Jump to content

Tr00 Metal Fanovi


Dushan S

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pogrešno sam protumačen. Nisam ja rekao da ja slušam metal zbog drugih, slušam ga ja zbog sebe, ali sam rekao da nisam od onih koji koriste izgovor da slušaju metal zbog sebe, a ne zbog drugih, kao razlog da im imidž ne bude metalski. Uvek ću ja slušati metal zbog sebe, nije mi bitno da li ga i drugi slušaju, ali jednostavno imam potrebu da se i javno predstavim kao metalac. Sa druge strane, ima onih metalaca koji se namerno oblače kao fenseri, jer ne žele da otkriju drugima svoj muzički ukus. Meni je to glupo.

Cuj ... ja nosim odecu kakvu nosim ... Ako mi dodje da kombinujem crne farmerice/martinke/belu russel athletics majicu uradicu to ... jer me boli kurac sta ce ko da kaze ... dok god je ta stvar ( bilo koji deo garderobe ) dobrog kvaliteta, i odgovara mi boja, ili kombinacija boja, ja cu to nosti bez obzira da li ce neki mali metalac da mi sere ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mojoj školi ima oko 60-75% alternativaca (rock, metal, grunge, indie), od kojih 25% metalci... nismo većina ali nas ima jako puno.

Pritom, šabana ima po 2-3 u svakom odeljenju i potpuno su i najsurovije ugroženi :)

 

(Matematička gimnazija)

?Ne bih se bas slozila.Ako pogledas samo moje odeljenje tu je 8 'alternativaca'(kakvo etiketiranje :no:),sto ti dodje oko 3/4 i def.drzi rekord u gimnaziji..Ali u ostalim odeljenjima 'alternativci' su ti kojih ima manje i 'ozbiljno ugrozeni'.'Metalaca' gotovo i da nema.:da:

 

 

 

 

 

Lepo je biti drugaciji,ali ne i lepiti sebi etiketu na chelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Nemojte samo koristiti izraz alternativci... Isuviše vuče na alternativni metal i rock, tj. pravce koji nisu tr00 metal.

 

Zar je bitno ako nisi troo, i jebao vas više taj izraz. Paorskiji izraz nisam čuo u poslednji 10 godina sigurno. To sve doneli ovi klinci, '89,'90...

Ako je troo izgledati ko klošar, iscepan, zapušten, alkoholisan, da smrdiš na neku duvku, i da blejiš kod konja gledajući druge popreko, okej.

 

Meni su čak iskreniji neki alter metal i rock sastavi, nego pola metal bendova, koji pevaju i sviraju zato što je metal sad u ekspanziji.

 

Pogledajte samo, 1990-'91, kad je metal sa metallica-inim black albumom buknuo. Metal se puštao na svim televizijama svi su bili metalci, o našim prostorima i da ne govorim, svaki dan svaki novi bend, metal festovi na sve strane...

Dolazak 1995...nigde ničega, kod nas, svi uvlače gornje trenerke u farmerke, šišaju se na kratko, kilo gela na glavudzi...dizelaši...'ajde, i to je bio period.

2002. godina, opet metal euforija na domaćem terenu...dokle, verovatno narednih pet-šest godina, dok opet ne pukne neki kurac pa nešto deseto bude u fazonu.

 

Ja jesam Metalac, to ne poričem, jer od kad sam počeo da ga slušam, nikad nisam ni prestajao slušati, jer to iskreno volim. Ali nemam razologa da se

oblačim tako, jer nemam potrebu ni da se time izdvajam iz društva niti da sad glumim devojačko ludilo, hodajući gradom mršteći se, noseći kilo nitni i šiljaka na sebi, samo da bi eto nekom dokazao da sam metalac. I kome koju poruku da prenosim, čime? Ko ga boli kurac šta ja slušam ili koje je moje političko ili religijsko opredeljenje.

 

Za mene, to je fazon. Isto kao što su i prenaglašeno isticanje ljudi da su satanisti, pagani, hrišćani, pravoslavci...ali ne bih o tome ovde. O tome treba posebna tema. :rolleyes:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mojoj školi ima oko 60-75% alternativaca (rock, metal, grunge, indie), od kojih 25% metalci... nismo većina ali nas ima jako puno.

Pritom, šabana ima po 2-3 u svakom odeljenju i potpuno su i najsurovije ugroženi :)

 

(Matematička gimnazija)

 

Е значи у првој реченици сам скапирао у коју школу идеш :)

Пази ја сам долазио у ситуације да се баш жестоко дистанцирам од те "алтернативне" групације јер је у 90% случајева био све го дебил и комплексаш. Е јбг можда је у твојој генерацији другачије...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е значи у првој реченици сам скапирао у коју школу идеш :)

Пази ја сам долазио у ситуације да се баш жестоко дистанцирам од те "алтернативне" групације јер је у 90% случајева био све го дебил и комплексаш. Е јбг можда је у твојој генерацији другачије...

Pa i jeste drugacije.:da: U principu se svi drzimo zajedno.

Narocito u e odeljenju,mi smo uvek posebni.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je troo izgledati ko klošar, iscepan, zapušten, alkoholisan, da smrdiš na neku duvku, i da blejiš kod konja gledajući druge popreko, okej.

 

 

 

Ja jesam Metalac, to ne poričem, jer od kad sam počeo da ga slušam, nikad nisam ni prestajao slušati, jer to iskreno volim. Ali nemam razologa da se

oblačim tako, jer nemam potrebu ni da se time izdvajam iz društva niti da sad glumim devojačko ludilo, hodajući gradom mršteći se, noseći kilo nitni i šiljaka na sebi, samo da bi eto nekom dokazao da sam metalac. I kome koju poruku da prenosim, čime? Ko ga boli kurac šta ja slušam ili koje je moje političko ili religijsko opredeljenje.

 

lepo vam covek kaze.Mene bre nekad sramota da se pozdravim sa nekim ljudima kad ih vidim u onoj crnini.pa ona sminka,bodlje oko ruku i vrata.pa niste vi kerovi da nosite to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
A od cega te sramota....da ce neko da te vidi u njihovom drustvu, onda mozda treba da prestanes da se pozdravljas sa njima i promenis drustvo...

 

Sve zavisi od toga kakvi su likovi u pitanju. Mozda preterano žickaju lovu,možda su i neki, ko zna kakvi... :):):):)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle vam to da je prljavština metalski fazon? Zapuštanje, nekupanje, prljava i cepana odeća su rokerski fazon, tj. fazon hipika. Metalac treba da bude čist i uredan. Zato se i nosi crna boja, jer izgleda najčistije i najurednije (znam da će neko sada reći da je to zato što se na njoj ne vidi prljavština). Ja se, recimo užasavam cepanih farmerki, nije ni čudo što su fenseri preuzeli taj fazon. Vojnička odeća (ili ona koja podseća na vojničku), koju metalci nose, takođe je oznaka discipline i urednosti, koje postoje u vojsci. Gotičarke se, s druge strane, oblače baš onako kako bi devojke i trebalo da se oblače - ništa kratko, ništa usko, a bela šminka je tu da podseti da su vekovi proganjanja i ubijanja žena kao veštica od strane bolesne hrišćanske religije bili uzaludni, jer ljude možeš da ubiješ, ali ideju ne možeš. Fenserke upravo pokušavaju da unište tu ideju, tj. da unište ono što je žensko u ženi, time što svojim imidžom i ponašanjem svode sebe na robu, jeftinu ili skupu svejedno je.

 

 

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Odakle vam to da je prljavština metalski fazon? Zapuštanje, nekupanje, prljava i cepana odeća su rokerski fazon, tj. fazon hipika. Metalac treba da bude čist i uredan. Zato se i nosi crna boja, jer izgleda najčistije i najurednije (znam da će neko sada reći da je to zato što se na njoj ne vidi prljavština). Ja se, recimo užasavam cepanih farmerki, nije ni čudo što su fenseri preuzeli taj fazon. Vojnička odeća (ili ona koja podseća na vojničku), koju metalci nose, takođe je oznaka discipline i urednosti, koje postoje u vojsci. Gotičarke se, s druge strane, oblače baš onako kako bi devojke i trebalo da se oblače - ništa kratko, ništa usko, a bela šminka je tu da podseti da su vekovi proganjanja i ubijanja žena kao veštica od strane bolesne hrišćanske religije bili uzaludni, jer ljude možeš da ubiješ, ali ideju ne možeš. Fenserke upravo pokušavaju da unište tu ideju, tj. da unište ono što je žensko u ženi, time što svojim imidžom i ponašanjem svode sebe na robu, jeftinu ili skupu svejedno je.

 

 

Lepo da ti odeš na služenje regularne vojske da vidiš tu disciplinu. Da osetiš malo i ''vojničke urednosti''. Smučio bi ti se život za nedelju dana. Dalje, posle vojske, zaposli se ko grobar, ako ti je fetiš da gledaš ribe u crnini. Ništa kratko, ništa usko, zamisli te ribe leti, na +30 stepeni, na šta to liči i koliko smrdi, isto kao i likovi u tom fazonu. Nauči šta je hrišćanstvo, prvo.

Veštice su spaljivane od strane katoličke crkve, nemoj lupetati dodjavola. I koju ideju, da budeš veštica, i sav u crnom na +30 stepeni. Ekstra.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotičarke se, s druge strane, oblače baš onako kako bi devojke i trebalo da se oblače - ništa kratko, ništa usko, a bela šminka je tu da podseti da su vekovi proganjanja i ubijanja žena kao veštica od strane bolesne hrišćanske religije bili uzaludni, jer ljude možeš da ubiješ, ali ideju ne možeš.

Kakve ovo ima veze sa zivotom?:)

Zar ti zaista mislis da 'goticarke' sa Trga zele svojim imidzom da podsete na vekovno proganjanje vestica?

To je zaglupljena masa,koja jos uvek trazi sebe(ko zna,mozda se i nadju) i koja se ni po cemu ne razlikuje od dizelasa,kojima toliko tera kontru,ne shvatajuci da od sebe prave isto sranje drugo pakovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...