Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

Berza ploča - beogradski kulturni fenomen od sada i na Akademiji!

 

Pozivamo kolekcionare longplejki, singlica i originalnih CD izdanja, ljubitelje pucketavog zvuka zaboravljenih vinila, radoznalce, istraživače, pregovarače i razmenjivače na BERZU PLOČA, koja će se održavati na Akademiji [Rajićeva 10] svake nedelje od 9h do 13h, počev od sutra, tj. nedelje 7. marta!

 

Vinyl records, LPs, EPs, Original and Used CDs, Rare albums... U name it!! :))))

 

Cena ulaznice: 100 dinara

 

hmmmm hoće li i ovde da dolazi ista ekipa kao i u Kuglaš? Ako je, onda da ne dolazim...izbor je bio i više nego mršav, ma šta mršav - bedan :uhoh: a i ova najava mi deluje suviše pompezno, kao da će tamo biti ne znam ni ja koliko hiljada ploča :uhoh: ali u svakom slučaju (za sada, samo) moralna podrška za entuzijazam :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li bio neko juce na berzi na Akademiji? Utisci?

 

Mene isto zanima,posto sam tek danas video VoivodBG-ov post,hvala na informaciji,majstore

Btw bar 80% onoga sto sam slikao i kacio na ovom topicu je kupljeno na berzi krajem 80-tih i pocetkom 90-tih.

Seca li se nako kad je berza bila u Domu omladine,ja sam tad poceo da dolazim,pa me cisto zanima koje je to godina,otprilike naravno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Berza ploca je na Akademiji samo svake prve nedelje u mesecu da se ne bi gurali u Kuglasu sa motoristima koji tada imaju svoju berzu tamo.

 

hmmmm hoće li i ovde da dolazi ista ekipa kao i u Kuglaš? Ako je, onda da ne dolazim...izbor je bio i više nego mršav, ma šta mršav - bedan :uhoh: a i ova najava mi deluje suviše pompezno, kao da će tamo biti ne znam ni ja koliko hiljada ploča :uhoh: ali u svakom slučaju (za sada, samo) moralna podrška za entuzijazam :pivopije:

 

To nema veze sa ekipom,nema vise ploca u Srbiji.Povampirili se stari kolekcionari,pojavili se novi,svi iskupovali ponovo gramofone po Limundu za po par hiljada dinara (uvezene polovne uredjaje koje su svabe spremile za bacanje) i sada su ploce ponovo aktuelne.Dosta toga je od ex-YU licenci izneto van,albumi ex-YU bendova takodje i ako se pojavi nesto kvalitetno cene su paprene (za nase standarde).Pricao sam davno da ce do ovoga doci ali mi je retko ko verovao...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par noviteta za moju kolekciju...Konacno sam nabavio original Headless children a "ispratio" licencu pa sam je zato fotografisao.I ovaj Atrophy je dugo trazen i iscekivan,skoro 20 godina...

 

dscn2131p.jpg

 

 

 

Konačno neko da voli White Lion (a još kad videh u tvom postu :wub: baš me iznenadi)

Edited by Ајлин
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno neko da voli White Lion (a još kad videh u tvom postu :wub: baš me iznenadi)

 

Pa mogla si da mi das nekoliko pluseva na kontu Liona... :haha:

Salim se,volim ih najvise zbog pesme All the fallen men i celog tog albuma u sustini a meni su jako kreativni i dobri muzicari koji nikad nisu toliko komercijalizovani kao Poison,Warrant,Skid Row i oni ostali sminkeri.Ako izuzmes gitaristu Skid Row,White Lion su bolji muzicari od svih ovih sminkera koji su se vrteli po TV-u krajem osamdesetih u roze helankama sa mini valovima od 3 metra.Volim ih skoro kao Crimson Glory i Queensryche,prija mi da slusam taj bend sto nije cesta pojava kad su glameri u pitanju.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...