Jump to content

Dalriada


gavrosaurus

Recommended Posts

Damned Spaniards :) Mislim da su "Severnjaci" bili brzhi. Ovo je nakaceno pre 2 dana: http://northernwarriors.blogspot.com/2008/...ada-szelek.html

Tu su i prevodi naziva pesama, ako hoces da budes uskracena za zadovoljstvo da ih sama prevodis...

Bugari postavili album pre 3 dana. Kraljevi ! Osecam da su ga Rusi uploadovali i pre nego sto je snimljen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazila sam, ali ga nema na media portalu. Taj Northernwarriors je Spanac, neki ludak sto pravi razlicite kompilacije i kaci ih na net. Videla sam to za pesme, ali ne obracajuci paznju na prevod na engleski, saznala sam da Szelek znaci vetrovi, a jednina je Szel.

 

Enki, nadjoh ovu recenziju: http://nightquest.net/news.php?readmore=1652

Nadam se da ti ruski nije problem!

Edited by Shamandalie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa! Pogledace se, trenutno mi je bandwidth prilicno iskoriscen...

To szel me podseca na "dushu" - soul (nemacki Seele, holandski ziel...) Dusha, duh, dah, vetar - verovatno je povezano na neki nacin sa madjarskim...Kad smo kod madjarskog, klavijaturista Kamelota je na cd-bookletu, pored imena Simone Simons stavio posvetu:szeretlek! :D Ne moram da ti prevodim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta sve jedan akcenat može da znači... :)

"Szel" je glagol, koji znači nešto poput "seći". Isto što je i u engleskom glagol "slice".

"Szél" je imenica koja znači vetar.

 

Za'eban jezik...

 

"Szár" na primer znači stabljika, a "szar" znači govno.

"Egészségünkre" znači "uzdravlje", a "egész seggünkre" znači "na našu celu guzicu"...

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam predosecala, novi album je klasicna hiperprodukcija. Pesme su duge, refreni nepamtljivi i forsira se Laurin glas, dok su prelepi muski vokali u drugom planu. Iako je u recenziji pisalo da ovaj bend ima dosta slicnosti sa Ensiferumom, Szelek je klasican folk album. Ali nema veze, bice lepo gledati ih ponovo uzivo, jer zvuce zaista sjajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enki, nadjoh ovu recenziju: http://nightquest.net/news.php?readmore=1652

Nadam se da ti ruski nije problem!

Nisam video da si editovala post. Ma nije problem, ja sam citao bugarsku recenziju. U oba slucaja, album toplo preporucuju. Ima i onih koji ga "dizu u nebesa", ali mislim da se radi o ljudima koji se prvi put susrecu sa ovim bendom, tako da...Preslusacu ga u toku dana, sto vise folk - to meni vise odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

AAaaa, zar je vec izasao? Oni su poceli da stancuju albume kao ludi, jer izgleda da je takav zvuk u Madjarskoj postao jako popularan. Non stop sviraju sto solo, sto na festivalima, a izdavacka kuca bes dobro na njima zaradjuje. Bili su letos u Senti, ali zbog posla nisam stigla da odem do tamo i pogledam ih...Videcemo kakav je taj novi album, pa slede komentari. Inace, u prevodu Arany je zlatni. Sat i 15 minuta muzike svakako obecava. Pokusacu da saznam i ko im je ovaj cikica na omotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

3ab80fda527fb1362526bf927e04e955.jpg

 

Preslusala novi album. Malo sam se razocarala, ocekivala sam da ce im album biti bolji od ovoga s obzirom da mi se prethodni bas dopao. U jednoj pesmi ima deo sa nekim usnim harmonikama, sta li je vec, bas mi glupo zvuci... :no: I ako se nisam pogresno utripovala jel im je pevac iz Korpiklaanija ucestvovao u albumu? Na poslednjoj pesmi mi se cini kao da on peva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao ceo album da preslušam, muka mi pripala icon_redface.gif Prethodni je bio simpatičan, posebno ona Walesi Bardok trojka pesama, ovo novo je bljuc mhihi.gif I da, deluje ova poslednja kao Korpiklaani.

 

Devojka u bendu peva otprilike kao svaka mađarska pop pevačica, dok muški vokali nisu loši, onaj poweraški, još na mađarskom, je kult icon_biggrin.gif Mađari ih obožavaju kao bend, sluša se kod njih dosta folk-ish metal muzika, verovatno zbog tog finskog srodstva hunskog :) S druge strane, pojma nemaju šta je Casketgarden, Ahriman, Sear Bliss, što je bruka no.gif Ili sam ja na svirci zapao u neko baš pozersko društvo icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...