Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

sa novom verzijom opere mi se isuviše često dešava da neće da učitava slike, niti da lepo prikaže opcije koje idu uz slike (image adress i sl)...

ovo

 

93828464.jpg

 

edit... što predstavlja veliki minus kada post sa slikom ima plus...

Edited by johnnyzzz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni to najaviše u 3.7 verziji, mada Firefox mi je postao vrlo antipatičan posle 3.0 verzije i nepotrebno glomazan i trom, ja koristim Chrome i Operu, Chrome je postao jako ozbiljan browser kada su mu omogućili ekstenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, u stvari 3.7 je ono sto su ranije zvali 4... Ali kako je ovo novi clanak, nemam pojma ko se zajeb'o :) Kod Chrome-ovih ekstenzija mi se ne svidja sto nisu kao kod FF, da mogu da koriste UI elemente samog browsera, nego koriste neki web interfejs koji mi se em ne svidja, em samim tim ne moze da se prosiruje kao FF, tako da im dajem jos vremena da to urade kako treba. A to ga sprecava da ima vertikalne tabove, sto mi je glavni plus za FF (treestyletab ekstenzija, ja joj samo iskljucim sve opcije za drvoidno redjanje tabova). Takodje i Firebug je i dalje mocniji od Chrome resenja, mada imam utisak da to nece jos dugo biti tako...

 

Dodatno me nervira sto Chrome zapostavlja sidebar-ove - mozda jesu malo zastareli, ali imam utisak da u eri widescreenova treba iskoristiti njihovu funkcionalnost, jer niko ne pravi web stranice/aplikacije koje idu u sirinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa novom verzijom opere mi se isuviše često dešava da neće da učitava slike, niti da lepo prikaže opcije koje idu uz slike (image adress i sl)...

ovo

 

93828464.jpg

 

edit... što predstavlja veliki minus kada post sa slikom ima plus...

 

Kucaj opera:config u browseru, nađi performance tab, deselektuj Enable pipelining, udari save i restartuj browser, trebalo bi da radi kako treba.

 

Pa da, u stvari 3.7 je ono sto su ranije zvali 4... Ali kako je ovo novi clanak, nemam pojma ko se zajeb'o :) Kod Chrome-ovih ekstenzija mi se ne svidja sto nisu kao kod FF, da mogu da koriste UI elemente samog browsera, nego koriste neki web interfejs koji mi se em ne svidja, em samim tim ne moze da se prosiruje kao FF, tako da im dajem jos vremena da to urade kako treba. A to ga sprecava da ima vertikalne tabove, sto mi je glavni plus za FF (treestyletab ekstenzija, ja joj samo iskljucim sve opcije za drvoidno redjanje tabova). Takodje i Firebug je i dalje mocniji od Chrome resenja, mada imam utisak da to nece jos dugo biti tako...

 

Dodatno me nervira sto Chrome zapostavlja sidebar-ove - mozda jesu malo zastareli, ali imam utisak da u eri widescreenova treba iskoristiti njihovu funkcionalnost, jer niko ne pravi web stranice/aplikacije koje idu u sirinu.

 

Nikad nisam imao potrebu za tim vertikalnim tabovima, tako da ne znam stvarno. :) Firebug jeste jedina stvar zbog čega ja imam instaliran FF pride za neke stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da naravno..

 

Imas u Tools / preferences / advanced / content, pa ides na blocked kontent, i tamo na ADD dodas sajtove koje zelis da blokiras.

Nisam davno to ceprkao, mozda sam omasio koji korak, ali to je otprilike to. samo malo ceprkaj lako ces se snaci. ;)

 

 

P.S.

moras da restartujes operu kada to podesis, da bi imalo efekta.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili, na "globalnom" nivou, windows\system32\drivers\etc\hosts,

 

127.0.0.1  www.nekisajt.lol

127.0.0.1  www.nekidrugisajt.lol

xaxa vidi ga ovaj haker. :D 

 

a cek, sto ta adresa? ili si samo lupio neku za primer..

 

probala sam prvu soluciju i sljaka. thanx! 

 

 

no frx. :pivopije:

Edited by METAL Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucaj opera:config u browseru, nađi performance tab, deselektuj Enable pipelining, udari save i restartuj browser, trebalo bi da radi kako treba.

ovo nije pomoglo, ali nema veze, ne smeta mi preterano što ne prikazuje baš sve... verovatno je do ovog foruma :haha:

hvla...

 

a cek, sto ta adresa? ili si samo lupio neku za primer..

no-place-like-home.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Odavno vec ne koristim firefox, pa slabije i pratim (mislim da su tu negde na 3.6 i da rade na 4-ci koja bi trebala da donese neke ozbiljnije promene).

Operu picim jos od osmice i totalno mi lezi, mada sa ovom novom imam nekih problema, pa sam poceo da eksperimentisem sa drugim browserima,

a sa chrome-om nikako nisam mogao da se "dogovorim"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...