Jump to content

Softver - preporuke


imaginos

Recommended Posts

FreeCommander

 

Руковање фајловима на два панела, као код Total Commander - a. Оно што му је мана је сасвим мали, мали, мали, малецки лаг, али ипак довољно уочљив.

 

Већ споменути VLC и MediaPlayer Classic.

 

Adobe Digital Editions (за читање књига у .pdf формату).

 

InfraRecorder 0.43.1 beta

 

Одличан програм за рецкање на дискове, има одличну опцију отварања дискова затворених дискова, а ту је и могућност брисања само последње нарезане сесије на дисковима на које је резано више пута.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paint.NET

 

ja sam se potpuno odusevio! ovo je dzabe program, zamena za paint u windowsu, ali je MNOGO jaci. ima layere, efekte, i jos gomilu stvari. preporucujem.

 

sam program je oko 1.5MB, ali zahteva .NET framework, kao sto mu i ime kaze. ako .NET nije instaliran na racunaru, to je jos oko 50MB za v3.

 

 

korisna adresa: http://www.getpaint.net/

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moze neki malo opsirniji info o OpenOffice.org-u? da li ga je neko koristio malo vise i da li zaista moze da zameni potpuno funkcionalno MS Office kod obicnog priprostog korisnika... dosta mi je bitna njegova alternativa Power Pointu...

 

u principu citam i citao sam sve sto pise na Wikipediji, pa to ne morate isticati, vise me zanimaju licna iskustva... i bez open-source-je-pa-automatski-radi-bolje-i-kuvaperesprema, molio bih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam dobro iskustvo sa word i excel dokumentima. dobro ih cita i dobro ih pravi (kompatabilnost je odlicna). doduse jos nisam isprobao kako se snalazi sa novim office 2007 xml formatom. tu verovatno ima problema s' obzirom da se i starije office verzije cak i uz instaliran compatability pack jako lose "snalaze" sa tim novim formatom.

 

a i open source je pa automatski radi bolje i kuva, pere, sprema :bigblue::mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Hm, meni nije istekla licenca kada sam ga koristio (inače, svima preporučujem taj program ;) ).

 

Inače, evo ti krekovane verzije:

 

http://rapidshare.com/files/1116770/AdMuncher4.7.27105.rar

Rar pass: www.2baksa.net

 

AU,odgovor baš u skladu sa temom :)

 

Preporučujem Aim player,izuzetan zaista...

 

direktan link

 

ftp://catode.ru/AIMP/aimp_2.05.zip

 

Bolji od free comandera je unreal commander.Ima tabove,kao total commander.A i liči na isti,a besplatan je.

 

Za čitanje knjiga u pdf formatu moj favorit je pdf X-change viewer. Jako lep i zgodan program,posebno ako ti treba copy/paste a i za listanje knjige je zakon.

Za overburn audio diskova više nije potreban nero,radi lepo i sa programom ImgBurnom sve,provereno.

 

jel moze neki malo opsirniji info o OpenOffice.org-u?

Ja ga upotrebljavam par meseci,i okej je.Jeste da treba da se navikneš na neke stvari koje nisu iste kao i na MS office paketu (recimo malo teže označavanje stranica u wordu),ali sam paket nudi ako se nisam prevario,malo više nego MS office.Odnosno nudi sedam aplikacija,jedna je kao corel drow,uprošćen naravno.Ili je makar meni tako ličilo.

Preferiram USB verziju.Ne guši registry a funkcioniše lepo i sa flash-a.

Opet imam više poverenja u open source nego u microsoft,pa makar i neke stvari bile malo teže u ovakvim programima.

 

Za puštanje preporučujem Mplayer.Zakon i to opšti.Ne treba mi quick time i slično,pušta quick time fajlove i bez kodeka.

Evo portable verzije

http://portableapps.com/apps/music_video/mplayer_portable

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za puštanje preporučujem Mplayer.Zakon i to opšti.Ne treba mi quick time i slično,pušta quick time fajlove i bez kodeka.

ipak mi je bolji KMPlayer (takodje ne zahteva instalaciju). cini mi se da ima vise opcija, podesvanje titlova, slike, izbog internih/eksternih kodeka, sihnronizacija titlova, efekti, ovo, ono.. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva odlichna dzabe programa su Aimp2- ruski muzikoplejer,deset puta lepshi od Winampa i sluzi samo za muziku i skladno tome ima vishe opcija za tu oblast .Artweaver, neshto kao photoshop samo manje komplikovano i manje opshirno, to jest sve ono shto je potrebno jednom amateru za neki grafichki posao. Samo na googlu ukucajte search... i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za Aimp-odlican player :pivopije:

 

Anyway

 

http://cdcat.sourceforge.net/

 

Evo jednog finog besplatnog programa za katalogizaciju-prednost je u tome sto postoji i za linux pa katalozi mogu da se koriste i na Windozi i obratno,naravno,preko istog programa :mrgreen:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih preporucio programcic Logmein, to je najkorisniji softver koji sam ikada koristio, a namena mu je daljinska kontrola racunara. Zahvaljujuci njemu smanjio sam odlaske na teren i dosadne intervencije na racunarima na minimum, samo se zakacim na taj racunar preko neta pomocu Logmein i resim problem.

 

https://secure.logmein.com/home.asp?lang=sr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste besplatan za home upotrebu, imao sam ga na racunaru godinu dana (jedino me je update nervirao) a inace s' vremenom mi je racunar poceo da pravi probleme, zagusuje, a Avast nista ne nalazi, POsle sam kupio ceo paket Kasperski business optimal i kad je poceo da pici, skenira.....jeste da malo vise trosi memorije, ali brate sredio je racunar, ocistio masu virusa i trojanaca koje Avast nije video i sad je racunar kao bombonica. Inace taj paket ima 6 alata, znaci KAV6, Kasperski antihacker,....inace pogledajte na www.singi.co.yu

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam Avast i AVG... Naravno nisu mi stalno bili aktivni, nego udarim sken kad posumnjam na virus.

Cinjenica je da nista nisu nasli, sem nekih beznacajnih cookija, i da sam ja rucno morao da pronadjem i uklonim viruse.

Kaspersky se placa, a posto ja navucem virus max jednom godisnje, i uklonim ga/ih za 15 minuta rucno, nisam lud da placam za to.

Naravno, suludo je drzati ga stalno ukljucenog, jer usporava masinu nenormalno.

 

Stavite dobar (u smislu ne previse retardiran) firewall, ne koristite IE, ne pokrecite sumnjive programe/attachmente i necete imati virusa. Ako se bas nesto provuce (ja sam pokrenuo neki crack neke anonimne grupe), firewall ce ubrzo poceti da vristi i to je znak da treba uzeti task manager u shake, pronaci sta jede govna, pobiti procese, pobrisati key-eve iz run* segmenata registryja, i pobrisati fajlove.

 

Toliko o antivirusima :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristio sam Avast i AVG... Naravno nisu mi stalno bili aktivni, nego udarim sken kad posumnjam na virus.

Cinjenica je da nista nisu nasli, sem nekih beznacajnih cookija, i da sam ja rucno morao da pronadjem i uklonim viruse.

Kaspersky se placa, a posto ja navucem virus max jednom godisnje, i uklonim ga/ih za 15 minuta rucno, nisam lud da placam za to.

Naravno, suludo je drzati ga stalno ukljucenog, jer usporava masinu nenormalno.

 

Stavite dobar (u smislu ne previse retardiran) firewall, ne koristite IE, ne pokrecite sumnjive programe/attachmente i necete imati virusa. Ako se bas nesto provuce (ja sam pokrenuo neki crack neke anonimne grupe), firewall ce ubrzo poceti da vristi i to je znak da treba uzeti task manager u shake, pronaci sta jede govna, pobiti procese, pobrisati key-eve iz run* segmenata registryja, i pobrisati fajlove.

 

Toliko o antivirusima :P

 

Слажем се :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...