Jump to content

Europe


B.A.D.

Recommended Posts

Gledala sam ih u NOVEMBRU(?),sa APSOLUTNO NAJBOLJIM JOHN NORUM-om(ne bih ga dala za 1000 Malmsteen-a :violent: )u njihovom rodnom gradu,i zvucali su FENOMENALNO!

Inace,pre par dana sam u centru Stockholma naletela na bubnjara(Ian Haugland) :bigblue: !Sada radi kao DJ na jednoj SVEDSKOJ KULTNOJ RADIO STANICI u jutarnjem terminu(naravno,kada nije na turneji)!

 

LICNI favorit ----- Europe-WingsofT.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

То им беше четврти албум са њима џумле на омоту? Први други и трећи се кољу, али сваки је бољи у различитој категорији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno ova tema nije otvorena ranije...

Bila je tema ranije,al' je nestala...

 

 

Anyway,mocan bend,svidjaju mi se njihove stvari,mada je Joey Tempest na pocetku karijere sa onim brcicima izgledao bas...bas... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledala sam ih u NOVEMBRU(?),sa APSOLUTNO NAJBOLJIM JOHN NORUM-om(ne bih ga dala za 1000 Malmsteen-a :violent: )u njihovom rodnom gradu,i zvucali su FENOMENALNO!

Inace,pre par dana sam u centru Stockholma naletela na bubnjara(Ian Haugland) :bigblue: !Sada radi kao DJ na jednoj SVEDSKOJ KULTNOJ RADIO STANICI u jutarnjem terminu(naravno,kada nije na turneji)!

 

LICNI favorit ----- Europe-WingsofT.jpg

 

Kee Marcelo je tehnički za dve klase iznad Noruma, ali svakako ne mogu poreći Norum-ovo kompozitorsko umeće. Neko prethodno napisa da mu je "Sign Of The Times" najbolja njihova stvar? Slažem se, uz dodatak da im je "Out Of This World" (po meni) najjači album (shit je omot, al muzika rastura).

Malmsteen-a ne diraj!!! :twisted:

Edited by Yngwie Tatica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kee Marcelo je dosta nestabilan bio na "Live in Chile 1990"
Misliš, klatio se na nogama? Možda je bio pijan :mrgreen:

 

Ja tog Noruma nikada nisam skapirao. Imao sam utisak da se radi o nekoj kolektivnoj zaveri gde su se svi dogovorili da je on jako kul mada ni sami ne znaju zašto. Kao, dođe Don Dokken kod ortaka, i kaže "e, jel ima neki gitarista da svira lepo i da se ne proserava kao lynch, hteo bih da snimam album, al sve da bude po mome." Kaže ortak "Nema problema, ima jedan nordijac, spreman za uvoz, svira za džabe ako treba samo da dobije zelenu kartu, a znaš kako je fin!"

Ono, lepo svira čovek, fino, ne preteruje, sluša blues kući, čita knjige. Što će reći, dosadan.

Zato je Kee štrikao za sve pare, klot frket na out of this world. Kad sam čuo onaj tapping na "just the beginning" reko "uf, znači mora se nazad u školu", odmah sam izvadio notes i plajvaz i krenuo da hvatam beleške.

 

Onda nikad nisam skapirao ni to kako neko može da voli prva dva albuma Europe. kao da je svetu bilo potrebno da postoji još jedna prosečna nordijska hard rock ploča u stilu Abba susreće Saxon susreće Dio. Da je bila dobra bila bi tad popularna, i neko bi sem njihovih roditelja čuo za njih i pre final countdown albuma.

 

Konačno ovaj poslednji album iz 2006 uopšte nije loš. Mislim, ne zvuče kao da je Europe u pitanju, ali to uopšte ne mora da se računa kao minus, dapače :mrgreen:

 

Smešan momenat: Gomila clip-ova na youtube su sa velikog koncerta u Tirani :mhihi: Biće da je Joey Tempestići kriv za sve! :razz:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nikad nisam skapirao ni to kako neko može da voli prva dva albuma Europe. kao da je svetu bilo potrebno da postoji još jedna prosečna nordijska hard rock ploča u stilu Abba susreće Saxon susreće Dio. Da je bila dobra bila bi tad popularna, i neko bi sem njihovih roditelja čuo za njih i pre final countdown albuma.

Заборављаш да није све што је добро увек било и популарно и обрнуто!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kee Marcelo je tehnički za dve klase iznad Noruma, ali svakako ne mogu poreći Norum-ovo kompozitorsko umeće. Neko prethodno napisa da mu je "Sign Of The Times" najbolja njihova stvar? Slažem se, uz dodatak da im je "Out Of This World" (po meni) najjači album (shit je omot, al muzika rastura).

Malmsteen-a ne diraj!!! :twisted:

 

Da si malo vise obratio paznju na moj komentar,shvatio bi da nije rec o tome da li je Malmsteen losiji od Noruma(ili obrnuto),i ko je to uopste i spomenuo?To sto je MENI licno zanimljiviji za slusanje,to je stvar ukusa.

Tema je o Europu,zar ne?Prema tome,moja 'izjava' o John-u je sasvim na mestu.

Ne poricem da je Malmsteen :rockdevil: ,NAPROTIV,dopadaju mi se njegovi raniji radovi,ali za razliku od njega,Norum u svoj rad unosi ono sto u danasnje vreme mnogim muzicarima nedostaje, - 'BODY and SOUL' - !(Zna li Yngwie 'ovih dana' sta je to? - Respect,anyway!)

Mozda je 'Sign of the Times' najkvalitetniji album,ali ako po TEBI isti 'rastura',sta onda reci za 'Wings of Tomorrow' iz 1984?MADNESSS!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Total Control 1987

Face The Truth 1992

Ova dva albuma su moji favoriti.

Šta znam, meni je odlično teška riječ, i svakako je ne bih upotrijebio pri opisu njegovih solo albuma.

Face the Truth mi se i sviđa, ali, generalno njegov solo rad mi je opis riječi "prosjek".

No dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si malo vise obratio paznju na moj komentar,shvatio bi da nije rec o tome da li je Malmsteen losiji od Noruma(ili obrnuto),i ko je to uopste i spomenuo?To sto je MENI licno zanimljiviji za slusanje,to je stvar ukusa.

Tema je o Europu,zar ne?Prema tome,moja 'izjava' o John-u je sasvim na mestu.

Ne poricem da je Malmsteen :rockdevil: ,NAPROTIV,dopadaju mi se njegovi raniji radovi,ali za razliku od njega,Norum u svoj rad unosi ono sto u danasnje vreme mnogim muzicarima nedostaje, - 'BODY and SOUL' - !(Zna li Yngwie 'ovih dana' sta je to? - Respect,anyway!)

Mozda je 'Sign of the Times' najkvalitetniji album,ali ako po TEBI isti 'rastura',sta onda reci za 'Wings of Tomorrow' iz 1984?MADNESSS!!

 

Mišljenja sam da je Norum prosečno dobar gitarista (sa par nezaboravnih sola u The Final Countdown, Rock The Night, Cherokee, Danger On The Track). Samim tim (uzevši u obzir da je Malmsteen natprosečno odličan gitarista) reagovao sam na deo tvog posta u kome piše da bi menjala 1000 Malmsteen-a za jednog Norum-a. Sada su stvari jasnije, jer je to samo "stvar ukusa" kako kažeš. O tome koliko neko ima ili nema "body and soul"-a, ovaj prostor za pisanje nije dovoljan da bi se povela rasprava na tu temu. Međutim, dovoljno je reći "stvar ukusa". Europe su od "The Final Countdown" albuma počeli da pokazuju određeni kvalitet (iako je to nažalost kratko trajalo, jer ovo danas ne gotivim), dok prva dva imaju taj "demo" šmek, koji mogu da svarim samo kod pojedinih bendova, a Europe nije jedan od njih. Sa "Wings Of Tomorrow" izdvajam samo "Stormwind" jer je jedna od njihovih najboljih pesama ikada, ali je zato verzija pesme "Open Your Heart" na "Out Of This World" albumu (Sign Of The Times je pesma, ne album) pet puta bolja od originalne verzije. Na kraju, sve je to samo "stvar ukusa". :pivopije:

Edited by Yngwie Tatica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mišljenja sam da je Norum prosečno dobar gitarista (sa par nezaboravnih sola u The Final Countdown, Rock The Night, Cherokee, Danger On The Track). Samim tim (uzevši u obzir da je Malmsteen natprosečno odličan gitarista) reagovao sam na deo tvog posta u kome piše da bi menjala 1000 Malmsteen-a za jednog Norum-a. Sada su stvari jasnije, jer je to samo "stvar ukusa" kako kažeš. O tome koliko neko ima ili nema "body and soul"-a, ovaj prostor za pisanje nije dovoljan da bi se povela rasprava na tu temu. Međutim, dovoljno je reći "stvar ukusa". Europe su od "The Final Countdown" albuma počeli da pokazuju određeni kvalitet (iako je to nažalost kratko trajalo, jer ovo danas ne gotivim), dok prva dva imaju taj "demo" šmek, koji mogu da svarim samo kod pojedinih bendova, a Europe nije jedan od njih. Sa "Wings Of Tomorrow" izdvajam samo "Stormwind" jer je jedna od njihovih najboljih pesama ikada, ali je zato verzija pesme "Open Your Heart" na "Out Of This World" albumu (Sign Of The Times je pesma, ne album) pet puta bolja od originalne verzije. Na kraju, sve je to samo "stvar ukusa". :pivopije:

 

Sto se tice'albuma'Out Of This World',izvinjavam se, jer se slucajno zabunih(imam sve na vinilima)!Mozda ti je ipak 'Wings of Tomorrow'miljenik a da nisi ni svestan toga? :da: Nije mi bas toliko vazno kao Tebi,ko je bolji gitarista.Vazno mi je kako se ja osecam dok ga slusam kako :muzicar: Razumes?Zato i tvrdim da mi je Norum EXTRA,a posto se vecina lozi na Malmsteen-a,morala sam nekoga da'ubacim',a on mi je bio najpogodniji.

Dakle,'Body and Soul'!Mislim da je moje pitanje u vezi Malmsteen-a zaista na mestu kada sam upitala da li MR.Y.zna sta je to 'ovih dana'?!A tek odnos sa fanovima dok je na bini!Moras priznati da sve to i nije bas pohvalno.No,'life goes on'...80e su NAZALOST dugo iza nas,i to vreme se nikada nece ponoviti!Preostaje nam samo da sa setom brisemo prasinu sa ploca i gledamo spotove sa 'istrosenih' VHS kaseta.

Zanimljiv si sagovornik! :pivopije:

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila sam na koncertu Europe-a u NOVEMBRU 2006,u Stockholmu,i bili su fenomenalni!

Norum = :rockdevil: :rockdevil: :rockdevil:

Bend i dalje zvuci strava+obuhvatili su skoro ceo njihov opus!

Extra!

Sve pesme koje sam zelela da cujem,odsvirali su(pogotovo sa drugog albuma)!!!Ma,SVAKA CAST!

 

:rockdevil: SCREAM of ANGER :rockdevil:

 

...'What can I do

About leaving you

We were only halfway through

What can I say

There was no other way

They wouldn't let me stay'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače moja prva asocijacija na Europe su maestralni intervjui Jadranke Janković iz Ćao magazina :) u kojima sedi sa bendom u backstage-u, šeta gradom i druži se sa članovima benda, pevaju joj na uvce, razmenjuje recepte i tako to :D Ali treba joj oprostiti razvijenu maštu, ako je neko popularisao HM ovde to je bila ona!

 

:) :) :) :) :)

Ona je inače bila neverovatan ortak sa svima (seti se intervjua sa Yngwie-om ili Slayer-om, ljudi sve novinare napušavaju, a s njom slave rođendane i šta ti ja znam). I ja joj opraštam. Ona je naša Vanessa Warwick. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...