Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Čitao sam ja i ne sviđa mi se.

 

Boselli je inače (u principu) talentovan autor i veliki broj njegovih priča bile su pravo (a neke i ključno) osvježenje u Zagoru, ali je rekao bih i ogroman narcis i ovo je jedna od onih njegovih klasičnih zamornih daj-da-natrpam-SVEGA-da-bih-pokazao-kako-sam-svestran-autor priča.

 

Dosadno, previše svega na jednom mjestu, a to je u ovom slučaju samo sebi svrha i zagušuje ono što treba da bude važno u stripu ovog tipa kakav je Zagor, a to je priča.

 

Boselli je suviše narcis da primjeni ono jednostavno less is more i to prosto ubija značajan broj njegovih priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, nisam ja ništa, ortakinja će mi uzeti tamo i doneti ovde, ali mislim da je oko 12-13$ na Amazonu, uopšte nije skup, samo što jebe poštarina i random carina.

Nego ja sam u fazonu da to uzmem što pre, zato sam nju i iscimao jer je valjda rađeno samo 1000 komada, pa kapiram da će ovde dostići bolesne cifre na aukcijama.

A ima kod nekog lika videh na stripovi.com forumu da šalje i ovde u Srbiju ali ne znam tačno koliko bi tražio za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi američki Zagor

 

Stiže mi u ponedjeljak ili utorak :D

Stvarno perfektno izgleda!

 

Jel znas od koje epizode je krenulo to?

 

Uvod u odiseju su epizode 81 i 82 redovne serije Veselog četvrtka, pa onda ide onaj jubilarni broj Manituov kovčeg, a odiseja kreće od broja 84, Skiptar Tin Hinan.

Edited by Descender

Share this post


Link to post
Share on other sites

2058fu8.jpg

 

Prvi broj časopisa posvećenog stripu u Regiji upravo ulazi u štampu i očekujemo da će biti dostupan za Novosadski strip vikend, a možda i ranije! Cena u prodaji biće 400 RSD, a za sve one koji se pretplate do 31.8. cena je 299 dinara + besplatna poštarina (preporučena tiskovina).

 

U prvom broju donosimo dve epizode Poručika Tare - Bumbareva banda i Kuda zveri prođu (Da! Poručnik Tara Toze Obradovića i Baneta Kerca posle 30-ak godina opet među nama, a povodom 70 godina pobede nad fašizmom!).

Tu je intervju sa Aleksandrom Zografom i njegov strip Dopisnica iz Pančeva...

 

A onda, još jedan genijalan strip, prvi put posle tridesetak godina - Mika Muštikla Radiča - Miše Mijatovića! Epizoda - ?!

 

Prvi broj Vojvođanskog stripa donosi do sada neobjavljenu epizodu Maslijevog Detektiva Lakonogića, Krampija Dude Vukojeva i Petra Meseldžije, strip Propuzilište Franje Strake i strip Zlatka Milenkovića Poslednja linija odbrane, te strip Marka Dješke Tis'ga. Takođe, tu je i strip Razglednica iz Sarajeva, Predraga Đurića, Franciska Maldonada i Zlatka Milenkovića.

 

U prvom broju objavljujemo i sva prvonagrađena stripa na nedavnom konkursu ROSENCRANTZ-a - Autizam za početnike Đorđa Milovića i Čudesni dar gospodina Arsentijevića Nenada Pejčića i Igora Krstića.

 

Strip obiluje i tekstualnim prilozima, prikazima stripova i strip časopisa, kao i strip dešavanja, a stižu iz pera Branka Đukića, Jovana Gvere, Ilije Bakića, Marije Samardžić, Ivana Veljkovića i Predraga Đurića.

 

Verujemo da će vam posebnu pažnju privući tri teksta - jedan donosi prikaz izdavačke delatnosti u Regiji u 2014. godini - saznajte koliko se kojih stripova objavljuje i gde, ko od 57 izdavača je objavio najviše izdanja, a koji izdavači daju najviše podrške domaćem stripu. Drugi tekst daje listu 160 (!!!) strip albuma i svesaka koje su domaći autori objavili u Regiji i svetu u 2014. godini, dok treći tekst donosi pregled svih (ili barem većine) strip-dešavanja u Regiji u 2014. godini!

 

Spremite se za Vojvođanski strip - magazin devete umetnosti Regije!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба ми хитно жиро-рачун од ВЧ. Наручио пар ствари и лепо их замолио да ми доставе жр јер нисам сто година наручивао, а господа ми одговори после недељу дана како је колега имао техничке сметње и опет ми не доставе број већ само износ који треба да уплатим.

 

Ај, ако неко зна нека баци овде, па да скокнем до неке банке или поште до 19ч и то одрадим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...