Jump to content

Softver - preporuke


imaginos

Recommended Posts

Većina antivirusa ima false positiva odnosno lažnih uzbuna i to neko manje neko više.

 

Kasperski,koristio sam ga dve godine,imao je veoma malo false positive-a.

 

Razočarao me je Norton,očekivao sam od ozbiljnog komercijalnog AV malo manje false positive rezultata.Ali u svakom slučaju,kad saberem šta sam sve pročitao o Nod32,bez uvrede svima koji koriste,ali možda je norton i bolji.

 

Upotrebljavao sam par besplatnih varijanti,gušile su me lažne uzbune virusa,pa sam odustao.

 

Stavite dobar (u smislu ne previse retardiran) firewall, ne koristite IE, ne pokrecite sumnjive programe/attachmente i necete imati virusa. Ako se bas nesto provuce (ja sam pokrenuo neki crack neke anonimne grupe), firewall ce ubrzo poceti da vristi i to je znak da treba uzeti task manager u shake, pronaci sta jede govna, pobiti procese, pobrisati key-eve iz run* segmenata registryja, i pobrisati fajlove.

 

Toliko o antivirusima :P

 

Zavisi.Ja sam dobio najgoru zarazu od prijatelja sa njegovog cd-a.A gomila ljudi i nema antivirus.Pitaš ih zašto - pa jednostavno,nemaju internet.I tako često imaju neku zarazu a da i ne znaju.

Ja sam zaradio jedan rootkit,valjda,ne znam ni sam šta je bilo.Naravno,nije bio crack program,već neki freeware optimizator internet veze.Valjda sam od toga zakačio,jerbo mi je sve već mesecima okej :)

Elem,Antivirus mi je bio našao jedan njegov fajl,obrisao,a Pest Patrol našao key-eve u registry-ju."Zakucavao" se kad treba to da izbriše.Pokušao sam posle ručno iz registry editora...

 

Kad sam restartovao PC procesor je zakucavao na 100%,start meni nije hteo da se otvori,a ni kontrol panel.

 

Inače velika verovatnoća je da su diskovi sa "korisnim" softverom koji daju razni časopisi puni ako ne virusa onda spajvera.

 

http://www.mycity.co.yu/Zastita/Casopisi-s...-od-zaraze.html

Edited by -Diamond-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za Aimp-odlican player :pivopije:

 

Anyway

 

<a href="http://cdcat.sourceforge.net/" target="_blank">http://cdcat.sourceforge.net/</a>

 

Evo jednog finog besplatnog programa za katalogizaciju-prednost je u tome sto postoji i za linux pa katalozi mogu da se koriste i na Windozi i obratno,naravno,preko istog programa :mrgreen:

ej prijatelje, ovaj program pravi sasvim male fajlove ali zato jede procesorsko vreme! non-stop mi je zakucao procesor na 100% zauzetosti! a nista ne radi samo sam ga pokrenuo....jel' se ovo i kod tebe desava? cpu je sempron 2200, nije mi jasno sta se desava :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ga sad radi bez problema, ali ima jednu manu...veliku rekao bih, kad skeniram disk i dam mu naziv recimo death metal 01 pa posle toga skeniram disk blues 01 pa onda black metal itd. nece ih poredjati po azbucnom redu, nego po redosledu skeniranja i tako nakon 100 skeniranih diskova sve je nabacano k'o na mrtvu kobilu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi poredjao po azbucnom redu uzmi edit pa "Sort By Name" ;)

Ja sam primetio jednu drugu manu doduse-kada hoces da dodas mjuzu(cd,dvd)i ako je ukljuceno skeniranje mp3 tagova i ostalo-program se rusi,doduse ovo na linux-u,koliko vidim kod tebe radi OK na Win-u

Inace sve ostalo je za pohvalu-koliko videh program je malo matoriji(2003 godina),ali radi posao :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ako te zanima alternativa power pointu onda ga instaliraj i sve ce raditi bez problema, open office ne moze da radi sa bazama napravljenim u accessu, sve osim toga je 100% kompatibilno.....

 

 

ja imam dobro iskustvo sa word i excel dokumentima. dobro ih cita i dobro ih pravi (kompatabilnost je odlicna). doduse jos nisam isprobao kako se snalazi sa novim office 2007 xml formatom. tu verovatno ima problema s' obzirom da se i starije office verzije cak i uz instaliran compatability pack jako lose "snalaze" sa tim novim formatom.

 

a i open source je pa automatski radi bolje i kuva, pere, sprema :bigblue::mrgreen:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rabi li neko od vas Open Office?

Kakvi su utisci,iskustva narocito kada ga uporedite sa MS Office-om :da:

Cisto me onako zanima posto i sam koristim dosta isti pod linux-om i smatram da je vise nego dostojna zamena za cika Bilijevo cedo :)

 

Ja na poslu koristim open office 2.0.2 i ocajan je. Znaci radi mi posao, fale mu neke stvari koje ima ms office, to jest makroi, ali brate uzasno, uzasno je spor. Meni na poslu odgovara jer mi je skupo da platim licencu za MS office, ali kuci ga nikad ne bih instalirao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
uzasno, uzasno je spor.

I ja koristim istu verziju open office,meni izgleda dobro,možda je različita upotreba u pitanju jer uglavnom koristim writer.A možda je i do samog windowsa ako nije preinstaliran duže vreme i ako sama konfiguracija nije najsjajnija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ja na poslu koristim open office 2.0.2 i ocajan je. Znaci radi mi posao, fale mu neke stvari koje ima ms office, to jest makroi, ali brate uzasno, uzasno je spor. Meni na poslu odgovara jer mi je skupo da platim licencu za MS office, ali kuci ga nikad ne bih instalirao

 

Ta verzija ti je malo outdated-najnovija je 2.3.3 ako se ne varam :da:

Cudno-ne bi trebalo da bude sporo,jedino sto je primetno sporije od MS Office je podizanje istog-mada to je tako samo prvi put,kada iskesira posle ide sve kao po loju ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Launchy 2.0

 

super stvar za one koji imaju mnogo instaliranih programa i mrzi ih da gube vreme trazeci ih po start meniju. naime, kad pritisnete alt-space (ili neku drugu kombinaciju) otvara se prozorcic:

 

screenshot_launchy.png

 

pocnete da kucate ime programa koji hocete da startujete - i to se pokrene (na "enter").

 

e sad, lepota je u tome sto startovanje softvera nije jedina stvar, vec se launchyju moze reci da trazi i u folderima i onda je na isti nacin moguce otvarati .doc dokumenta, ili mp3 pesme, ili koje god hocete stvari. super je program, preporucujem.

 

link:

http://www.launchy.net/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Launchy 2.0

 

super stvar za one koji imaju mnogo instaliranih programa i mrzi ih da gube vreme trazeci ih po start meniju. naime, kad pritisnete alt-space (ili neku drugu kombinaciju) otvara se prozorcic:

 

screenshot_launchy.png

 

pocnete da kucate ime programa koji hocete da startujete - i to se pokrene (na "enter").

 

e sad, lepota je u tome sto startovanje softvera nije jedina stvar, vec se launchyju moze reci da trazi i u folderima i onda je na isti nacin moguce otvarati .doc dokumenta, ili mp3 pesme, ili koje god hocete stvari. super je program, preporucujem.

 

link:

http://www.launchy.net/

 

Sjajan, koristim ga od letos; brzo sam postao k'o sakat bez njega. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audacity -> click to download

 

This editor can record and play sounds and import and export WAV, AIFF, MP3, and OGG files. Edit your sounds using cut, copy, and paste features (with unlimited undo functionality), mix tracks, or apply effects to your recordings. The program also has a built-in amplitude-envelope editor, a customizable spectrogram mode, and a frequency-analysis window for audio-analysis applications. Built-in effects include bass boost, wah wah, and noise removal, and the program also supports VST plug-in effects.

 

Version 1.2.6 enables FLAC support and contains some bug fixes.

 

 

 

Ovo je program koji obavezno postavljam posle friške instalacije Windows-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MojoPac

 

totalno ludilo mozga. :) stvar se instalira na USB, i onda imate svoj izolovan windows na njemu na koji mozete da instalirate bilo sta. kao virtuelna masina sa USB-a. :) dakle, pod uslovom da imate pristup racunaru gde dog odete - laptop postaje suvisan, jer se svi programi instaliraju na stik, svi dokumenti se cuvaju na taj stik - i nemate nikakav kontakt sa host racunarom.

 

zahtevi su:

windows na host masini

USB 2.0

i administratorske privilegije na host racunaru (ili ako nemate admin nalog, onda moze da se startuje neki program koji dolazi uz mojopac i omogucava mu da radi).

 

sve u svemu, deluje zanimljivo. samo, jos nisam probao kako radi. ;-)

 

link:

http://www.mojopac.com/portal/content/hellomojo.jsp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Programcic za backup po imenu "Paragon", znaci najbolji backup alat koji sam ikada koristio, Acronis true image je nula za njega. Jebeni Acronis ne mozes da koristis na serverima, da resizeujes particije ako su u miroru, cak i ako nisu u miroru ali su diskovu dynamic........Paragon rules :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Programcic za backup po imenu "Paragon", znaci najbolji backup alat koji sam ikada koristio, Acronis true image je nula za njega. Jebeni Acronis ne mozes da koristis na serverima, da resizeujes particije ako su u miroru, cak i ako nisu u miroru ali su diskovu dynamic........Paragon rules :D

Ja koristim Deploy Centar od firme power quest.jest da je verzija iz 2001,ali radi kao sat.Kad se napravi boot disk,ništa više ne treba,radi posle fantastično,samo se butuje pre rada win-a,dobar GUI i kompresija particija i do 40-50%...Lepo napravi fajl i nema zime sa windowsom :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...