Jump to content

Tr00 Metal Fanovi


Dushan S

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesi li razmišljao da pozoveš društvo na gajbu, malo prigušite svetla, pustite muziku, ali ne previše glasno, malo mu ga dajete po žganju, malo po priči...?
Pa ovaj...hahaha :mrgreen: Hvala na savetu, ali ja izražavam svoje žaljenje na zato što sam frustriran jer nemam gde da izađem a hteo bih, ili što ne znam šta ću uveče, već ono... Znaš, grad od dva miliona stanovnika a nema ozbiljan klub a onda odeš da sviraš u neko malo mesto u vojvodini i vidiš klub koji je do jaja i stalno su svirke, puno do vrha lepa atmosfera. Naravno da me onda principijelno nervira. Jer mišljenja stavovi, šta je in ili out, sve to počinje i servira se naciji iz BG-a. Pošto metal u BG-u nije cool onda se to odražava i na ostatak države i na muzičku scenu itd. Znači više različitih stvari me nervira.

U BG-u je postala odomaćena varijanta da rock i metal mesta treba da budu ono LoFi, znaš, tamo gde se skupljadu metalci da povraćaju piju jeftino pivo jer nemaju kinte, slušaju preglasnu muziku na lošim zvučnicima koji se raspadaju i mašu masnim kosama. Stvorio se stereotip koji što je najgore imam utisak da sama rock-metal publika kao da je prigrlila i navikla se. Tehnički isto para ima i neki šatro sređeni tip ili riba, i jedni i drugi su srednje švorc, ali su oni spremni da izdvoje kintu za ugođaj a ovi "naši" samo jauču i plaču kako nemaju za ovo nemaju za ono, mnogo im karta za koncert, skupo im pivo tamo i onamo i tako dalje. Ispašće da su svi "metalci" iz radničkih porodica a "fenseri" deca bogatih roditelja što je daleko od istine. Onda naravno kad neko ulaže pare u lokal, radije će da cilja na one koji su spremniji da ostave pare, ili će da gađa negde između, kao mesto je opušteno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Све стоји, као и чињеница да металци дају паре на још много штошта осим излазака, карте за концерт си поменуо, да не помињем музику. Не верујем да фенси нација оставља много пара ван кафића, осим можда на гардеробу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovaj...hahaha :mrgreen: Hvala na savetu, ali ja izražavam svoje žaljenje na zato što sam frustriran jer nemam gde da izađem a hteo bih, ili što ne znam šta ću uveče, već ono... Znaš, grad od dva miliona stanovnika a nema ozbiljan klub a onda odeš da sviraš u neko malo mesto u vojvodini i vidiš klub koji je do jaja i stalno su svirke, puno do vrha lepa atmosfera. Naravno da me onda principijelno nervira. Jer mišljenja stavovi, šta je in ili out, sve to počinje i servira se naciji iz BG-a. Pošto metal u BG-u nije cool onda se to odražava i na ostatak države i na muzičku scenu itd. Znači više različitih stvari me nervira.

U BG-u je postala odomaćena varijanta da rock i metal mesta treba da budu ono LoFi, znaš, tamo gde se skupljadu metalci da povraćaju piju jeftino pivo jer nemaju kinte, slušaju preglasnu muziku na lošim zvučnicima koji se raspadaju i mašu masnim kosama. Stvorio se stereotip koji što je najgore imam utisak da sama rock-metal publika kao da je prigrlila i navikla se. Tehnički isto para ima i neki šatro sređeni tip ili riba, i jedni i drugi su srednje švorc, ali su oni spremni da izdvoje kintu za ugođaj a ovi "naši" samo jauču i plaču kako nemaju za ovo nemaju za ono, mnogo im karta za koncert, skupo im pivo tamo i onamo i tako dalje. Ispašće da su svi "metalci" iz radničkih porodica a "fenseri" deca bogatih roditelja što je daleko od istine. Onda naravno kad neko ulaže pare u lokal, radije će da cilja na one koji su spremniji da ostave pare, ili će da gađa negde između, kao mesto je opušteno.

Totalno si u pravu. Dodao bih samo još da je veliki broj naše metal populacije izrazito zatucan, tj. i dalje se zaluđuje bajatim bendovima i isključen je iz aktuelnih tokova unutar same metal scene. Takođe ima dosta bolida koji su ekstremno netolerantni prema drugim bliskim ili manje bliskim delovima underground kulture.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno si u pravu. Dodao bih samo još da je veliki broj naše metal populacije izrazito zatucan, tj. i dalje se zaluđuje bajatim bendovima i isključen je iz aktuelnih tokova unutar same metal scene. Takođe ima dosta bolida koji su ekstremno netolerantni prema drugim bliskim ili manje bliskim delovima underground kulture.

Upravo tako. Svaka rec je na mestu u oba prethodna posta. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno si u pravu. Dodao bih samo još da je veliki broj naše metal populacije izrazito zatucan, tj. i dalje se zaluđuje bajatim bendovima i isključen je iz aktuelnih tokova unutar same metal scene.

...што је вероватно добро, јер су актуелни токови у оквирима метал сцене тотално срање!

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је истина, али се такви бендови углавном не налазе у АКТУЕЛНИМ токовима, него у дубинама подземља. И није поента у том 'новијих' бендова, него 'модернијих'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji su stvari prilično haterski nastrojene. Na zapadu je sasvim normalno da Slayer vodi na turneje

bandove tipa Hatebreed ili Mastodon, dok je kod nas interakcija između različitih pravaca nemoguća. Zato ćemo još dosta tapkati u mestu, scena če biti očajna, osim par časnih izuzetaka. U kst-u će se i narednih milion godina vrteti iste pesme, a klinci će i dalje znati za bendove koji su pre 20 godina bili aktuelni. Ako se ikada integrišemo u moderan i civilizovan svet biće nam jako teško da se adaptiramo, zbog ograda koje smo sami oko sebe napravili. Ovo ne važi samo za metal, već za Srbiju uopšte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fenseri troše mnogo više novca od metalaca, to je činjenica. Možda mi više dajemo za svirke i slično, ali je za njih stvar prestiža da nose skupu odeću i izlaze na skupa mesta.

 

@Samsa, kažeš zapad, a misliš na Ameriku. Nije to isto. U Evropi u celini se teško postiže interakcija između pravaca.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Фора је у томе што ти модернији бендови и њихове издавачке куће имају пара да плате турнеју са Слејером. Није фора у томе да неко претерано жели да води неки бенд. Можда би ови из Слејера повели неки други, али ако тај бенд нема пара да плати свој део турнеје, то се неће десити.

Сем тога, таква интеграција међу жанровима је апсолутно беспотребан у Европи, зато што има довољно сличних МЕТАЛ бендова да не морају да се повезују по сваку са неким модерњацима.

 

Уосталом, мислим да ако су људи могли да виде Space Eater и Consecration на истој свирци, ту нема места затуцаности код нас. Ту је много битније да су људи добри и да добро раде оно што раде. Поштовање не може да изостане.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa onim što je izrečeno u prethodnom postu, ali i dalje mislim da ima dota hatera koji ne znaju da cene tuđ trud. Volim ono što radi Consecration, vas respektujem, ali kod nas dosta ljudi ne razmišlja tako, već je mrzilački nastrojeno prema žanrovima koje ni ne sluša. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je najvishe zasluzni mediji koji bi pushtanjem metal/alternativnih emisija uputili mlade u metal i slichne oblasti muzike. Takodje u razvijenijim zapadnim zemljama mozes da vidish spot na televiziji , npr.na mtv 2/ gdegod vec ...mozes da vidis dillinger escape plan, mastodon, razne modernisticke bendove i uputish se u pravac

kod nas mladi nemaju prilike da chuju da odredjeni muzicki pravac uopste postoji.

uprkos modrnizaciji mp3 web razmeni, meni se cini da ovde kod mene u kragujevcu stvari idu unazad... to se tice obavestenosti o muzickim zanrovima...unadergraund i treba da ostane undergraund, ali red bi bio da se ljudi malo vishe informishu o svetskim bendovima...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa onim što je izrečeno u prethodnom postu, ali i dalje mislim da ima dota hatera koji ne znaju da cene tuđ trud. Volim ono što radi Consecration, vas respektujem, ali kod nas dosta ljudi ne razmišlja tako, već je mrzilački nastrojeno prema žanrovima koje ni ne sluša. :da:

Ја имам тоне поштовања за многе бендове које никад нећу слушати. Ако неко ради нешто добро, треба то барем поштовати, ако већ не можеш да волиш. Бар ја тако мислим.

Нови Draconic ми се ама нимало не свиђа, али поштујем што људи уопште раде и што раде добро.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant
Ја имам тоне поштовања за многе бендове које никад нећу слушати. Ако неко ради нешто добро, треба то барем поштовати, ако већ не можеш да волиш. Бар ја тако мислим.

Нови Draconic ми се ама нимало не свиђа, али поштујем што људи уопште раде и што раде добро.

 

Totalno.

No, opet u vezi tih hejtera, njih ima dosta, i uvek će ih biti, to je u krvi srpskog roda, nebitno da li voliš neki bend ili ne. Kod nas je uopšte uvrženo da se čim neki bend doživi jači uspeh stovri gomila pljuvača. Evo, primer Alogie, koliko je ljudi zdušno ludelo za ovim bendom kad su objavili prvi album za domaće tržište, toliko se pojavilo i hejtera koji su ih omalovažavali kad je bend izbacio album za stranog izdavača.

Kod nas nema pravih fanova, vezano za domaću scenu. Hoću reći, dok je bend u demo okvirima, ''aaa, kul su'', ali čim se dogodi nešto što će im pomoći da izađu iz tih okvira ili van granica domaćeg terena, odmah kreću salve pljuvanja. To mi nikad nije bilo jasno, ali očigledno je da smo narod koji je ljubomoran i previše prema svom sopstvenom, zato ćemo i ostati u ovom kurcu gde smo sada.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је превише упрошћено виђење целе Алогија приче (има ту још много фактора), мада сам сигуран да је било и доброг броја људи који су баш тако и мислили. Али, немојте мислити да је то карактеристично само за Србију, дешава се то свуда. Нисмо ми ни по чему специфични нити уникатни.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi moji forumasi!

Sam naziv teme TrOO Metal fanovi mi je interesantan i inspirativan, da napisem par reci.

Imam gotovo moralnu potrebu, jer velikoj vecini ovde bukvalno mogu da budem majka po godinama. :) Metal slusam, volim i uzivam u njemu PREKO 20 godina. Pomogao mi je u SVAKOJ situaciji. Zahvaljujuci njemu sam ostala mlada u dusi. Uvek me je oraspolozio kad sam bila tuzna i nesrecna, dodatno pojacavao srecu… Davao mi osecaj zivota. Tako je bilo pre mnogo godina, tako je sad, a tako ce biti dok god ovo moje jebeno Metalsko srce bude moglo da izdrzi! :rockdevil: Smesno mi je da dalje ostavljam postove po forumu, jos smesnije da mi neki klinja palamudi o stvarima koje sam prosla dok on nije bio ni u jajima. Nisam bila na Maidenima. Zasto? Jer nisam htela da pokvarim utisak od pre 20 godina, kada su bili na vrhuncu karijere, a ja ustreptala skakala u prvom redu. (Doduse - i sad imam obicaj da se otkinem na koncertima ;):bigblue: ) Ono sto zelim da vam porucim jeste - ne zaboravite nikada sta ste bili u mladosti, cemu ste stremili i za sta se borili. Jednom Metalac - uvek Metalac! Toga se ne treba stideti. Naprotiv. Ne znam da li sam trOO :) To mi nije ni vazno. Znam samo da uzivam u svemu sto mi Metal daje. A po izgledu i stilu - pa i nisam se puno promenila. I dalje imam jako dugu kosu, i dalje nosim starke, rokericu i majce sa natpisima bendova koje volim, cak ih i dalje kupujem :) Volim da odslusam i svaki novi bend, koji mi preporuce i donesem sud. I dalje mi je srce puno kad na ulici vidim mlade Metalce i uvek ih pozdravim sa \m/ Molim da se ne uvrede neki dragi ljudi ako ih izostavim ovom prilikom. Mnoge od njih dozivljavam i volim kao svoju decu (neko ovde to stvarno i jeste - Three Tears, ljubi je majka :) ), a sa mnogima sam se i sprijateljila.

Poseban pozdrav Filipu, Draganu, Stefanu, Bogdanu, Slobi, Milosu, Misku, Natasi, Vojinu… Voli Vas Sova volimijavas.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...