Jump to content

System Of A Down


Recommended Posts

svakih par nedelja ova budala dodje ovde da istresa svoju glupost.

 

svima nam je ovde dosta forumskih patriota, boraca za budjenje srpske nacionalne svesti, radikala i ostalih koji seru o svojim fanatizmima po svim temama koje nikakve veze sa istim nemaju

 

ovo je nu metal forum, tema o bendu System Of A Down, to sto ovaj bend ima dve (ako i toliko) pesme o Jermenskom genocidu, nije nikakav povod za pricu o gendocidu nad Srbima, a tek nije povod za velicanje Ratka Mladica na ovoj temi!

 

Ivane brate, ako mene pitas, ovo zasluzuje mesecni ban!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

žare popizdeo icon_smile.gif

 

ovaj... ipak moram da se složim sa [4]. Pricha stvarno ne pije vodu. Što se

srpskih žrtava tiche, nikoga nije sramota za to, a trebalo bi da bude. Svi lažni

patriote koji se zalažu sa Kosovo na kome nikada nisu bili i manastire koje

nikada nisu posetili bolje neka cute.

 

inache ( da se i sa zakom složim icon_smile.gif ), ovo je SOAD tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, da su clanovi grupe System Of A Down bili kurtoni kao neki kod nas i zaboravili na sve pokolje i nepravde nad svojim narodom i drugima koji su danas zrtve novog svetskog poretka i odnosa velikih svetskih sila, ne znam sta bi im bila linija vodilja, inspiracija za licni rad i izrazavanje kroz muziku... Znate li vi uopste o cemu peva SOAD?

 

Jedino Srbe boli kurac za milion pobijenih Srba samo u Jasenovcu, za stotine hiljada pobijenih po drugim jamama sirom NDH i fBiH, na Golom otoku, na Kosovu. Jedino je ovde sramota pomenuti svoje zrtve, jer ce nam uvesti sankcije, to nije u stilu savremene civilizacije i skakanja u najdublji cmar Evropske unije, nemojte da pominjete srpske zrtve jer necete moci da idete na more, necete lako dobijati vize za zemlje zapadne Evrope i mozda ce vas mimoici neko zimovanje na Kopu i standardi Evrope. To nije u trendu. Budite u fazonu, izvinjavajte se nasim neprijateljima, krvnicima i zlocincima, masite tudjim izmisljenim zrtvama sa izmisljenim brojkama i velicajte njihovu tragediju koju su sami izazvali.

 

Genocid ne zastareva.

Ok je stav, ali je vec receno i masimo temu - bolje idi na RMF da o ovome diskutujes, pa napusavaj lokalne izdajice koji ce ti reci kako bi trebao da se izvinjavas i sl...

Nemojmo ovde o tome, stvarno je nepotrebno (jedini offtopic koji moze da prodje je o seljankama i cobanizmu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Zak - ti to tako razgovaraj sa svojim caletom i kevom!

 

Cim spomenes srpske zrtve i genocid nad Srbima, odmah hoce da te ukinu, ubiju, posalju na Goli otok ili banuju sa foruma. Najblaza varijanta je da sam promasio temu. Nisam ni ocekivao nista drugo, samo ste potvrdili moju teoriju.

 

Temu nisam promasio. SOAD bas peva o tome, a to sto se vama dize na neki riff ili neki muzicki aspekt, onda njihovo delo dozivljavate potpuno povrsno. Serj i Daron na svakom koncertu izmedju pesama to potenciraju i govore o tome, ali ocigledno je nekima bitno samo da se dobro iskacu i tu se zavrsava interesovanje za SOAD. Poenta je u njihovom obracanju javnosti pretocenom u oblik savrsene muzicke vokalno-instrumentalne forme, ukazivanje na pobijenih 1.500.000 Jermena u periodu 1914. - 1923. god, (eto, sasvim slucajno se brojka poklapa sa zrtvama u Jasenovcu i WWII ali je bolje ne pominjati ih jer neki ne zele da znaju za nase zrtve - vredja li to nekoga?!?!) nepravdu i genocid koji je ucinjen nad njihovim narodom, i to samo zato sto je tada Velikoj Britaniji tako odgovaralo pa Turska nije kaznjena, nepravdu koju Amerikanci vrse nad Irakom, Iranom, Vijetnamom, Severnom Korejom, Juzno Americkim zemljama, nepravdu unutar sopstvenog drustva, probleme s drogom i narko-zemljama, korupcijom u drustvu, problem s gubljenjem identiteta licnosti u neokapitalistickom savremenom drustvu na Zapadu...

 

Sreca je pa SOAD nisu americki bend srpskog porekla. Ovde bi ih demoNkratska vlast prozvala primitivcima, personama non grata, silama mraka koje se ne odricu proslosti i koji se zalazu za rat i nestabilnost regiona stalnim iskopavanjem srpskih zrtava, jer sta nas briga za te milione pobijenih, oni bi danas 2006. god ionako svi bili mrtvi. Pitam se samo zasto se onda i Izrael i Jevreji ne odreknu svoje Svete zemlje i vrate je Palestincima, svojih zrtava iz WWII i zasto im Nemacka i dan danas placa ratnu odstetu!??!

 

SOAD imaju stav prema svom polozaju u okviru americkog drustva, imaju stav o americkoj spoljnoj politici i o svim zbivanjima u zemlji odakle poticu. Oni ne zaboravljaju odakle su i ko su. To je provuceno kroz sve njihove textove, a ne kroz 2 ili 3.

 

@- (4) "jer se oni kupaju u svojim milionima ushushkani u blagodetima zapadne civilizacije"... SOAD je pevao o svemu ovome i blagodetima zapadne civilizacije i pre para koje je zaradio. Ovo je tipican stav ispod prosecno intelektualne osobe iz zemlje zahvacene tranzicijom....

 

 

Da, SOAD tema primenjena na nas.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, o chemu ti prichash? jel treba do kraja vechnosti da seremo o proshlosti? ok, jasno, pobijeno mnogo srba, tuzno, al jebiga... pun mi je kurac indetifikacije sa tim patnjama... jadni mi, uvek nam je neko drugi kriv, bili bi nebeski narod, da nas dushmani nisu poklali tako chestite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha

vazno da si ti, pushachu kurca, nadprosecno inteligentan u zemlji zahvacenoj tranzicijom

 

kako si pun govana i priche koja veze sa vezom nema

 

skapiraj da postoje ljudi koji slushaju muziku radi muzike i prenosenja i kapiranja nekakvih emocija, poruke (il kako god to da nazovemo)...ne slushaju je da bi razmishljali o nechijim politichkim stavovima i fanatichno propagirali iste

lichno - potpuno sam protiv bilo kakve politizacije u muzici - koliko god da je to moguce

- ti postavljas pricu kao da su pomenuti textovi soada toliko komplikovani a da smo mi "povrshni debili" jer ih ne kapiramo (zato sto smo bogalji pa ne mozemo ili smo toliko glupi pa necemo) i jer samo slusamo muziku da bi se iskakali

- kazes da je soad pevao i pre nego sto je zaradio pare, pa upravo je to i ironija u celoj prici - oberuchke su zagrlili kapitalistichke pare i zapadni sistem vrednosti koji toliko pljuju u pesmama...meni je to blago recheno degutantno, a ti si najblaze receno przenica kad se primash na te jeftine fore (kao slican i 20x gori primer se moze navesti bend U2 koji je ironija nad ironijama)

niko nije gadljiv na pare, davno poznata cinjenica

 

politizacija muzike je teshko sranje

muzika je umetnost - nesto u cemu svi imaju prava da uzivaju bez obzira kog su politickog opredeljenja...

tako da ja politizaciju muzike shvatam kao neku vrstu zloupotrebe

to je neko moje mishljenje, ako ikome puca kurac

 

a i "srbine", zachudilo bi me da umesh da se prekrstish kako treba, a kamoli da nabrojish 5 manastira u Srbiiji ne koristeci google

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='3. 3. 2006, 22:12'] politizacija muzike je teshko sranje

muzika je umetnost - nesto u cemu svi imaju prava da uzivaju bez obzira kog su politickog opredeljenja...

tako da ja politizaciju muzike shvatam kao neku vrstu zloupotrebe

icon_da.gif upravo sam ovo hteo da napisem.

 

[4] sad bih te castio pivom keve mi pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih imala sad mnogo sto sta toga da kazem i dodam, ali HAJDE DA NE OFFTOPICUJEMO TOLIKO, molim vas

 

Prvo, jedva dodjoh do daha, od shoka sto uopste postoji mogucnost da SOAD dodju... Da, da, sve definitivno zvuci previse savrseno bajkovito (SOAD u Evoks shumici icon_smile.gif ), ali ko zna! Ako stvarno budu dosli u Zelenkovac........... Ma, da nista ne govorim unapred, zivi bili pa vidieli (dajBozedajBozedajBozedajBoze!!!)

 

Drugo, George, kad je zvanicna premijera spota?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih imala sad mnogo sto sta toga da kazem i dodam, ali HAJDE DA NE OFFTOPICUJEMO TOLIKO, molim vas

 

Prvo, jedva dodjoh do daha, od shoka sto uopste postoji mogucnost da SOAD dodju... Da, da, sve definitivno zvuci previse savrseno bajkovito (SOAD u Evoks shumici icon_smile.gif ), ali ko zna! Ako stvarno budu dosli u Zelenkovac........... Ma, da nista ne govorim unapred, zivi bili pa vidieli (dajBozedajBozedajBozedajBoze!!!)

 

Drugo, George, kad je zvanicna premijera spota?

mislim da bi trebala da bude vec sledece nedelje ,inace spot je super pa ko moze da skine nek izvoli...inace uskoro bi trebala da izadje lista za letnju turneju po evropi,daj boze da se nadje i nasa zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spot je ok..

poprililchno jednostavan..

ono.. simple yet effective..

naravno, nije najbolji spot sistema..

no ni pesma nije najbolja..

evo vam ripovana verzija sa yahoo music-a..

 

Lonley Day

meni je pesma kao rastajemo se mi,i znas nije mi lako biggrin.gif

jer ionako nece svirati nekih godinu dana,dok svi ne urade nesto 'solo'

a pesmica mi se inace svidja ,bas je baladica kako treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma lonely day je super pesma..

samo bi meni bilo draze

da su odradili spot za holy mountains ili dreaming..

a i spot ima svojih lepih momenata..

(esp onaj gde shavo crta pored one shahovske table.. wub.gif)

no kul mi je i onaj automobil shto gori u onoj guzvi..

no kraj jeste stvarno lep.. kao odosmo.. i ostavljamo

sva ta sranja iza sebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma lonely day je super pesma..

samo bi meni bilo draze

da su odradili spot za holy mountains ili dreaming..

a i spot ima svojih lepih momenata..

(esp onaj gde shavo crta pored one shahovske table.. wub.gif)

no kul mi je i onaj automobil shto gori u onoj guzvi..

no kraj jeste stvarno lep.. kao odosmo.. i ostavljamo

sva ta sranja iza sebe..

e stvarno za holy montains bi bilo mnogo jako da su odradili spot,mada i za attack!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lonley day... textic mi je malo icon_smile.gif ... preeevise je banalan, ali opet, cela pesmica je ok.

Ja licno ne bih volela da urade spot za Holy Mountains, jer bi mi pokvarilo sliku koju imam u glavi...

user posted image Ah, Sv. Durmitor...

 

Osim ako, jel'te, bas tamo ne snime spot icon_biggrin.gif

 

Ja bih volela da vidim spot za Tentative ili Dreaming

Edited by Innerspirit

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sta je izaslo u jednim boljim novinama Republike Srpske!!!

 

"Ovih dana vršimo pregovore sa menadžerima grupe System Of A Down o mogućnosti njihovog nastupa na Osmom Jazz and Rock Festivalu Zelenkovac (Banja Luka) 06¨. Zahvaljujući prijateljima u Danskoj, Beogradu, Los Anđelesu i Jermeniji,uspjeli smo doći do adresa ljudi, sa kojima upravo, vršimo pregovore. Ovih dana očekujemo konkretne odgovore sa Zapadne Obale Pacifika. Nadamo se pozitivnim vjestima, i da ćemo, naš festival, osvježiti, sa ovim, zaista, velikim, muzičkim imenom. Svoje učešće na festivalu potvrdili su nam bendovi iz Novog Sada, Kopenhagena, i Beča. Kao što vidite, pripreme za ovaj festival su već počele. Pozivamo sve zainteresovane ili one, koji imaju, neku, zanimljivu informaciju, neka nam se jave.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...