Jump to content

Dimmu Borgir


Natasha!

Recommended Posts

Ja sad preslusah...vrlo cudno, toliko da nema Shagrath-ovog prepoznatljivog vokala ne bih provalila da su to DM.

A kad je pocela pesma Dimmu Borgir ja pomislila nova verzija himne SP u fudbalu, kao neki crnci da pevaju...

:mrgreen:, al ajd da obrnem jos jednom, mozda mi nesto zadrzi paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvih nekoliko pesama baš hitične pa posle malo pada album. Prebudženo i prejezivo sve zvuči ali nekako bez duše i po formuli, što ne znači da neću slušati album mnogo :lol: ima tu i tamo nekog starog šmeka. CoF je bar imao muda da izbaci jedan Thornography a Dimmu će da drvi ovu formulu dok ne umru jer se raspasti oni nikad neće, mašina je to. Nešto me nateralo da odmah posle pustim Enthrone koji sad produkcijski zvuči smešno, ali lepša mi je Stianova klavijatura od celog orkestra. Ali da ne crnim preterano, ima i super pesama, znaju oni da ubodu. Sve u svemu, darkness with limited edition dog collar reborn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je album fino legao, samo mi je razočarenje što nema više pesama u "Gateways" fazonu, tako da mi ona i "Dimmu Borgir" ispadoše najbolje jer se razlikuju, ostalo je ispalo baš ona najklasičnija prozaična Dimmu formula ali bez Vortexa, dakle siromašnija no ranije. :lol: Ali ima šta da se čuje tu itekako i ima dobrih deonica, naročito mi se sviđaju ona 2-3 ekstra pompezna završetka pesama sa horom, ne sećam se sad tačno koje to pesme bejahu... Ali sveukupno meni je ovo ok, dokazali su da mogu i bez one dvojice itekako.

 

I da, složio bih se sa Black Desire-om, najzad su uboli produkciju koja im savršeno odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličan sa sličnim, onda? To je kao neki oblik samozadovoljavanja.

 

Elem, nastavih sa slušanjem albuma... nijedna pesma da sam zapamtio nešto, osim u "Ritualist", a to je zbog klišeiziranih melodija i pop refrena. Produkcija jeste življa nego na prethodnom albumu, kao što su i tvrdili da će biti, ali, po mom mišljenju, to opet nije - to. Doduše, čuti bas gitaru je pravi blagoslov, da jebeno ne poverujem. :D

 

Prostudiraće se ovo još, možda bolje legne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artist : Dimmu Borgir

Album : Abrahadabra

Year : 2010

Genre : Symphonic Black Metal

Country : Norway

Quality : 320 kbps (CD Rip) +. Log

Duration : 59:36

Size : 136 MB

 

Tracklisting :

 

01. Xibir (2:50)

02. Born Treacherous (5:02)

03. Gateways (5:10)

04. Chess With The Abyss (4:08)

05. Dimmu Borgir (5:35)

06. Ritualist (5:13)

07. The Demiurge Molecule (5:29)

08. A Jewel Traced Through Coal (5:16)

09. Renewal (4:11)

10. Endings And Continuations (5:58)

11. Gateways (Orchestral) (05:43)

12. Perfect Strangers (Deep Purple Cover) (05:01)

 

 

http://www.fileserve.com/file/RjhhnSk

 

 

Ako neko jos nije skinuo album, rip je dobar. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...