Jump to content

Politikin zabavnik


WS

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Kod moje babe u beogradu stanovala je jedna dobra cica iz Rume koja je bila veliki fan politikinih i mikijevih zabavnika. Ja sam sasvim slucajno otkrio njenu velicanstvenu kolekciju. Devojka je imala politikine zabavnike iz 1910 i slicnih godina. Znaci od broja jedan pa sve do zadnjeg broja koji je tada bio izdat. Sve je to bilo slozeno i ukoriceno!!!

 

 

Cek, zar nije 1939. poceo da izlazi?

 

Inace, jos 3 broja i izlazi jubilarni-3000. broj. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viki, Politikin Zabavnik, sajt Politike, svi kažu da je prvi broj izašao 1939. Ja sam na sajmu knjiga i video taj broj, i lepo piše broj 1, a to što si ti čitao izdanje iz 1921. godine, to je samo brutalna šala Majke Prirode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opste je poznato da je prvi primerak izasao 1939. i to je bio ovaj:

 

400px-Politikin_Zabavnik_73.png

 

A ako se ne varam, svojevremeno je objavljen i reprint tog broja, upravo zato sto je bio PRVI.

Edited by Black Totem Lemur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Lici majku mu. Nebi mogao sa sigurnoscu reci da li je to taj, ali sam video brojeve iz 1920 i neke. Sad moze da bude da je to neka preteca PZ-a. Uglavnom je bilo ukoriceno zajedno sa ostalim PZ-ima.

 

 

Mogu i ja nekad da pogresim.

 

 

Možda si video ''Kekec'', ''Vjesnik'', iako nisam siguran da li je to starije od Zabavnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacekace te malo da obrisem ova vredjanja. Sutra vracam temu, bolje to nego da vam lupam warnove. Osetite se upozorenim

 

OCISCENO I EDITOVANO!

 

Molicu da u buduce nema svadji i vredjanja! Hvala na razumevanju!

Edited by Black Totem Lemur

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ja sam poceo da kupujem od 2005 ,imam oko 50 brojeva

 

Meni je to porodična tradicija, kod mene u kući ima skoro 4 decenije ''Politikinih Zabavnika''. :)

Doduše neke brojeve sam izgubio, ali opet police su mi prenatrpane ''zabavnicima''. Najbolje izdanje ''Politike'' ikad. :da:

 

Ovaj 3000 je ok, no, pored knjige, mogli su malo veći broj strana da ponude, i više napišu o kolektivu ''Zabavnika''.

Ali što se tiče ovih poklon knjiga, super potez.

 

Jedino što mi trenutno ne ide uz ''Zabavnik'' su ilustracije od Gorskog, previše zbrzano, i šablonski. Andrej je s druge strane ok.

Šteta je što više nema ''sf'' odeljka, no, može se i bez. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to porodična tradicija, kod mene u kući ima skoro 4 decenije ''Politikinih Zabavnika''. :)

Doduše neke brojeve sam izgubio, ali opet police su mi prenatrpane ''zabavnicima''. Najbolje izdanje ''Politike'' ikad. :da:

 

Ovaj 3000 je ok, no, pored knjige, mogli su malo veći broj strana da ponude, i više napišu o kolektivu ''Zabavnika''.

Ali što se tiče ovih poklon knjiga, super potez.

 

Jedino što mi trenutno ne ide uz ''Zabavnik'' su ilustracije od Gorskog, previše zbrzano, i šablonski. Andrej je s druge strane ok.

Šteta je što više nema ''sf'' odeljka, no, može se i bez. :D

 

 

meni nije to tradicija nazalost ali kad mi je jedna rodjaka Novog Sada sjecam se dala par brojeva odmah sam ga zavolio,stvarno dobar izvor informacija i mozes dosta toga da se nauci

 

 

 

pardon :rodjaka iz Novog Sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad je sredom izlazio ''Mikijev Zabavnik''...Nekad sam imao oko 200 brojeva, danas mi je ostalo svega nekoliko komada, ali mogu se pohvaliti sa par brojeva s kraja šezdesetih. :D

 

Što se tiče ''Politikinog Zabavnika'', sećam se kada je krajem osamdesetih na dve table izlazio strip ''He-Man'', posle su pojavljivali ''Beli Strelac'', ''Tunga'', ''Asterix'', ''Tin-Tin''...i sećam se jednog stripa, ali sad ne mogu da se setim imena, ali uglavnom neki plavušan u crnoj rolci i helankama, koji radi pri nekoj tajnoj organizaciji...francuski strip, veoma dobar, old school crtež i kolor. Je l' se seća neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad je sredom izlazio ''Mikijev Zabavnik''...Nekad sam imao oko 200 brojeva, danas mi je ostalo svega nekoliko komada, ali mogu se pohvaliti sa par brojeva s kraja šezdesetih. :D

 

Secam se da je bio i mali zabavnik (valjda se tako zvao), u fazonu bajke u stripu. Bilo Carevo novo odelo i svasta jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ''Politikinog Zabavnika'', sećam se kada je krajem osamdesetih na dve table izlazio strip ''He-Man'', posle su pojavljivali ''Beli Strelac'', ''Tunga'', ''Asterix'', ''Tin-Tin''...i sećam se jednog stripa, ali sad ne mogu da se setim imena, ali uglavnom neki plavušan u crnoj rolci i helankama, koji radi pri nekoj tajnoj organizaciji...francuski strip, veoma dobar, old school crtež i kolor. Je l' se seća neko?

 

Secam se kao danas kad sam kupio prvi "Zabavnik"...bio je Tunga. To me je kupilo, pa sam uzimao gotovo svaki broj do 1994..Prestao sam da kupujem jer nije bilo para za "Zabavnik" Cena se menjala iz broja u broj..iflacija, sranja..Secam se i kad su davali He-man karte, pa ono..obucite Orka, He-mana itd. :) Bila su to lepa vremena. Beli strelac je bio neponovljiv..ne znam zasto su odjenom prestali da ga forsiraju.

Edited by Srbija Srbima

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...