Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Evo vec jedno 3 sata mi je Puritania u winampu i definitivno mi je super za black pesmu. Mislim, cim je krenula, skontao sam da znam pesmu i od ranije, ali u svakom slucaju, dosta artikulisanije i muzikalnije od 20ak drugih koje sam cuo od njih.

 

@Geozee

To ste se tebi svidja ne znachi mi nista, kad slushas avenged sevenfold. :mhihi:

Shalu na stranu, vidim da je mnogi preporuchuju, tako da cu da je sad ufuram u soulseek, pa da vidimo...

 

Hehe, sto se tiche Sorgens, bash sad htedoh da potrazim rechi da vidim o cemu se uopste radi u pesmi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini pesmu i odsviraj je lepo na gitari. Videces da su riffovi u tom fazonu. Oni clean delovi su dosta nalik na alice in chains. Ne govorim sad o aranzmanu niti o tome kako su upakovane sve te stvari zajedno niti o boji zvuka na gitarama. Aranzman je metal i to je ono po cemu se obrada bilo koje pesme razlikuje od originla u 99% slucajeva.

Ja ti govorim o samim riffovima.

Jbg, uzmi akustaru i odsviraj ih pa ces videti na sta mislim.

 

Poenta je da ti mozes da odsviras pesmu na gitari u notu, a da bubanj i vokal izmenis (i to jako malo), i videces na sta ce da izadje.

Jbg, ako budemo radili tu pesmu, dodji na neku svirku pa ces chuti. :)

Edited by Brace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bih se zezao?Istina je da volim to da slusam i nije me blam da kazem.Ja se u zivotu nisam obukao kao metalac,fenser sam,metal slusam 10 godina ali moji pogledi na muziku su siroki.Ne zelim da budem okoreli bleker niti sam se ikad tako smatrao.Volim Balasevica,Bijelo Dugme,Cecu,Colica...Aj sad nek mi neko kaze da sam pozer zbog ovoga

 

Sve je to OK! Dosta ljudi bi to skrivalo. Imam je jednog ortaka koji je poput tebe, fenser koji slusa od fokera pa do nekih, ali samo nekih komercijalnijih BM stvari. To mi najbolji ortak... :bigblue: Toliko razliciti a ipak toliko slicni. A i bilder je poput tebe, mada mi se cini da malo napucaniji!!! :):bigblue::)

 

Sto se tice spota mozda se i iskopa neki kontekst.Rat hriscana i pagana.Zna se da su vitezovi templari sirili hriscanstvo,naisavsi na pagane,desava se ovo-the serpentine offering :)

A posle je crkva spalila preostale templare... ljudi su ih stitili a oni njih na lomacu! Nije fer... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

160? Mrcino jedna! :):pivopije: Mislim da nije stigao do 160! :no:

 

Nije samo bila drasticna, vec su bili ubice, sadisti, lopovi i da ne nabrajam sta jos. Ma... u neku ruku i sad je sve to isto... jos uvek donose odluke i mesaju se tamo gde im nije mesto. Isto sranje-drugo pakovanje.

 

Back to topic...

 

Meni je spot skroz super, produkcija spota je vrh! Nisam jos nabavio textove(Dark Lyrics ih jos nema :mad: ) pa ne mogu da zakljucim o cemu se tacno radi u pesmi pa da uporedim sa spotom. Najvaznije je da mi muzika prija za usi :opusteno: a spot za oci :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini pesmu i odsviraj je lepo na gitari. Videces da su riffovi u tom fazonu. Oni clean delovi su dosta nalik na alice in chains. Ne govorim sad o aranzmanu niti o tome kako su upakovane sve te stvari zajedno niti o boji zvuka na gitarama. Aranzman je metal i to je ono po cemu se obrada bilo koje pesme razlikuje od originla u 99% slucajeva.

Ja ti govorim o samim riffovima.

Jbg, uzmi akustaru i odsviraj ih pa ces videti na sta mislim.

 

Poenta je da ti mozes da odsviras pesmu na gitari u notu, a da bubanj i vokal izmenis (i to jako malo), i videces na sta ce da izadje.

Jbg, ako budemo radili tu pesmu, dodji na neku svirku pa ces chuti. :)

 

Meni licno to uopste ne zvuci niti lici na navedene stvari.Ali se slazem da kada se uzme instrument u ruke i odsvira neki riff,na njega gledas iz drugacije perspektive pa i ponekad zvuci drugacije nego sto si ga cuo.Probao bi da nije Dimmu Borgir u pitanju,posto me sviranje njihovih pesama stvarno ne privlaci. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je strashan, svaka im chast. Produkcija nikad bolja, aranzhmani takodje fenomenalni, "ma super neshto", shto bi rekao RASMC. Najvishe mi se svidja The Sinister Awakening. The Sacrilegious Scorn zvuchi kao da je skinuta sa nekog Arcuurus albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...