Jump to content

Vinyl Kult


Grobodan

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

U nedelju, 27. oktobra, nakon duže pauze, u beogradskom Klubu Gun ponovo će biti otvorena Berza ploča.

 

Na uglu ulica Miloša Pocerca i Sarajevske, svake nedelje, od 14 do 16 časova klub će biti pretvaran u prostor na kojem će pored izlagača i prodavaca, svi posetioci moći da uživaju u svojevrsnom muzičkom vremeplovu.

 

Vinili doživljavaju renesansu, a kompakt diskovi nisu zaboravljeni, stoga će, kao i do sada, ovakav vid izlaganja i prodaje zapisa kolektivne muzičke svesti biti mesto koje će okupljati pre svega ljubitelje i poštovaoce muzike, a potom i one koji će berzu posetiti kako bi kupili neki od omiljenih albuma ili retkih izdanja stripova, knjiga, bedževa, plakata ili majica.

 

U prijatnoj atmosferi kluba, uz tople i hladne napitke, posetioci će imati prilike da provedu nekoliko prijatnih sati u razgledanju, okruženi muzikom, baš onako kako se to radi širom sveta.

 

Za sve posetioce ulaz na berzu će biti besplatan!

 

Svi koji žele da obezbede mesto na improvizanim štandovima mogu poslati email sa zahtevom na [email protected].

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije prvo izdanje kao ni Bolt Thrower.Ja sam jedan od onih koji ne pate od toga da plate duplo ili triput vecu cenu za prvo izdanje istog albuma a na kraju krajeva kad kupis novo onda sam rukovodis time kako ces ga ocuvati od starta.Pored toga bar kod mene ima i onaj osecaj da je ta ploca bila deo "necije" kolekcije ko zna koliko godina a onda iz ko zna kojih razloga prodata,prosla kroz ko zna koliko ruku preprodavaca i berzi sirom sveta...Naravno da imam dosta ploca kojima nisam bio prvi vlasnik ali samo izdanja cije su cene u skladu sa mojim mogucnostima i realnoscu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, zavisi od ploce do ploce, ali izbegavam reizdanja, pogotovo za starije albume. Ko zna sta su koristili kao master i da li jos uvek postoje originalne trake itd. Kad vidim da Back on Black ponekad koristi kao master obican CD, stvarno gubi svaki smisao. A nisu jedini...

 

Bejah pre par dana u Yugovinylu, kupio dve ploce od 20 i kusur godina, kao nove su :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dobro ocuvanih starih ploca al ne kostaju sigurno po 50 evra komad ko sto neki traze za prva izdanja nekih albuma.Verovatno se zato i rade reizdanja tih albuma iz kraja osamdesetih i pocetka devedesetih koji su rariteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako bih izbegao gusenje i ovako zagusene Berze, oglasicu ovde.

 

na prodaju Anathema "Eternity" 2LP. u pitanju je crni dupli vinil izdat 2013. godine posredstvom Peaceville Records-a. kataloski broj izdanja je VILELP434.

vinil je potpuno nov. zadnja strana omota ima blago ostecenje (zarez duzine 4mm), pretpostavljam nastalo usled transporta ili skladistenja u radnji. ostatak omota je u besprekornom stanju.

 

da ne bi bilo zabune, napominjem da se ovo izdanje razlikuje od sledeceg: http://www.discogs.com/Anathema-Eternity/release/3431980

pored razlika u izdavacu i kozmetickim resenjima omota, "Eternity" koji se ovde nudi ne sadrzi booklet sa tekstovima (tekstovi su odstampani na unutrasnjim stranama omota) i Duncan-ovim beleskama vezanim za album. sa druge strane, ovaj "Eternity" dolazi sa 2 bonus pesme - Far Away (acoustic) i Eternity Part III (acoustic).

 

cena je 20 evra, fiksna.

licno preuzimanje na teritoriji Beograda.

 

kontakt na PM.

 

anathema.jpg

 

omot.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...