Jump to content

Recommended Posts

ima tema, ja je otvorio pre mnogo leta. i jeste im mesto ovde, sad cu da trazim da je prebace.

 

Kauan -> fantastican album koji ne treba propustiti

Väre -> dobar, ali drugaciji, dosta vise samanske muzike (valjda zbog dizderidua)

Maaäet -> razocaranje za mene, jos mi nije usao u usi, kao produzetak Väre-a, ali nema veze sa Kauan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Uf, upravo skidam poslednji album i preslušavam par pesama.. nemam neko veliko iskustvo sa njima ali već me "rade" tako što zamišljam kako umirem među vukovima u nekoj ledenoj šumi :)

 

drugim rečima: "mnoogo dobro, mi to obožavam ja to..":)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Meni su svojevremeno jako prijali, ali nisam cula Maaäet, hmm, ja nemam "poslednje" albume svih bendova koje sam uslovno receno prestala da slusam u vreme kad su albumi iz 2002 ili eventualno 2003 bili poslednji, hahaha.. Buahahahaha, logika mi je na mestu ;) .

 

Nego, fino, fino. Inace, hehehe, drug i ja smo se uvek sprdali sa drugom pesmicom sa Väre, evo, bacicu pogled kako se zove.. Jäljen, da (kao da sam ikada znala :) ), kaze "sexy" jedno trideset puta, hahahaha.. Tj, bas mi je to smetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам само Maaäet, није лоше. Ово је неки doom / folk, врло меланхоличан и неприкладан за лето, преслушаћу га опет за 5 - 6 месеци. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sex je univerzalna rech haha...Jäljen je inache meni omiljena pesma...kad upadne ono chelo aaaaaaaaah...to mi upravo i fali na Maaäet-u,malo vishe zivota , krvi i sl.ovde kao da su se ponovo vratili na atmosferu Kauana....

 

taj tekst mozes da nadjes na darklyrics-u, ja sam ga preveo i poslao tamo. bend generalno nazvrlja nesto na engleskom sto nema veze sa pravim tekstom i ostavlja fanove u rebusu.

 

u finskom jeziku postoji jedan padez (imaju ih 14 btw) koji se koristi da oznacava promenu necega, u smislu prelaska iz jednog u drugi oblik. nastavak za taj padez je -ksi. ako se imenica ili pridev koji treba da prebacis u taj padez zavrsava na odrdjeni nacin, recimo -us, -ys, -en itd... osnova ce se zavrsavati na -kse ili -se , sto sa ovim -ksi pravi -...seksi. ja jesam veliki matori perverznjak into all kinds of dirty sex, ali moram priznati da ovo nisam primetio sto ste napomenuli danas.

 

u konkretnoj pesmi se pominje rdjanje, sto je proces promene, pa ce se od prideva "rustinen" (zardjao) praviti "rustiseksi" (onaj koji upravo rdja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Uskoro novi album:

 

 

 

About ‘Saivo’. We hoped to get the album out this summer and didn’t want to disappoint you before all hope was gone. Despite the hopefully final delays, the album is well underway and the final parts are being recorded within couple of weeks, namely choirs and cello parts. We plan to finish our works on the album by the end of August eventually. ‘Saivo’ has taken its time and we didn’t want to rush it. Almost every of the songs has gone through a huge variety of alternative arrangements until we felt that we had achieved best result.

 

Another excellent news is that Prophecy productions will rerelease all our previous full-length albums: ‘Kauan’, ‘Väre’, ‘Airut:aamujen’ and ‘Maaäet’ with special and significantly enhanced booklets and artwork. Stay tuned for more information about these re-issues!

 

 

 

Bilo je vreme. Vidim ljudi ovde poceli da ih zaboravljaju.  :haha:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podforum ne-metal muzika je veoma ranovrstan, od sabanskog repa do tehno muzike, te mislim da je bolje da ove teme ostanu ovde. Iako nisu metal, bendove poput Tenhi, Wardruna i sl. ionako slusaju uglavnom metalci i povezani su manje vise sa metal/rock scenom. A vremenom se mozda otvori forum (ili podforum) Folk i Neofolk

 

Mislim da nije problem u tome da ljudi ne znaju da Tenhi nije metal. Razlika je ocigledna. Jednostavno, ovako je preglednije..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...