Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Pominjali su u interjvuu da su koristili neke stare zvuke klavijatura sa ranijih albuma, mislim da se baš na 'Lightbringer' čuje, podseća me na 'Mourning Palace' kad krene onaj instrumentalni deo posle strofe. Odličan bubanj u pesmi, by the way.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bubanj je bolji u odnosu na prosli album, mada su gitare previse kristalno ciste, fali u delovima malo tezine.

Jbg, ja sam fanboy ovog benda i ja uzivam u ovome, bolje od Abrahadabre u kompletu, doduse mislim da bi A Jewel Traced Through Coal i The Arcane Molecule super legle uz ovaj album.

Mislim da ga treba vrteti jos neko vreme za finalnu ocenu.

Horovi negde guse pesmu i gitare, pesme dosta skacu iz jedne postavke u drugu, to mi malo smuseno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' malo sa tim horovima, zvuči k'o Within Temptation ili neki Nightwish ili šta god, bude previše mada su superepik kako nose u nekim delovima, i harmonije kidaju, baš ovaj deo pred kraj 'I am Sovereign', auuu, mnogo dobro. Slažem se da treba provuće par puta kroz uši, malo zapinju na nekim pesmama a onda uleti neki do jaja deo. Generalno mi deluje pitkije za slušanje u celini, ima tu svačega na albumu, gitare bi definitivno mogle biti MNOGO jače i da ima malo više konkretnih i agresivnijih rifova, dosta više furaju samo da isprate harmonije u svim instrumentima.

 

Možda im je najbolji odnos agresije i atmosfere bio na 'In Sorte Diaboli', kad se setim 'The Serpentine Offering', nekako mi je tu bilo istovremeno i gaženje u gitarama a opet i epik sa orkestracijama i naravno Vortexom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to je tako sa horovi i orkestrom, uguse nekad flow, doduse da dodam da me pomalo neki delovi kako su konstruisani podsete na Carach Angren, ali onaj Satyricon rip-off na Aetheric mi je jak ubitacno, bas za headbang, hahahaha. :D

 

Kad pogledam, jesu u pravu, ima tu dosta podsecanja iz svih sfera njihove diskografije, pogotovo mi se svidja sto ima nekih delova sto su za PEM i DCA (iako ima osecaja i starijeg, to treba pazljivo cuti jer ipak ova prodkcija mu ne daje isti osecaj). Council i I am Sovereing su mi nekako najeksperimentalnije za njih, Council se sad jos bolje slaze uz album nego ovako sama kad sam je cuo.

Shagrath mi zvuci pristojno s obzirom na godine koje ima, a na Sovereing mu je bruka growl, tu mu je jebao kevu.

 

U svakom slucaju, kad samo pomislim da su Mustis i Vortex tu koliko bi album bio jos bolji i bogatiji. Ovako moze samo seta da te uhvati. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Aetheric' ima ovaj deo sa gruvom i horovima na pola kad krene od 2:30 - 3:30, to baš sabija, taman za headbang. 'Council' mi ne leži baš još uvek, probaću da je obrnem još par puta, malo me udavi, mada ima dobru strofu ili šta je već sa ovom smenom dva vokala. Na 'Archaic' imaju dosta dobrih ovih gruv delova, baš mi se sviđa kad opet vrate malo industrial zvuk. 'Alpha' isto na 2:24, mnogo dobar ovaj deo sa horom.

 

Al' stvarno, što se tiče harmonija i ovih orkestracija, ja stvarno ne znam bend koji to radi tako dobro. Ok, kontam da ima još milion symphonic bendova i sve to ali nekako to meni Borgiri rade bruka, bukvalno na svakom albumu me uče harmonijama.

 

Za Vortexa i Mustisa stvarno tuga, pogotovo Vortex, kako je on donosio te njegove delove, mislim da čak ni ovi horovi i čuda to ne mogu da zamene nikad kako treba.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam srećan što su izbacili novi album, pošto vidim da se godinama muče, hoće li preživeti ili ne pa onda još i sad kad čujem da ima super materijala, još bolje. Meni je njihov stil generalno super inspirativan, bilo da je blek metal peglanje ili simfonizam, sve može. A volim i modernu, napeglanu produkciju tako da mi i to kida uvek tako da, ne mogu da se žalim. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti verovatno bolje znaš, ali sećam se da je bilo nešto svojevremeno, da li su pisali na svojoj stranici ili šta god ali bila su neka povremena obaveštenja, nešto u fazonu da je budućnost benda nesigurna, da li im kao nešto finansijski nije išlo kao ranije, da li su počeli da razmišljaju da se razilaze. Je l' onda to vezano za taj DVD ili šta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jeste donekle, Silenoz je rekao da su morali da pocnu da rade regularne poslove.

Od DCA i In Sorte su poceli da generalno zive od muzike, posle Arahadabre se to ispucalo.

Cradle i Dimmu vise nisu pomama kao sto su bili, sad je Behemoth glavna sila koja je zacementirala sebe na tronu.

 

Ovo ce ih malo i povratiti u zizu, ali valja im da izdaju novi album za najkasnije tri godine ako hoce da uopste prezive kao bend.

Sve je to biznis kad se uvalis u komercijalne vode, ne verujem da su se oni kao bend posvadjali nego ih jebe NB za pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad nisu koristili orkestar, imaju bazu semplova, a inace su samo hor platili.

Ma kazem ti, jebuckao ih je NB jer vise im nisu zvezde i ne donose pare kao pre. Kad im ne izdaju album na svake dve godine kao Sabaton.

 

Elem, jedan lik koji je dobar sa bendom mi rece da su im trazili da Interdimenzija obavezno bude prvi singl. Eto kako te oni obavezu ugovorom, igras kako sviraju i cuti i pusi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...