Jump to content

Tr00 Metal Fanovi


Dushan S

Recommended Posts

LoLoLoL :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=WPHAsqSy02A

 

Tip intervjuiše fanove, onako treba pogledati, između blamaže i zabave je :) U svakom slučaju gledajući ga dobio sam neodoljivu želju da se ošišam i više nikad ne obučem ništa crno :D

 

Šalu na stranu ovo je dobar povod i za neki komentar koliko je to isprazna forma (ili nije) šatro biti buntovnik i oblačiti se u "uniformu" metalca, i ponašati se i izgledati po stereotipu. Da li je neko zaista drugačiji i sebi svojstven ako je kao protiv društvenih ograničenja i stereotipa, a pri tome izgleda kao preslikan "Ja sam metalac" ili "ja sam goth" ili šta već pa je sam u stvari stereotip ali na drugi način? Ili mislite da postoji razlika?

 

Znam da je većina ljudi ovde mlađarija pa bi bilo interesanto čuti kako oni vide svoj image (ako ga furaju) i šta on znači za njih, te kako gledaju na vrlo verovatnu činjenicu da neće tako izgledati za nekih desetak godina?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovi iz South Parka su to lepo napravili u onoj epizodi gde Sten skuplja ekipu da igra protiv klinaca iz okruga Orandz. Onaj deo kada dodje kod goticara koji su nekonformisti, pa nece da igraju, a onda glavni baja kaze da je on toliki nekonformista da se nece konformizovati njihovom stavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant

Ma, metal nije ono što je bio pre 10 godina, danas je metal trend

Ja lično, to oblačenje kod klinaca vidim više kao modni fazon, ili nešto čime bi se naglasili da su drugačiji od drugih. znaš ko će biti crnji, utegnutiji, čupaviji, našminkaniji....

dovoljan je letimičan pogled na koncerte king diamond-a, tankarda, destruction-a,...koji su bili u beogradu, gde vidiš klince koje se oblače kao da su ispali iz osamdesetih, tesne farmerke, duboke patike, bele debele čarape...svi su isti jebi ga...

Ako pravimo komparaciju, klinke su uglavnom u nekom doom goth fazonu, sa maximalnim izbeljivanjem lica, prenaglašenom šminkom, bojenjem kose u totalno crno ili crveno, dugim crnim suknjama, kaputima i na +30 stepeni...i opet sve izgledaju isto.

 

Verovatno će to nositi dok ne završe srednju ili faks...

I da hoće kasnije da se nose tako, verovatno bi ga ispušli gde da pokušaju da se zaposle tako obučeni...:):):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče šablona u imidžu metalaca, ni ja ne volim krute šablone, ali moram da priznam da su oni ponekad korisni. Da se ja ne oblačim kao metalac, tj. u šablonu, niko ne bi znao da slušam metal. Ja jednostavno imam potrebu da pošaljem tu poruku, nisam od onih koji kažu: "Ja slušam metal zbog sebe, a ne zbog drugih".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Što se tiče šablona u imidžu metalaca, ni ja ne volim krute šablone, ali moram da priznam da su oni ponekad korisni. Da se ja ne oblačim kao metalac, tj. u šablonu, niko ne bi znao da slušam metal. Ja jednostavno imam potrebu da pošaljem tu poruku, nisam od onih koji kažu: "Ja slušam metal zbog sebe, a ne zbog drugih".

 

Čekaj prijatelju, nemoj me pogrešno razumeti, iako ja izraz ''pičke'' koristim u temi ''moj slučaj'' kao šablon...ali vezano za ovu temu, ako drugi prestanu da slušaju metal, prestaćeš i ti?

 

Ne znam samo koja je to definicija krut šablon, možda ako ti se digne u kožnim pantalonama?:):)

Nebitno...ali ovo je definitivno post meseca marta:):):)

 

Sms poruka:):):):)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte me ne čudi taj video i reakcije tih metalaca,mislim normalno je to,šta da se očekuje?DA svi metalci imaju Iq>140,ma jok,i tu su idioti kao u gotovoj svakoj grupaciji koja zeli da privuče pažnju na sebe,tako i kod rejvera,repera(tu su uglavnom svi idioti) itd.Stvar je u tome da današnje generacije nemaju razloga da buntuju,ali isto tako nisu imale ni generacije iz 80-tih,a ni iz 70-tih(manje vise),jer su sve te generacije manje-više profitirale od generacije iz 60-tih,tako da ja uopšte ne vidim tu nikakav problem,tako je i bilo,tako će i ostati.

Stereotipno ponasanje metalaca da,kada se napiju,idu ulicama i deru se "Slayer,Fuck,Metal" ili nešto slično je u svakoj sličaju jadno i jeftino,ali situacija nije ništa bolja kod drugih grupacija,možda kod gotha,jer su oni malo smireniji,ali opet bi ih ja poslao psihoterapeutu,koji bi im pomogao da izađu iz krize licnosti.

Što se mene tiče,problem je kada vidiš čovjeka od 20 i kusur godina koji se ponaša kao 16-godišnjaci u tom fazonu.Ali ajde,kada pogledam ove šabene koji nemaju mozga niti će ga ikada imati,onda su mi puno draži i ti stereotipni metalci. :rockdevil:

Biti "Metalac" je dobilo nezasluženo lošu konotaciju.

Koliko toliko je normalno da kada odeš na neki metal koncert da ćes da vidim gomilu metalaca koji su veoma slični.Pitam se šta neki ovde očekuju,balerine?kada odeš da gledaš neku operu i tu ćes da vidiš gomilu ljudi u smokingu i takođe svi isto izgledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biti "Metalac" je dobilo nezasluženo lošu konotaciju.

Misliš?

:D

 

***

 

Po meni, stvar je jednostavna, metal opet postaje trend među mladima, a svi znamo da su trendovi lako kvarljiva roba + digitalna muzička revolucija (čitaj/čitam mp3) pojede značaj muzike. Stvarno smatram da je ovo drugo problem koji bitno obezvrijeđuje muzičku umjetnost.

 

***

 

E, sad, sjedim neku veče kod kuma/komšije/gitariste Bor'sa koji je od mene stariji koju godinu, i pričamo o svjetskim problemima i tako. I na TV aparatu Marija Šerif... pardon za traume, Šestić, NAŠA predstavnica na Pjesmi Evrozivije. Simpatična je ona, 1987. godište, mislim da je najmlađa kod nas koja je diplomirala na muzičkoj akademiji, a gdje i ne bi kad joj je otac autor himne BiH. No, ovo ne spominjem zbog nepotizma. I pjeva ona tu neku pjesmu, neka rijeka odnese njen bol, muka problemi, a stvar loša, tragedija - gdje i ne bi kad je ko-autor moj nerođeni brat. Ovo definitivno ne spominjem zbog nepotizma. Elem, kaže Bor's u jednom trenutku, sve te klinke vodaju neke čupavce za ruku. Kažem ja užas. Kaže on da je to dobro. Pitam zašto. Kaže metal, ovo-ono. Pitam ja njega što nas dvojica onda nismo metalci. Kaže on jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gomiletnia devojaka se oblači u "Goth/Dark fazonu", meni je to potpuno u redu, razumem zašto.

Lako je obući se u "Dark fazonu" zato što navučeš na sebe dve crne vreće koje simbolišu suknju i majcu, pa nakačiš tonu nakita, razmažeš šminku, tako rade devojčice koje misle da neuglednost ima veze sa metalom.

Lepo je obući se u "Gothic fazonu" jer ističe sve lepo u vezi tela (osim nogu), grudi i struk pogotovo. Šminka naglašava sve crte lica i može ih potpuno promeniti nabolje. Široke suknje takođe efikasno kriju nedostatak bilo kakve brige o svom telu tj ne vidi se salo.

Sada je problem što takve devojke MISLE da je lepo i privlačno izgledati poput klovna i nakačiti tonu bižutrije i delovati propalo i neshvaćeno.

Meni su oba stila uglavnom odvratna, ali sam videla dve-tri devojke koje lepo znaju da se obuku kao Goth.

Pa, budući da spadam u te klince '90. godište koji šatro furaju osamdesete i slično: moji omiljeni albumi snimljeni su između '81. i '90. godine. Ne osećam se prijatno u odeći koju forsira moderan (Nu i slično) metal - skejterke i vrećaste pantalone - i nemam nameru da se uniformišem ni na taj način. Nosim kožne pantalone, to je uniforma, zar ne? Da li bi bilo bolje da umesto toga odem u ChanDoo i kupim nešto iz najnovije kolekcije jakni sa krznom da ne bih bila uniformisana poput likova iz osamdesetih? Thrasherke nosim samo na treningu/trčanju, ne čak ni u školu, jer pored mora raznih - kvalitetnih patika baš su mi one zapale za oko jer su retro. Ili da ispravljam kosu da mi ne bi bila kovrdžava, da slučajno ne izgledam kao neko iz osamdesetih?

Btw... u školu, koju posmatram samo kao obavezu, idem formalno obučena. Opet uniforma?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da mislim da je tako,inače to ne bih ni napisao. :opusteno:

Ne slažeš se?

Misliš da misliš?

:D

 

Otkud ja znam da li ti pišeš ono što misliš i da li misliš ono što pišeš. Zato i pitam.

Ko pita ne skita.

:D

 

Znači, oni to nisu zaslužili...

:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

Da,baš tako kao što sam rekao. :D

Pa kako god bilo,ti ne možeš da znaš da li ja mislim ono što pišem ili da li pišem ono što mislim,osim ako ti ja to ne kažem.Ali ja ne vidim razlog zašto bi to rekao. :)

 

Ma jok ba,kakvi zaslužili,dobro možda neki jesi,ali to nije razlog da generalizujemo.

 

A šta ti misliš?

 

 

I da,Dušane,trebao si da napišeš "TRVE Metal Fanovi",a ne Tr00

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw... u školu, koju posmatram samo kao obavezu, idem formalno obučena. Opet uniforma?

Pa, sta god obuces, izgledaces na neki nacin uniformsiano u skladu sa nekom grupom. To prestaje da bude uniformisanost kada ti to odaberes, ne kad te neko drugi natera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogodak :) a još sam i nepristrasna :)

 

Ok, znači na blejzer prikačim par bedževa i na suknju obučem thrasherke, to je onda to ;) ali ozbiljno, ako do te mere pričamo o uniformi, onda se od uniforme ne može pobeći jer, na kraju, svi odeću kupujemo u buticima i identični komadi se kroje u enormno belikoj količini.

 

A i zašto je bitna odeća, samo maska? Sa folerom je dovoljno da popričaš i shvatiš o čemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogrešno sam protumačen. Nisam ja rekao da ja slušam metal zbog drugih, slušam ga ja zbog sebe, ali sam rekao da nisam od onih koji koriste izgovor da slušaju metal zbog sebe, a ne zbog drugih, kao razlog da im imidž ne bude metalski. Uvek ću ja slušati metal zbog sebe, nije mi bitno da li ga i drugi slušaju, ali jednostavno imam potrebu da se i javno predstavim kao metalac. Sa druge strane, ima onih metalaca koji se namerno oblače kao fenseri, jer ne žele da otkriju drugima svoj muzički ukus. Meni je to glupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, metal nije ono što je bio pre 10 godina, danas je metal trend

Ja lično, to oblačenje kod klinaca vidim više kao modni fazon, ili nešto čime bi se naglasili da su drugačiji od drugih. znaš ko će biti crnji, utegnutiji, čupaviji, našminkaniji....

dovoljan je letimičan pogled na koncerte king diamond-a, tankarda, destruction-a,...koji su bili u beogradu, gde vidiš klince koje se oblače kao da su ispali iz osamdesetih, tesne farmerke, duboke patike, bele debele čarape...svi su isti jebi ga...

Ako pravimo komparaciju, klinke su uglavnom u nekom doom goth fazonu, sa maximalnim izbeljivanjem lica, prenaglašenom šminkom, bojenjem kose u totalno crno ili crveno, dugim crnim suknjama, kaputima i na +30 stepeni...i opet sve izgledaju isto.

 

Verovatno će to nositi dok ne završe srednju ili faks...

 

Realno covek je sve ovim postom objasnio...Dacu samo primer od nas 20 likova iz drapsina koji smo furali metal,samo nas 4 je po zavrsetku srednje nastavilo da fura taj fazon...

 

Btw ja ne znam da li je samo u meni problem,ali meni da pridje tip sa ovakvim pitanjem na tipa koncertu kanibala otkinuo bi mu glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mojoj školi ima oko 60-75% alternativaca (rock, metal, grunge, indie), od kojih 25% metalci... nismo većina ali nas ima jako puno.

Pritom, šabana ima po 2-3 u svakom odeljenju i potpuno su i najsurovije ugroženi :)

 

(Matematička gimnazija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...