Jump to content

Harry Potter


Recommended Posts

To sto se tebi ne svidja knjiga NE ZNACI da je glupa!!! a045.gif

 

Па,схватам твоју заљубљеност у Хари Потера,али одрасти дјевојко за име Бога више.Можда она и није глупа,али једноставно та књига је за клинце од 10 до 15 година (још горе што је за клинце,јер њихов мали и неразвијени ум,прихвата многе продукте фантазије за стварност,што је и психолошки доказано),а ти видим имаш мало више година а вјероватно и мало више мозга,па се кани читања таквих "малих" књига,узми нешто озбиљније,труди се мало...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citala sam Barkera (jedan od mojih omiljenih pisca)

I dosta vise sa glupostima 'to je knjiga za decu'. Meni se knjiga, tj. knjige dopale, spadaju mi u omiljene, volim da citam fantazije....

Da li ste vi uopse procitali neku knjigu?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo svi koji govore da je Hari Poter knjiga za decu je zato sto imaju drugaciji ukus od tog "fantazijskog tripa" ili jednostavno su takav zakljucak doneli po pitanju filma.

Ono sto je MOZDA najgore kad su se prva 3 dela pojavila kod nas ja sam takodje mislila da je za manju decu i da ja nemam sta tu da trazim, pogotovo sto sam ljubitelj Stivena Kinga i njegovih bajkovitih zavrzlama (ako se uopste to moze tako reci) dok cale mog ortaka nije procitao Hari Potera na sta sam umrla od smeha. Covek inace arhitekta i u te detalje necu ulaziti, ali meni ju je upravo ON preporucio. Verujem da je covek nacitaniji od svih nas zajedno.

I krenula sam da citam, jer iskreno volim bajkovite tripove, malo me skrenu sa danasnje surove realne situacije koju savrseno dobro znam. Kao sto verujem i da vecina i mladjih i starijih vas zna. Naravno odusevim se knjigom, i procitam prva tri dela u "dahu" zatim se pojavi 4 deo, pa su se sporije izdavali ostali ali u svakom slucaju svih 7 delova sam procitala i ovo mi je jedna od omiljenih knjiga?!

 

Ne razumem ljude koji pljuju po necemu o cemu ne znaju. Mogu da razumem da je neko krenuo da cita i ne svidja mu se - ok! Ali da osudjuje i pljuje po tudjem ukusu? Sta bi bilo kad bi mi koji ne volimo to sto vi volite krenuli da pljujemo po vasim omiljenim stvarima? Cemu to? Vi uzivajte u vasem jer to vama prija, a ako nama prija ovo pustite nas da uzivamo u tome. Jer citanje knjiga treba upravo da bude i to, ne samo edukacija, mastanje nego i prijatnost, uzivanje, tripovanje, sta god, DOKLE GOD JE POZITIVNO!

 

I dosta vise sa pljuvanjima i svadjama.

Hari Poter je knjiga za decu - nek je, ja zelim da uz citanje se podsetim kako je to biti dete. Nas 90% je odraslo na Diznijevim crtacima koji su nas delimicno vaspitali - pokazali vizuelno neke razlike izmedju dobra i zla, sta je ljubav, sreca, drugarstvo, sta je ono sto vredi... A svi ti crtaci su upravo iste bajke koje su nam citane i pricane i pred spavanje i u vrticima itd...

 

Tako da stvarno prekinite da serete.

 

pa sto bi citao ostale ako mi se prvi nije svideo?necu da gubim vreme dzabe!

 

Prvi deo knjige je prakticno uvodni deo koji objasnjava (a opet ne toliko smaracki) ko je ko, sta je sta i koji te upoznaje sa daljim likovima.. Na sta bi licila CELA PRICA je ona 7 knjiga strpala u jednu? - NI NA STA!

 

Tako da, rekoh vec, kad dodjes do 4-5og dela (koji je na filmu toliko bedan i toliko su izostavljene neke stvari da to nije normalno) shvatices da knjiga NIMALO nije naivna. A da ne pricam 7 deo i onu masakrazu koju je htela da uradi prvobitno pa je menjala pred samo izdavanje... Heh... Zena stvarno nije normalna...

 

U svakom slucaju nikom skoditi nece da krene da cita knjigE. Znam samo da sam od mase MNOGO starijih likova od mene dobila komentare - "ne volim HP jer su mi takva tematika pisanja i radnja totalno nezanimljive" ili "ne volim jer sam gledao film" I TO JE TO. Samo zbog toga se ne voli HP? Zato kazem procitajte svih 7 delova...Tacnije dodjite samo do treceg dela, pa da vidim koga nece interesovati sta je ova uradila dalje, a da ne pricam o svim mogucim detaljima u svakoj knjizi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam. Kontam da nikome ispod 13 godina ne bih dala da cita, a ni gleda HP... Mozda prvih 2-3 dela donekle ok, ali ostalo...auh sa svim onim horor stvarima... Jok.

A drugo, da li se neko usudio da slusa soundtrack sam...u kuci? Definitivno spuki :) hahaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...