Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Pa jebem mu mater, stvarno više nema smisla, naslovnica je k-r-i-m-i-n-a-l čisti, da ne povjeruješ da neko ovo dozvoljava da ovako nešto izlazi kao profesionalni uradak, a još si okačio malu sliku pa se i ne može uživati u svim njenim finesama :haha:

 

Bukvalno kao rad iz osnovnoškolskog strip fanzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha ovo nema sanse da je Feri..

 

Što je najgore, u osnovi jeste Ferri, a onda mu to ispravljaju prije štampe i pokušaju spasiti što se spasiti može i onda ispadaju ovakve stvari, ali to je već godinama standard na Zagoru pošto većinu fanova i ne zanima kako to izgleda, važno je samo da je Ferri pa makar imao 137 godina.

 

Godinama su naslovnice ispod svake kritike i bilo kakve ozbiljnosti.

 

Evo je:

image.jpg

 

Da ne govorimo o ingenioznom dizajnerskom rješenju za ovo KOLOR u ovim izdnjima :haha:

 

A to je identično i u originalnim italijanskim izdanjima, Ludens to tako preuzima, dok VČ to sredi i ispegla da barem s te strane kolor izdanja izgledaju pristojnije nego originali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2i111tg.jpg

 

1816. godine, Italijan Đovani Batista Belconi, u društvu supruge Sare, isplovljava iz Londona i kreće na putovanje ka Egiptu, putovanje koje će ga proslaviti i od njega načiniti jednog od najvažnijih arheologa XIX veka... Zasnovana na istinitim događajima, ovo je priča o čoveku koji se otisnuo ka dalekoj zemlji da bi otkrio njene tajne i usput spoznao sebe, nošen duhom avanture koja će se vremenom pretvoriti u opsesiju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos novijeg Zagora, Kerac je u skorije vrijeme crtao za zvanicnog Bonelija, ali nisam siguran da li samo jednu ili vise epizoda. Prije nekoliko dana je bio na Salonu stripa, pa je to potvrdio. Ako se ne varam, crtao je bas neku epizodu sa Dzimijem Gitarom, pa me ne bi iznenadilo da je to ova sa gornje slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, Kerac je u principu car i ja volim 99% onoga što je radio, ali bukvalno svaki njegov drugi rad mi je bolji od rada na Zagoru. Možda njemu ne leži ta estetika (mada, radio je Tarzana 10 puta bolje), a možda je i do mene.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako smo i obećali, u pripremi je i drugi broj Vojvođanskog stripa za ovu godinu, a u njemu, između ostalog:

 

Dejan Nenadov: Vitez Balard

Svetozar Obradović i Pavel Koza: Sanjar (premijera)

Miroslav Antić: Bata iz Banata i Doživljaji Lale Reportera

Duda Vukojev i Miša Mijatović: Lijanko

Mladen Oljača: Brajanovo iskušenje

Predrag Đurić, Mikica Ivanović: 400 koraka (premijera)

Duda Vukojev, Petar Meseldžija: Kreker Kid

Jasmina Radojičić, Jelena Marjanović: La petite morte (premijera)

Vlastimir Mandić: Jeremija pali toma (premijera)

Predrag Đurić, Francesco Conte: Pepeo pepelu (premijera)

Biljana Malešević: Promena (premijera)

Vedad Šabanadžović: Addicted (premijera)

Goran Ćeličanin: Bez naslova (premijera)

Duda Vukojev: Rundi

Masli: Darko i njegov pas šarko (premijera)

...kao i tekstovi Ilije Bakića, Ivana Veljkovića i Predraga Đurića.

 

Pretplata, uz besplatnu poštarinu, do 23.10. iznosi 299 RSD. Od 24. cena (uključujući i Sajam knjiga) biće 400 RSD. Više informacija na: [email protected]

 

awaiy0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još kupio prvi broj, čim budem u prilici uzimam. Prema najavama i prvog i drugog broja, čini se kao vrlo ozbiljan magazin, nadam se da će uspjeti.

 

Vreme o Lensu:

 

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1329652

 

 

Ovo mi je možda i najisčekivanije izdanje godine, jedva čekam sajam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[br]es3m91.jpg

 

Sirius Production u saradnji sa Francuskim institutom predstavlja i toplo preporučuje:

 

FILIMON 3 – Viseći zamak

 

Kopač bunara ne može da se navikne na stvarni svet. Felicijan mu nevoljno pomaže da se vrati na slovo „A“ Atlantskog okeana i greškom tamo šalje i Filimona. Put će ih odvesti u Viseći zamak, neku vrstu čardaka ni na nebu ni na zemlji, dom prastare zajednice lovaca na kit-galije, koju proganja hiljadugodišnje prokletstvo...

 

Dodatne kratke priče: „Ogledalo na mesečini“ i „Pozorišno gnezdo“.

 

Od četvrtka 15. oktobra u knjižarama Alan Ford i Darkwood po promo cenama od po 800 din. sve do Božića; dodatni popust tokom Sajma knjiga, komplet Filimon x 3 – 2000 din. (štandovi AF i DW). Dobra prilika za sve koji žele da se upoznaju ili da prošire znanje o Fredovom kapitalnom delu.[/size=4][/size=3][/size=4][/size=5][/size=5][/size=1]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...