Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Jeste ali su MNOGO jeftiniji od ostalih. Npr 2 DW francuza (3 u pretplati) mogu da se uzmu za cenu jednog kod nekog drugog izdavaca

 

Слажем се, плус су по квалитету изнад.

 

OK je Darkwood i cine veliku stvar na polju popularizacije stripa ovde, ali ne bih bas tako daleko isao. Pretpostavljam da posmatras HC Perle/Karusel da bi bilo uporedivo - to je skoro 700 kinti u pretplati, ostali izdavaci istu stvar daju za 900 -1200. Solidna je to razlika, ali nije ni 2x.

 

Tehnicki, to sto im stampa Simbol je najnizi dopustivi nivo i ne pada mi na pamet niko ko Fra/Bel trvrdoukoricene albume radi losije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovog 7. maja, povodom 7 godina Komika pokrećemo akciju pod nazivom "Komikova sedmica" koja će, kako je i logično, trajati mesec dana, tj. do 7. juna 2016.

 

Tokom trajanja akcije možete naručiti bilo kojih 7 naših različitih naslova za 7000 dinara. Poštarinu snosimo mi, za teritoriju Srbije.

 

Takođe, na svaka 3 naručena stripa dajemo popust od 700 dinara, i opet snosimo troškove poštarine unutar zemlje.

 

 

Spisak naslova u ponudi:

 

5000 kilometara u sekundi 1200

Alois Nebel 900

Arleri 1200

Baby's in Black 1200

Beleške za jednu ratnu priču 900

Bokser 900

Brek 600

Crvena trava 600

Crvenkapa 500

Divljak 900

Doživljaji Mike Miša 700

Fotofobija 700

Gospođica Elza 900

Grad od stakla 900

Ispod pokrivača 1900

Istinita priča o neznanom j. 800

Izgubljeni slučajevi 1400

Kitaja bluz 1400

Knjiga mudrosti Gosn Prirodnog 900

Ledeno doba 900

Ljubav je moja beskrajna 700

Ljubazni leševi 1400

Lude godine 1000

Lutalica Bili 700

More zove 700

Mračnim stazama 1000

Muke sa ženama 800

Mumin: Velike i male pustolovine 900

Niti snova o moći 600

Nove priče iz starog Palomara 700

Omnibus Danijela Žeželja 2000

Omnibus Didijea Komesa 2000

Plave pilule 900

Popaj, 1928/1930. 1800

Radosav: Hrastovo lišće 900

Radosav: Jutarnja magla 500

Rebetiko 1400

Roki 900

Slejn: Rogati bog 2900

Srednjovekovni zamak 1200

Sudija Dred: Betonska džungla 900

Sudija Dred: Dan kad je zakon umro 1400

Sudija Dred: Zakon smrti 900

Svet duhova 900

Sveti duh i voda 700

Tiho, tiše 900

Tišina 800

Tri sene 1300

Velika knjiga Roberta Kramba 1600

Vrle ništarije 900

Život i smrt Mačka Frica 900

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutni vrh Bonelija!

 

Uz Ken Parkera, najkvalitetniji strip iz njihove produkcije.

 

Posebno crtački je najvećim dijelom savršen.

Velika šteta što ne postoji pristupačno crno-bijelo izdanje i što je jedini način da se prati Libellus.

 

Ja sam krenuo da uzimam ovo američko izdanje, jako kvalitetno je urađeno, apsolutno perfektna, savršena štampa i oprema, jedna sveska - jedna epizoda, ali je u boji, to baš nije my cup of tea, a i nije baš brz ritam, ali šta da se radi - bolje išta nego ništa...

 

Ovo je Frisendina variant naslovnica za broj 7.

 

image.jpg

 

Inače, uskoro izlazi i njegovo najbolje djelo na Magičnom, Vultur, kao specijalno masterwork edition crno-bijelo izdanje na velikom formatu.

 

To jedva čekam, mora se imati.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu je kolor daleko iznad onoga kako Boneli inače boji svoje stripove (posebno npr. Zagora i Teksa, tj. užasno).

 

Nije izvrstan ali je prilično dobar, na momente i više od toga, recimo neka solidna 7 / 10 za kolor, pojedini dijelovi možda i 7,5. Samim tim uopšte ne smeta kod čitanja, ali ja ostajem nepopravljivi ljubitelj c/b stripa. :bigblue:

 

Evo fotografisao sam ti par stranica iz mog izdanja, da vidiš iz prve ruke. Naravno, uživo bolje izgleda:

 

MW1.jpg

 

MW2.jpg

 

MW3.jpg

 

Zadnja korica:

 

MW4.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutni vrh Bonelija!

 

Uz Ken Parkera, najkvalitetniji strip iz njihove produkcije.

 

Posebno crtački je najvećim dijelom savršen.

Velika šteta što ne postoji pristupačno crno-bijelo izdanje i što je jedini način da se prati Libellus.

 

 

 

Dobar je Magicni V(j)etar, dopao mi se, imam nekoliko svesaka kod sebe, uglavnom sam to kupovao na ulici, stara izdanja Wizard Comicsa i System Comicsa, ali nisam se nikad posvetio tome da to krenem skupljati redom, ganjati brojeve koji su objavljeni na nasim prostorima i slicno. Kada bi ga neko od ovdasnjih aktuelnih izdavaca poceo objavljivati u onom klasicnom crno-bijelom izdanju, uz neku pristojnu cijenu, sigurno bih ga krenuo uzimati redovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам изгубио сваку наду да ће неко код нас то објавити и да ће уопште објавити цео серијал (јефтина варијанта, за рају), па сам се бацио на Либелус скенове. Вреди.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morski%20vuk%20prednje%20korice.jpg

 

 

Rif Rebs je slobodnom adaptacijom čuvenog romana Džeka Londona svoj stil doveo do savršenstva pa, iako je Morski vuk obrađen bezbroj puta, čini se da je nemoguće, barem što se stripa tiče, nadmašiti grafički izraz ovog francuskog autora. U suštini filozofsko delo o mogućnostima čoveka i njegovom opstanku u nemogućim uslovima, grafički roman Morski vuk je pre svega vizuelna avantura koju će svako ko je doživi još dugo nositi u sebi.

 

O autoru:

 

Rif Rebs (Riff Reb's, pravim imenom Dominik Dipre) rođen je 1960. godine u Alžiru. Bio je učenik jedne od najuglednijih škola za grafički dizajn i vizuelne komunikacije – Goblen, koja je iznedrila pozamašan broj francuskih, pa i stranih, strip autora. Godine 1984, sa nekoliko kolega, osnovao je grafički studio Asylum, a od te godine i počinje da se profesionalno bavi stripom. Autor je većeg broja stripova, od kojih su neki i serijali, ali je nepodeljeni uspeh i kod publike i kod kritike postigao višestruko nagrađivanim grafičkim romanom Morski vuk, po prvi put objavljenim u Francuskoj 2012. godine.

 

Rif Rebs Morski vuk

slobodna adaptacija romana Džeka Londona

preveo s francuskog Goran Kostrović

Edicija STRIPČINE, broj 6

136 strana, kolor, format B5, tvrdi povez

Izlazak iz štampe – kraj maja 2016.

 

Ogledni odlomak ovde:https://www.scribd.com/doc/313156766/Rif-Rebs-Morski-vuk-ogledni-odlomak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod Epicenter Comics i njihovih (sjajnih!) izdanja, kreću i sa Dilanom, sa probranim najboljim epizodama.

Prva će biti Mater Morbi.

 

image.jpg

 

Već sam je rezervisao.

 

Dakle, sad već uzimam tri njihova serijala. :bigblue:

 

E da, Mater Morbi će ići u proširnoj verziji, sadržaće i kolor prolog iz Baovog deluxe izdanja.

 

Stvarno rade ta izdanja bez i jedne mane, prosto savršeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...