Забавник.

Blago tebi ja nemam tavan,živim u stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugi niz godina sam kupovao "Politikin Zabavnik" i "Tempo" :bigblue:

Da, Tempo sam i ja kupovala u osnovnoj školi ( i sećam se da je tada bio aktuelan Perica Ognjenović :) ), a Politikin zabavnik sam prestala prošle godine. Moram da obnovim naviku. Jako, jako kvalitetan časopis. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, цео спорт више није исти као пре 15 година, тако да је самим тим и "Темпо" сјебан. Плус су се вратили на латиницу, фуј!

Забавник је квалитетан као и увек, има добрих чланака. Е, сад, можда то није то, јер су информације сада доступније него раније, али историјски текстови су им одлични, као и зљанимљивости. Стрипови умеју да буду добри, само премало страна стрипа има по броју, па се отегну на 3-4 броја. Научна фантастика је такође добра, Цукић повремено напише добар текст о музици...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, то сам најмање читао, мада је повремено било баш добрих прича. Некако су ми остале теме, највише историјске, биле вазда занимљивије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, стварно су умели да буду феноменални, што стрипови, што разне рубрике. Рецимо, читао сам својевремено чланак о неком броду из Далмације који се разлупао негде на обале чини ми се Јужне или Централне Америке, па их је неко индијанско племе прихватило, али су прихватили и доста речи из њиховог језика. Сећам се и да је наслов био нешто типа ''Хрватски Индијанци''.

Где сад човек може да нађе тако луд чланак? :confused:

Узгред, и ја имам тону Политикиних Забавника, али нажалост немам где да их држим, па ако је неко вољан да откупи неке (буд-зашто) отворен сам за понуде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je uradila moja drugarica i skratila sebi muke?

Sve brojeve Zabavnika je odnijela na koričenje, tako da sada ima nekoliko tomova koji su označeni po godinama (npr. 1990 - 1993) i to je to. Uredno poređani sada su na policama, umijesto raštrkani po patosu sobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Узгред, и ја имам тону Политикиних Забавника, али нажалост немам где да их држим, па ако је неко вољан да откупи неке (буд-зашто) отворен сам за понуде.

Хм, морао бих да одем кући, скупим све и попишем оне који ми фале.

 

Иначе, то за коричење уопште није лоша идеја. Ионако има 54 броја годишње, па таман може по годинама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зар Темпо није угашен?

Забавник читам од како знам за себе, то је најбољи домаћи часопис. Многи ми говоре да је, рецимо, Национална географија боља, али мислим да то није прикладно поређење, јер Забавник никад није ни имао претензије да постане научни магазин. Нисам пропустио ниједан у последњих 15 година, а имам 19 па вам је ваљда јасно колико сам везан за њега.

Edited by Radoomir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Моји нису пропустили да купе ниједна у последњих 20 година, а ја имам 26, па ти види. Чак и за време оне хиперинфлације смо га куповали, осим једног броја који није ни стигао до Уба.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам га се још дочепао. Кад будем отишао кући... глупо да купујемо Забавник у дупликату.

 

Јеси ли можда чула за веселу амазонску рибицу коју привлачи амонијак из мокраће и завлачи се у мокраћоводе, а не може да се избаци осим хируршким путем, јер се закачи кукицама за месо, па ствара и ужасне болове?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam :da:. Baš je drug prije neki dan spomenuo tu ribicu i kako bi dobro došla (ponekad) Jadranskom moru. Kada odem u Šušanj (poznata i ljeti gusto naseljena barska plaža), smuči mi se život kada vidim koliko je mutna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сећам се и ја те рибице. У последњем броју има стварно ужасних бића, видесте ли оно што нарасте, па се као конац извлачи из тела? Пакао...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...